Drtiči se pokusí navázat na úspěch z minulého zápasu. V cestě jim budou stát Ďáblové z Nového Jičína

úterý 6.2.2018 | Petr Svoboda

Pomalu, ale jistě dospíváme do finále základní části ročníku 2017/2018 a situace v tabulce se nám začíná velmi vyostřovat. Největší souboj bude zcela jistě k vidění na druhém a čtvrtém místě tabulky. Jak Hodonín, tak Nový Jičín potřebují bezpodmínečně bodovat, pokud chtějí v tomto kole uhájit své pozice. Úvodní buly tohoto veledůležitého zápasu je naplánováno na 18 hodin.

Jičín od posledního střetnutí s Drtiči neprožívá dobré období

Ďáblové jsou letos velmi málo konzistentní. Po výborném startu do sezóny, kdy se jim povedlo mezi sedmým a dvanáctým kolem vyhrát všechny utkání (mimo jiné také proti Šumperku a Drtičům), přišel útlum. Nový Jičín prohrál několik zápasů po sobě a od té doby se mu povedlo pouze dvakrát vyhrát alespoň dva zápasy po sobě.

Naděje začala svítat po Novém roce, kdy se svěřencům trenéra Macháčka povedlo získat sedm bodů z devíti zápasů za dvě výhry a jednu prohru po samostatných nájezdech. Následovalo utkání s hodonínskými Drtiči, které se datuje na třináctého ledna. Od té doby získal Jičín jen tři body z pěti zápasů a dovolil svým přímým rivalům z Valašského Meziříčí stáhnout náskok na pouhý jeden bod.

Poslední dvě utkání měl tým ze severu Moravy už tradičně velmi náročný los. S ostravskou Porubou to byl velmi vyrovnaný zápas, ve kterém dokonce Ďáblové vedli. Nakonec však padli čtyři dva. Následoval zápas se šumperskými Draky, ve kterém se do branky ďáblů postavil Daniel Bechný ze Vsetína, který zastoupil Tomáše Kohna při zranění. Šumperk ukázal svoji značnou sílu, mladého gólmana nešetřil a vyprovodil svého soupeře výpraskem sedm dva.

183:160

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Oranjes konečně přetrhli sérii neúspěchů

Do zápasu s Porubou vstupovali svěřenci Romana Čechmánka se čtyřmi výhrami v řadě a velmi solidním skóre 20:9. Teď je ale všechno pryč. V Porubě zahájili Drtiči sérii třech venkovních zápasů v řadě a tento trip jim očividně vůbec nesedl. Po prohře 4:2 s ostravským klubem následovaly další dva neúspěchy.

V Šumperku to bylo celkem jednoznačné utkání. Draci se dostali do vedení už po pěti minutách, k tomuto zásahu ještě ve zbývajícím průběhu zápasu dodali další tři branky a dokráčeli tak k pohodovému vítězství 4:0, čímž udělali velmi důležitý krok v přímém souboji o druhé místo tabulky.

Aby toho nebylo málo, Baníku se nepovedlo získat ani „must have“ body z Opavy. Hokejisté Slezanu vyhráli první třetinu 3:0, v té další přidali branku čtvrtou a před Drtiči byl téměř neřešitelný úkol. Oranjes se nadechli k obratu a ještě osm minut před koncem prohrávali pouze o jednu branku, k další úpravě skóre se však nedostali, naopak pojistku do prázdné brány dodal Josef Tichý a rozhodl o vítězství svého týmu 5:3.

V posledním utkání Drtiči nastupovali proti Valašskému Meziříčí, tedy soupeři, se kterým letos prohráli pouze jedno utkání. Ideální šance k přerušení série proher nezůstala nevyužita. Hráči SHK nastřileli soupeři pět branek. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Jakub Hajný.

348

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Kobylík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Vrána – Sajdl (A).

HK Nový Jičín: Bechný - Adamík, Már, Běhal, Hruška, Metelka, Tomeček, Janiczek - Krupa, Pecha, Kafka, Gebauer, Kocián, Sonnek, Slovák, Uhlár.