Vypisuji posledních 30 článků.

18.2.INFOGRAFIKA: Klíče k úspěchu na dračím ledě? Dobrý týmový výkon, lepší produktivita a jistý KotvanSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan HochmanČtyři sta dva dní. Více než rok a měsíc. Přesně tak dlouho čekali hodonínští hokejisté na úspěch na šumperském stadionu. Nepříjemná série čítající tři porážky skončila a Drtiči díky vítězství 4:2 splnili první postupný předsezonní cíl a zajistili si dvě kola před koncem základní části přímou účast v semifinále. Dva ze čtyř zásahů do Lakosilovy sítě zaznamenal šumperský rodák Petr Jurča, vítěznou trefu zapsal ex-kapitán Draků Jak Matějka. Zdenko Kotvan pomohl ke třem bodům osmatřiceti jistými zákroky.
18.2.„Soustředili jsme se pouze na sebe a ne na rozhodčího, soupeře a diváky,“ hledá příčiny výhry Martin MiklíkSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan HochmanVe svých pětadvaceti letech je Martin MIKLÍK druhým nejstarším a nejzkušenějším obráncem hodonínského mužstva. I když na ledě třetího Šumperka nebodoval, byl spoluhráči zvolen nejlepším hráčem utkání. „Věřili jsme si, že je porazíme a konečně se nám to také podařilo,“ říká v pozápasovém ohlasu zadák, který v hodonínském dresu nastoupil už do 258 soutěžních utkání.
17.2.Dračí sluj konečně dobyta! Drtiči vyhráli na šumperském ledě a zajistili si účast v semifinále!SUM - HOD 2:4, 46.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaNa čtvrtý pokus to Drtičům vyšlo! V Šumperku sice svěřenci kouče Čechmánka po první třetině o jednu branku prohrávali, chvíli po změně stran ale vyrovnal Petr Jurča a v závěru prostředního dějství poslal Baník do vedení Dominik Matula. V polovině duelu přidal třetí zásah Oranjes Jan Matějka, na to domácí po chvíli odpověděli snižující trefou, ale o minutu později dal výsledku konečnou podobu čtvrtou brankou Jihomoravanů Petr Jurča. Drtiči si výhrou pojistili druhé místo a tím pádem i přímý postup do semifinále playoff.
16.2.Drtiči míří na šumperský stadion k přímému souboji o druhou příčkuSUM - HOD 2:4, 46.kolo | Tomáš ChramostaOd sedmnácti hodin se na severu Moravy odehraje zdaleka nejatraktivnější zápas sobotního programu druholigové skupiny Východ. Hodonínští hokejisté, posilněni o důležitou výhru nad vedoucí Porubou, budou chtít prolomit své prokletí v zápasech na ledě Šumperka. Draci si utkání vždy pohlídali, ve třech vzájemných střetnutích povolili Drtičům vstřelit pouhých pět branek. Pokud by se Jihomoravanům povedlo zvítězit v základní hrací době, měli by jistotu druhé postupové pozice do playoff.
15.2.„Věřil jsem, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme,“ říká o souboji s Porubou tříbodový Jakub SajdlHOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanPo pěti porážkách v řadě se Drtičům podařilo porazit neoblíbeného soupeře z Poruby. Divoké vítězství 7:5 je o to sladší, že Oranjes po pomalém startu už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný,“ potvrzuje sedmadvacetiletý útočník Baníku Jakub SAJDL, který se na cenném skalpu lídra podílel nejen dvěma asistencemi, ale také gólem z poslední vteřiny utkání. Hodonínský odchovanec tak ukončil dlouhé čekání na sedmý přesný zásah v sezoně.
