Drtiči se na domácím ledě pokusí přerušit nepříznivé třízápasové období

pátek 2.2.2018 | Josef Můčka

Poslední domácí utkání bylo také doposud posledním vítězstvím Drtičů, kteří v následujících třech zápasech hráli vždy na venkovních kluzištích, kde obdrželi tři porážky. Naopak valašskomeziříčští Bobři si poradili nejen s Porubou, ale i se Šumperkem, což svědčí o skvělé náladě v kabině Valašskomeziříčských. Hodonínští hokejisté tak budou usilovat o důležité vítězství, zatímco Bobři si budou chtít smlsnout na dalším favoritovi. Utkání začíná v 17 hodin na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

Bobři jsou stále na pátém místě

Výsledky Valašskomeziříčských z posledních pěti zápasů jsou opravdu zajímavé a zároveň i velmi překvapivé, jelikož v této sérii pěti zápasů prohráli s Opavou a i s Kopřivnicí. Oba tyto týmy se v tabulce nacházejí pod Valašským Meziříčím, zatímco týmy jako je Poruba, Šumperk či Nový Jičín porazili v základní hrací době, což znamená pro Bobry zisk devíti bodů. Nutno zmínit, že všechny tyto tři týmy jsou v tabulce umístěny lépe než právě Valašské Meziříčí.

Pět zápasů, tři výhry, dvě porážky a ani jedna remíza, ztráta šesti bodů se ziskem devíti bodů, tohle zní obdivuhodně a zároveň i jednoznačně, ale celkové skóre z těch pěti zápasů už tak jednoznačné není. Šestnáct vstřelených branek, v průměru to je něco málo přes tři branky na zápas a patnáct těch obdržených. Byť se neprodlužovalo, tak skóre poukazuje na to, že to musely být vyrovnané zápasy, což je pravda. Tři zápasy skončili vítězstvím jednoho z týmů jen o jednu branku, zbylé dva zápasy skončili o dvě branky.

Po pětatřiceti odehraných zápasech se Valašské Meziříčí nachází na pátém místě v tabulce pravdy 2. ligy skupiny Východ se ziskem devětačtyřiceti bodů. 118 vstřelených branek Bobry řadí na čtvrté místo v téhle statistice a v průměru to je přes tři branky na zápas a 123 inkasovaných gólů je ponechává na pátém místě s průměrem 3.5 gólů na zápas. Před šestou kopřivnickou Tatrou mají náskok sedmi bodů, zatímco na čtvrtý Nový Jičín ztrácejí pouhý jeden bod.

Bobři si vyšlápli na lídra z Ostravy a šumperské Draky

Valašské Meziříčí sice prohrálo na domácím ledě s kopřivnickou Tatrou, která se v tabulce nachází až na šestém místě, ale hráči z Valašského Meziříčí se v dalším kole svým fanouškům omluvili tím, že porazili Lídra z Ostravy a získali tak cenné body.

V posledním lednovém dni měli Valašskomeziříčští za úkol přivítat na domácí ploše šumperské Draky. Nefavorizovaní domácí hokejisté v utkání, ve kterém spíše dominovali oba brankáři, se postarali o první branku již v deváté minutě, kdy si David Varga vypracoval svou kličkou prostor před brankou hostujícího Svobody a zakončil neomylně pod horní tyč.

Od téhle branky uběhlo půl minuty a bylo srovnáno. Jakub Lehečka v podobné situaci si před bránou Plška našel vyhovující pozici, ze které srovnal stav utkání. Další branka padla až ve třetí třetině, přesněji o šestačtyřicet minut později. V tomhle případě David Varga byl nahrávajícím, kdy v útočném pásmu prokličkoval přes tři šumperské hráče, a poté namazal svému spoluhráčovi Josefu Daňkovi do prázdné brány, který nezaváhal a vstřelil svému týmu tříbodový zisk.

Jakub Pořický (13+26) a Petr Dvořák (19+20) jsou nejproduktivnější hráči Valašského Meziříčí, s menším počtem kanadských bodů mají také na týmových bodech velkou zásluhu Tomáš Brunec (14+9) a Josef Daněk (11+12). Nejproduktivnější z beků je Michal Žák (3+13).

189:143

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Drtiči prohráli na ledě Opavy

Tři zápasy, tři výjezdy, tři porážky – takhle stručně by se dalo shrnout poslední třízápasové období Drtičů, kteří v posledním vítězném zápase porazili kopřivnickou Tatru na domácím ledě poměrem 6:3. Nejprve se vydali na led lídra tabulky, poté do téměř nedobytné pevnosti Šumperských, a pak na led poslední Opavy.

Z těchto tří zápasů nezískali Hodonínští ani bod a utržili záporné skóre. Obdrželi celkem třináct branek, což v průměru je přes čtyři branky na zápas, zatímco vstřelili jen pět branek, v průměru to nečiní ani dva góly.

V posledním lednovém kole se vydali na led posledního opavského Slezanu, se kterým měli před tímto zápasem skvělou bilanci, kdy v této sezóně s tímto soupeřem neztratili ani bod, to se ale 31. ledna změnilo.

Drtiči šli do kabin po první třetině už s třígólovou ztrátou po trefách Štindla, Hratmanna a Chalupy. Ve třiatřicáté minutě se ke slovu dostali i hosté z Hodonína, kdy se prosadil Jakub Kadlec, ale ještě půl minuty před koncem druhé třetiny vstřelil vítěznou branku Bohumil Herman. Drtiči se nevzdávali, nejprve snížil Jakub Kužílek, a poté snižil na rozdíl jediné branky Petr Jurča. Ale minutu před koncem, místo srovnání Hodonínských přišla branka Opavských, která jim zaručila klidné dohrání zápasu, a proto Drtiči odjeli bez bodového zisku.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Jakub Kadlec (17+18), Michal Romančík (14+17) a Petr Jurča (22+8). Nejproduktivnějším obráncem je Jan Sedlák (6+17).

358

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Mojžíš (A), Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Venclík, Matějka, Peš (C), Sajdl (A), Matula, Jurča, Černohous, Kadlec

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Sachr) – Žák, Báchor, Váňa, Rudl, Jenáček, Mikel, Hajda – Brunec (A), Dvořák, Pořický – D. Varga, Daněk, Kývala – Mar. Varga, Martiník (A), Dalajka – Vaněk, Studený (C), Seidler