„Atmosféra byla fantastická! I proto mě mrzí, že jsme tento zápas nedokázali vyhrát,“ smutní Dominik Matula

čtvrtek 28.12.2017 | Jan Hochman

Téměř dvě tisícovky diváků včera na hodonínském zimním stadionu sledovaly parádní hokejovou podívanou. V souboji dvou nejlepších týmů naší druholigové skupiny mezi Hodonínem a Porubou domácí Drtiči určitě nebyli horším mužstvem, všechny body ale nakonec putovaly na sever. „Atmosféra byla fantastická! I proto mě mrzí, že jsme tento zápas nedokázali vyhrát. Ale fanouškům moc děkujeme za jejich podporu a doufám, že nás budou v takovém počtu chodit podporovat častěji,“ vysekl hodonínským fanouškům poklonu útočník Baníku Dominik MATULA.

Dominiku, začátek zápasu vám vyšel na výbornou. Měli jste na Porubu naordinovánu nějakou zvláštní taktiku?

Nic zvláštního. Teď jsme ve volnu načerpali trochu nové energie a do zápasu jsme vlétli s velkou chutí.

V závěru první třetiny hosté vstřelili kontaktní branku. Nebyla škoda, že jste z výborně odehrané třetiny nevytěžili víc, než „jen“ vedení 2:1?

Ano, myslím si, že to byl dost důležitý moment zápasu, který hostům hodně pomohl. Do té doby neměli v podstatě žádnou gólovou šanci a mohli být naopak rádi, že to bylo jen 2:0.

Ve druhé třetině Poruba dvakrát v krátkém sledu využila přesilovku a rázem byla ve vedení. Ostatně i rozhodující gól pak hosté vstřelili v početní výhodě. Byla přesilovka Ostravanů dnes tím rozhodujícím faktorem zápasu?

Víme, že Poruba je zkušený tým, který má kvalitní přesilovku. My se prostě musíme vyvarovat zbytečným faulům a takové týmy, jako je právě Poruba, tak nepouštět do přesilovek. Ať už to fauly byly, nebo ne…

Vám se povedlo potrestat hned první faul soupeře. Mohl bys nám vyrovnávací trefu na 3:3 přiblížit?

Nebylo to nic složitého. Předal jsem puk Pešákovi (Petr Peš, pozn. red.) a pomalu si najel mezi kruhy, kam mi to Pešák hodil zpátky. Pak to se štěstím a také díky dobré Koubově (Michal Kuba, pozn. red.) práci před bránou prošlo golmanovi někde mezi nohama do brány.

Na začátku třetí třetiny jste měli možnost dlouhé přesilovky, chvíli jste hráli i ve dvojnásobné výhodě, ale puk jste do brány bohužel nedostali. Byl to jeden z rozhodujících momentů zápasu?

Do poslední třetiny jsme zase vstoupili aktivně a došli jsme si pro fauly, byla škoda, že jsme se nedostali do vedení, protože si myslím, že šancí tam bylo hodně. Mohla to být rozhodující trefa.

Na utkání dvou nejlepších celků naší skupiny přišly téměř dvě tisícovky fanoušků. Jak se ti líbila dnešní atmosféra?

Atmosféra byla fantastická! I proto mě mrzí, že jsme tento zápas nedokázali vyhrát. Ale fanouškům moc děkujeme za jejich podporu a doufám, že nás budou v takovém počtu chodit podporovat častěji.

Už v sobotu vás čeká další těžký soupeř, který navíc doma většinou rozpoutá střelecké manévry. Jak těžké podle tebe utkání v Šumperku bude?

Utkání to bude moc těžké. Toho jsme si všichni vědomi. Ale pokud chceme hrát špičku a nedovolit Šumperku jít do kontaktu, tak musíme bodovat. A já věřím, že pokud budeme hrát jako dnes, tak se nám to povede.

Po Novém roce máte volný los, uvítáš po vánočních svátcích tuto pauzu, nebo bys raději pokračoval v ostrém zápasovém rytmu?

Musím říct, že teď přes svátky bylo toho volna dost, takže bych klidně hned hrál. Ale to mluvím za sebe, takový Mojža (Pavel Mojžíš, pozn. red.) bude asi jiného názoru (směje se).

Zlobils nebo jsi byl hodný? Co jsi našel pod vánočním stromečkem?

Podle dárků jsem byl asi hodný. Vánoce jsem si moc užil, ať už s rodinou, nebo s přítelkyní. Dostal jsem hodně oblečení, protože sám si jej moc nekupuji a už jsem asi nevypadal dobře (směje se).

A jaké jsou tvé plány na poslední den roku?

Silvestr nějak nehrotíme, budeme jen doma. Možná přijdou naši kamarádi a posedíme. Ale nic velkého.