15.2.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - PorubaHOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 45. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Porubou v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
14.2.Parádní šlágr kola! Drtiči brzy prohrávali 0:2, nakonec ale berou ze souboje s Porubou všechny body!HOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanKdyž Drtiči prohrávali v polovině třetí minuty už o dvě branky, vypadlo to, že prokletí jménem Poruba bude pokračovat i po dnešním utkání. Jenže… Hodoňané do přestávky snížili a po výměně stran rozpoutali gólové peklo a čtyřmi góly během tří minut a patnácti vteřin zcela otočili vývoj utkání. Když Dominik Matula svou druhou brankou zvyšoval na začátku třetí části na 6:3, zdálo se být rozhodnuto. Poruba dvěma góly zadělala na drama, ale definitivní tečku udělal v čase 59:59 střelou do opuštěné porubské brány Jakub Sajdl.
14.2.INFOGRAFIKA: Počtrnácté v sezoně padla na Zimním stadionu Václava Nedomanského tisícovka HOD - POR 7:5, 45.kolo | Jan HochmanŠlágr kola jak se sluší a patří. Zápas prvních dvou celků východní divize druhé ligy nabídl dvanáct gólů a spoustu parádních akcí. Na sedmi gólech Drtičů se minimálně bodem podílela dvanáctka hráčů. Na tribuny hodonínského stadionu si našlo cestu 1043 diváků a potřinácté v sezoně tak turnikety prošla více než tisícovka fanoušků. Pro zajímavost, celkem se návštěva na moravských a slezských stadionech v aktuálním ročníku přehoupla šestnáctkrát, v obou případech mimo hodonínský led tomu tak bylo na domácím zápase kopřivnické Tatry.
13.2.Drtiče čeká ostrá zkouška, na domácím ledě přivítají lídra tabulkyHOD - POR 7:5, 45.kolo | Josef MůčkaZávěr základní části 2. ligy skupiny Východ nám přináší mnoho zajímavých střetů, ve kterých se bude do poslední chvíle rozhodovat o téměř všech pozicích v tabulce. Jedním z těchto soubojů 45. kola bude bezpochyby duel mezi prvním a druhým týmem východní skupiny, který se odehraje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, kam přijedou Ostravané potvrzovat svou první příčku. Napínavý zápas mezi Hodonínem a Porubou započne v 18 hodin.
12.2.Přehled víkendových zápasů mládeže 2017-18 (21)Jan HochmanSouhrn výsledků všech zápasů, které odehrály kategorie SHKM Hodonín v uplynulém týdnu.
11.2.„Trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal,“ přiznává s úsměvem Dominik MatulaKOP - HOD 0:2, 44.kolo | Jan HochmanBěží třináctá minuta zápasu a Kopřivnice svírá hodonínské hokejisty v jejich obranném pásmu. Pak se ale puk z hole Erika Hložánka dostal k Dominiku MATULOVI, který povedenou a přesnou střelou otevřel gólový účet duelu. „Už jsem neměl moc sil a jejich obránce mě křižoval, tak jsem to zkusil vystřelit nad lapačku z vrcholu kruhu a trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal,“ komentuje svůj dvanáctý sezonní zásah křídlo první formace SHK. Jak se cítí po svém zranění? Jak se těší na olympiádu a jak vidí šance českého hokejového výběru? Otázky na tyto i další odpovědi najdete v našem tradičním pozápasovém rozhovoru.
10.2.Zdenko Kotvan vynuloval střelce Tatry, Drtiči vezou z Kopřivnice tři veledůležité body!KOP - HOD 0:2, 44.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaHodonínští hokejisté zvládli těžké a důležité utkání na kopřivnickém stadionu a v boji o druhou příčku získali cenné tříbodové vítězství. Výsledek utkání 44. kola určila už první dvacetiminutovka, v níž se hosté ze Slovácka ujali po trefách Dominika Matuly a Jakuba Hajného dvoubrankového vedení. Ve zbývajícím průběhu už žádná branka nepadla a z tatrováckého ledu tak Drtiči odjíždí nejen se třemi body, ale také s čistým kontem pro Zdenka Kotvana.
