Poslední kolo před vánoční přestávkou, Čechmánkovi svěřenci zajíždí na kopřivnický stadion

úterý 19.12.2017 | Jan Hochman

Ve středu 20. prosince má východní skupina druhé ligy na programu už třicáté kolo. Hodonínské hokejisty v něm čeká cesta na kopřivnický zimní stadion, kde se Drtiči pokusí prodloužit svou vítěznou sérii. Duel s místní Tatrou je posledním zápasem před krátkou týdenní vánoční pauzou. Začátek utkání je naplánován na 18:00.

Nevyrovnané výkony Tatry znamenají až šestou příčku

Výkony kopřivnického mužstva se střídají jako roční období. Při pohledu na výsledky Tatry zjistíme, že intervaly mezi změnami však netrvají tři měsíce, ale zhruba deset zápasů (1. - 9. kolo: 5 bodů, 10. - 18. kolo: 16. bodů, 19. - 29. kolo: 5 bodů).

V posledních dnech trápí svěřence trenéra Kofroně zejména slabá produktivita, kvůli které z posledních čtyř zápasů odešli vždy jako poražení. Valašskému Meziříčí vstřelila Kopřivnice jen dvě branky (2:5), doma v derby s Novým Jičínem skórovala jen jednou (1:3), stejně jako o týden později v Porubě (1:2). A v zatím posledním odehraném utkání dokonce vyšli Sluštík a spol. dokonce střelecky úplně naprázdno. To se jim „povedlo“ již potřetí v sezoně.

Na ledě doma velmi silného Šumperka inkasovali hosté už ve čtvrté minutě a po první třetině to bylo už 3:0 pro Draky. Ve druhé třetině se Kopřivnickým podařilo gólový příděl zastavit, ale v poslední části inkasoval Petr Hromada ještě dvakrát a nakonec z toho tak bylo jasné vítězství Šumperka 5:0.

„Další výhra mě těší, navíc proti Kopřivnici, se kterou jsme měli pasivní bilanci. Myslím, že jsme byli od začátku lepším mužstvem a budovali si už od první třetiny cestu k vítězství,“ okomentoval čtvrtou výhru Draků v řadě trenér Pavel Hulva. „Šumperk byl dnes o třídu lepší a zaslouženě vyhrál. Nám se nepodařilo vstřelit branku ani z vyložených příležitostí,“ pochválil výkon soupeře i kopřivnický kouč Jaroslav Kofroň.

V útoku táhne Tatru Tomášek, mezi třemi tyčemi Hromada

Jasnou gólmanskou jedničkou Tatry je šestadvacetiletý Petr Hromada (odchytaných minut: 1210, průměr inkasovaných branek: 3,72). Od 11. října chyběl zkušený golman jen v jednom zápase, shodou okolností to bylo v duelu 23. kola, v němž Drtiči na svém ledě přehráli Tatru v divokém zápase 7:5, a v bráně Kopřivnice byl René Fendrich (209 minut, průměr 5,74).

Největší personou v defenzivě Kopřivnice je šestatřicetiletý David Stříž (1+7), zkušený zadák zamířil do kabiny Tatry před začátkem sezony po patnácti letech strávených ve Švédsku a následně ve Francii. Mezi zkušené druholigové zadáky se určit počítá osmadvacetiletý Michal Krutil (2+5), mezi nadějné mladíky naopak patří Marek Bail (0+4). Třiadvacetiletý obránce se zkušenostmi z mládežnických reprezentací odehrál v dresu Vítkovic 22 zápasů v nejvyšší soutěži.

Lídrem kanadského bodování je nestárnoucí Martin Tomášek (11+6). Devětatřicetiletý útočník je s jedenácti přesnými zásahy zároveň nejlepším střelcem Kofroňovy družiny. Velmi dobře se na začátku sezony jevily výkony Jana Poruby (15 zápasů, 5+9), dvacetiletý forvard však od poloviny listopadu odehrál za Tatru jediné utkání a je k dispozici zejména juniorce Třince.

Bodově se docela daří také trojici Michal Vyčesaný (9+5), Ondřej Sluštík (8+6), Adam Kofroň (7+6). Po dlouhém zranění se do zápasového kolotoče před měsícem vrátil Adam Červenka (1+3).

207:269

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Jihomoravané se mohou bodově dotáhnout na Porubu

Ještě před měsícem, přesněji po 21. odehraném kole, ztráceli hodonínští hokejisté na vedoucí celek moravské skupiny druhé ligy propastných dvanáct bodů a mnohým se zdálo, že první místo skupiny Východ je neotřesitelně v držení ostravské Poruby. Dnes, den před jubilejním třicátým kolem je ztráta Drtičů už jen tříbodová a při shodě okolností se mohou Čechmánkovi svěřenci na Ostravany již ve středu večer dotáhnout.

Drtiči v sobotu 16. prosince prodloužili na svém ledě vítěznou sérii, připsali si osmou výhru z posledních devíti duelů a vyhráli počtvrté v řadě. Tříbodový zisk z utkání s Novým Jičínem se však nerodilo snadno. Ďáblové přijeli na Slovácko s defenzivní taktikou, která jim po dvě třetiny vycházela.

„Bylo to pro nás těžké utkání, protože na rozdíl od předešlých zápasů jsme si nevytvářeli šance. Pomohla nám branka na 1:0 a vítězství, které nakonec slavíme, bylo po těžkém boji. Ono je to ale nakonec jedno, jakým skóre zápas skončí, důležité jsou tři body a já bych chtěl pochválit hráče za to, že i když nám to dnes moc nešlo, tak pořád věřili, že jsme schopní to zvládnout. Hodně nám dnes pomohli i výborní diváci, kteří nám pomohli a dotlačili nás k vítězství,“ pronesl trenér SHK Roman Čechmánek.

Věděli jste, že...?

• Nejproduktivnější útočník Kopřivnice Michal Tomášek odehrál v nejvyšší české soutěži více než 450 utkání.
• Hodonínský útočník Jakub Vrána vstřelil v posledních devíti zápasech osm branek.
• Kopřivnická defenziva je druhá nejhorší v lize, inkasovala už 109 gólů…
• … šestadvacet z nich mají na svědomí hodonínští střelci.

782

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Hajný, Matějka, Hložánek - Kuba.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada - Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail - Červenka, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.

Rozhodčí

Tomáš Cabák (Nový Jičín) - Přemysl Bartek (Frýdek - Místek), Mikuláš Dohnal (Frýdek - Místek).

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33