10.2.INFOGRAFIKA: V Kopřivnici kralovaly obrany, Drtiči udrželi podruhé v sezoně čisté kontoKOP - HOD 0:2, 44.kolo | Jan HochmanPo domácích výhrách nad Valmezem a Novým Jičínem se slovácké mužstvo po čase vydalo opět mimo své mantinely. Zápas v Kopřivnici nabídl velkou bitvu. Mužstva si nedarovala nic zadarmo a sváděla boje o každý metr ledu, o čemž vypovídá i relativně hodně nízký počet střeleckých pokusů. Jen tři sta padesát fanoušků nakonec vidělo pouze dvě branky, které k radosti Hodonínských vstřelili už v první třetině Matula s Hajným. Zdenko Kotvan pochytal všechny střely Tatry a připsal si letošní první a celkem už páté čisté konto v hodonínském dresu.
9.2.Nelítostné zápasy o rozhodující body pokračují. Tentokrát je na programu zápas s KopřivnicíKOP - HOD 0:2, 44.kolo | Petr SvobodaV utkání s Novým Jičínem to byla přetahovaná, ale Drtiči nakonec druhou příčku uhájili. V závěru sezóny už to bude s každým týmem těžké a výjimkou zcela jistě nebude zápas s kopřivnickou Tatrou. Kopřivničtí ještě chtějí zabojovat o vyšší příčku, ačkoliv tento cíl se už drží spíše v rámci teorie. Utkání začne zítra v 17:00 na Kopřivnickém zimním stadionu.
8.2.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - Nový JičínHOD - NJI 6:5, 43.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 43. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Novým Jičínem v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
8.2.Vedení klubu ukončilo smlouvu Jakubu VránoviKlubVčera večer byla ukončena smlouva s dvaadvacetiletým útočníkem Jakubem Vránou. „My jako klub jsme toto rozhodnutí udělali z důvodů Kubova opakovaného nerespektování pokynů trenéra a pravidel klubu. I když je Kuba velmi kvalitní hráč, respektuji trenérovo rozhodnutí vyřazení Jakuba z kádru, a proto jsme se dohodli ukončení smlouvy. Naše cíle v sezóně se nemění. Cílem je probojovat se do baráže o první ligu a trenér musí mít v týmu jen ty hráče, kteří odevzdají na ledě a v kabině maximum pro tým,“ odůvodnila toto rozhodnutí šéfka hodonínského klubu Jana Gajošová.
8.2.„Bylo nepříjemné dohrávat zápas ve čtyřech,“ říká Jakub KadlecHOD - NJI 6:5, 43.kolo | Adam KrátkýRodák z Havlíčkova Brodu Jakub KADLEC prožil ve středu večer povedený zápas v dresu Drtičů když dvěma góly dopomohl svému týmu k zisku tří bodů a Drtiči si tak nadále drží druhou příčku před Draky ze Šumperka. „Bude to složité, ale náš cíl je pořád stejný. Do playoff jít z druhého místa abychom měli zaručené semifinále,“ komentuje situaci v tabulce nejproduktivnější hodonínský útočník.
7.2.Baník po špatném začátku otočil duel s Novým Jičínem, v závěru pak Drtiči uhájili těsný náskokHOD - NJI 6:5, 43.kolo | Jan Hochman, Petr SvobodaUtkání 43. kola začalo s menším zpožděním, které, jak se následně ukázalo, svědčilo více hostům, kteří na Slovácko dorazili vinou špatného počasí později. Ďáblové se góly Irgla a Mára dostali ve dvanácté minutě do dvoubrankového vedení, Drtiči ale díky trefám Charváta a Kadlece do přestávky srovnali a ihned po přestávce vstřelil kapitán Peš vedoucí branku. V polovině poslední části pak Drtiči slepenými góly Kadlece a Hložánka navýšili vedení na 5:2 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Jičín dostal v závěru pětiminutovou přesilovku a Drtiči nakonec svého soupeře udolali po velkém boji 6:5.
7.2.INFOGRAFIKA: Na branky bohatý zápas s Novým Jičínem nabídl celkem jedenáct zásahůHOD - NJI 6:5, 43.kolo | Jan HochmanKdyž byl na začátku padesáté minuty na hodonínském zimním stadionu stav v utkání domácího Baníku a hostujících Ďáblů 3:2, asi jen málokdo by věřil, že nakonec budou k vidění brankové hody. Ale stalo se tak. Drtiči nakonec udolali Nový Jičín a připsali si devátou výhru z deseti posledních domácích zápasů. Zajímavostí zápasu je, že góly padaly hned ve čtyřech různých herních situacích. Kromě gólů v klasické hře pěti proti pěti byly k vidění i tři zásahy v přesilovce, jeden gól v powerplay a vítěznou trefu zaznamenal Jan Sedlák při hře čtyř proti šesti.
6.2.GAME HIGHLIGHTS: Hodonín - Valašské MeziříčíHOD - VAL 5:2, 42.kolo | Jan HochmanTo nejlepší z utkání 42. kola druhé ligy 2017-18 skupiny Východ mezi Hodonínem a Valašským Meziříčím v sestřihu kameramana Pavla Hodese.
6.2.Drtiči se pokusí navázat na úspěch z minulého zápasu. V cestě jim budou stát Ďáblové z Nového JičínaHOD - NJI 6:5, 43.kolo | Petr SvobodaPomalu, ale jistě dospíváme do finále základní části ročníku 2017/2018 a situace v tabulce se nám začíná velmi vyostřovat. Největší souboj bude zcela jistě k vidění na druhém a čtvrtém místě tabulky. Jak Hodonín, tak Nový Jičín potřebují bezpodmínečně bodovat, pokud chtějí v tomto kole uhájit své pozice. Úvodní buly tohoto veledůležitého zápasu je naplánováno na 18 hodin.
4.2.INFOGRAFIKA: Dva dvougóloví střelci, tři využité přesilovky a téměř dvanáct stovek divákůHOD - VAL 5:2, 42.kolo | Jan HochmanPo dvou týdnech se Drtiči představili opět domácím divákům, kteří opět ukázali svůj hlad po hokeji, když jich na souboj 42. kola s Bobry přišlo téměř dvanáct stovek. Svěřenci trenéra Čechmánka je za to odměnili třemi přesilovkovými a celkem pěti vstřelenými góly. Nejlepší zápas v hodonínských barvách prožil jedenadvacetiletý forvard Jakub Hajný, který se na důležitém vítězství podílel třemi kanadskými body.
4.2.„Hrálo se mi dobře. Myslím, že to celkem šlo,“ komentuje výhru nad Bobry tříbodový Jakub HajnýHOD - VAL 5:2, 42.kolo | Jan HochmanJedenadvacetiletý Jakub HAJNÝ prožil v zápase s Bobry povedený večer. Kladenský odchovanec si do statistik připsal celkem tři kanadské body za dvě trefy a jednu přihrávku a zaznamenal tak svůj bodově nejpovedenější duel v oranžovo-modrých barvách. „Abych řekl pravdu, tak si to moc nepamatuju, musel bych vidět záznam,“ popisuje s úsměvem svou první trefu za Plškova záda urostlý hodonínský forvard.
3.2.Drtiči udolali na svém ledě meziříčské Bobry a udrželi se na druhé příčce tabulkyHOD - VAL 5:2, 42.kolo | Jan Hochman, Tomáš ChramostaHosté měli lepší vstup do zápasu a v šesté minutě Bobři otevřeli skóre. Druhá třetina ale patřila Drtičům. Ti se nejprve dvěma góly Hajného a Kadlece dostali do vedení, Valaši sice následně vyrovnali, ale v závěru prostřední dvacetiminutovky vstřelil v přesilovce třetí gól Baníku Pavel Mojžíš, a jak se nakonec ukázalo, byla to branka vítězná. V závěrečném dějství domácí přidali zásluhou druhých zásahů Hajného a Mojžíše ještě dvě branky a po třech porážkách si Drtiči před domácí publikem spravili chuť i reputaci.
2.2.Drtiči se na domácím ledě pokusí přerušit nepříznivé třízápasové obdobíHOD - VAL 5:2, 42.kolo | Josef MůčkaPoslední domácí utkání bylo také doposud posledním vítězstvím Drtičů, kteří v následujících třech zápasech hráli vždy na venkovních kluzištích, kde obdrželi tři porážky. Naopak valašskomeziříčští Bobři si poradili nejen s Porubou, ale i se Šumperkem, což svědčí o skvělé náladě v kabině Valašskomeziříčských. Hodonínští hokejisté tak budou usilovat o důležité vítězství, zatímco Bobři si budou chtít smlsnout na dalším favoritovi. Utkání začíná v 17 hodin na Zimním stadionu Václava Nedomanského.
1.2.„Nebyli jsme dostatečně důrazní v soubojích a soupeř toho dokázal využít,“ říká Jakub KadlecOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Ivan HochmanHodonínští Drtiči za sebou mají tři utkání na venkovních kluzištích. Postupně se utkali s Porubou, Šumperkem a Opavou, ani z opavského zimního stadionu však nepřivezli žádné body. „Samozřejmě, že venkovní zápasy mají svoje zápory, ale my musíme podávat maximálně vyrovnané a spolehlivé výkony pořád,“ uvědomuje si Jakub KADLEC, nejproduktivnější hodonínský hráč a autor první branky Drtičů. Ani devětačtyřicet střel nepomohlo Oranjes k vítěznému konci v zápase, ve kterém nakonec podlehli svému soupeři 3:5.
31.1.Stíhací jízda přišla pozdě. Baník v Opavě naprosto nezvládl první třetinu a vrací se bez bodůOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan Hochman, Adam KrátkýZápas na ledě nejhoršího týmu východní skupiny začal pro hodonínské hokejisty přímo hororovou první třetinou. Do patnácté minuty nic nenasvědčovalo tomu, že domácí tým půjde do kabin s nečekaně vysokým náskokem, ale pak se Slezané prosadili hned třikrát během 320 vteřin. Nepovedená pětiminutovka nakonec rozhodla. Drtiči v poslední třetině snížili na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už nedosáhli. V závěru pečetili domácí výhru do prázdné brány gólem na 5:3.
31.1.INFOGRAFIKA: Téměř padesátka střel k vítězství nevedla, Drtiči poprvé v sezoně nestačili na SlezanOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan HochmanHodonínští hokejisté dnes odehráli suverénně nejhorší první třetinu a asi i nejhorší zápas sezony. V Opavě naprosto zaspali začátek a pak už se jen marně snažili smazat nabrané manko. I když byli Jihomoravané střelecky aktivnější, produktivita byla na straně domácího Slezanu. Nepomohly ani góly dvou nejlepších hodonínských střelců. Drtiči promarnili šanci a nevyužili prohry třetího Šumperka, na který mají sedm zápasů před koncem základní části náskok pouhých dvou bodů.
30.1.Liga pokračuje už jedenačtyřicátým kolem, Drtiči se po volném losu vydají na opavský stadionOPA - HOD 5:3, 41.kolo | Jan HochmanPoslední lednový den nabídne ve východní skupině druhé ligy tři zápasy 41. kola. Hokejisté SHK Hodonín se vydají na 160 kilometrů dlouhou cestu směr opavský zimní stadion, kde se utkají s domácím Slezanem. Opavští hokejisté mají ještě teoretickou šanci na účast v playoff, Drtiči naproti tomu budou bojovat o přerušení dvojzápasové série, během které nezískali ani bod. Zápas posledního a druhého týmu tabulky začíná ve středu 31. ledna přesně v 18:00.

1. POR Poruba 39 185:108 84
2. HOD Hodonín 40 173:122 80
3. SUM Šumperk 39 168:108 69
4. NJI Nový Jičín 39 104:132 55
5. VAL Val. Meziříčí 39 124:141 49
6. KOP Kopřivnice 40 116:166 47
7. OPA Opava 40 106:199 30