Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 1:11 (onlajn přenos)

Drtiči mohou jít do nečekaného trháku! Semifinálová série se stěhuje do Hodonína

pondělí 13.3.2017 | Tomáš Chramosta

Jihomoravané se postarali o největší překvapení v probíhajícím playoff druhé ligy. V nedělním duelu Na Lapači zcela zaskočili favorita východní skupiny, když v šesté minutě prodloužení vystřelil Baníku vedoucí bod Daniel Vaněk, ještě vloni kapitán Vsetína. Snový start do semifinále mohou Hodonínští stvrdit před domácím publikem. Zasadí slovácký celek Valachům druhý úder? Začátek úterního utkání semifinálové série je naplánován na 18:00.

Drtiči si nemohli přát lepší vstup do zápasu. V úvodních minutách hry se jim dařilo eliminovat tlak domácích, jež hnala dopředu fantastická zvuková kulisa. Cestu na hokej ve Vsetíně si našlo tři a půl tisíce diváků, kteří očekávali brzké vedení svého mužstva. Opak byl realitou, v patnácté minutě utišil Lapač gólem z dorážky obránce Jakub Kužílek. „Vstup do série se nám nepovedl. Neměli jsme dobrý začátek, soupeři navíc pomohl první vstřelený gól,“ konstatoval po utkání domácí asistent trenéra Luboš Jenáček.

Po přestávce to bylo z pohledu Baníku ještě veselejší, perfektní ránou pod horní tyčku Hromadovy svatyně se prezentoval Jakub Kadlec. Dodržení taktických záměrů se ukázalo být v duelu s Valachy klíčové. „Drželi jsme systém, hráli jsme hodně kompaktně, vytvářeli si tlak, z čehož jsme pak dali góly,“ pochvaloval si hodonínský obránce David Polesný. Vedení Baníku nevydrželo ani do konce druhé třetiny, oba góly Valachů dělily necelé dvě minuty. Nejprve propálil Kotvana z pravého kruhu Tomáš Vávra, pak se do listiny střelců zapsal Jan Kolařík.

Srovnání skóre vsetínské hokejisty povzbudilo, na konci druhé dvacetiminutovky si dokázali vypracovat obrovský tlak, i díky několika vyloučením na hodonínské straně. Jenže ji nedokázali proměnit v gól, přestože čtyři sekundy před sirénou orazítkoval František Zúbek tyč. Početní výhody se nakonec ukázaly být výrazným faktorem prvního zápasu semifinálové série. „Nepomohli jsme si v přesilovkách, a to bylo rozhodující. Hráli jsme přesilovku pět na tři, v prodloužení čtyři na tři, ale nic z toho nebylo,“ kroutil hlavou Jenáček.

Bezpečnostní opatření

Na druhé semifinálové utkání se Vsetínem budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření. Do sektoru HOSTÉ se vsetínští fanoušci dostanou jen se speciální vstupenkou. Proto prosíme všechny fanoušky, kteří z Valašska do Hodonína přijedou, aby vstupovali na stadion pouze zadním vchodem. Kapacita sektoru je pro toto utkání omezena jen na 150 míst. Fanoušci Vsetína budou mít k dispozici svůj vlastní bufet i toalety.

Při vstupu budou probíhat namátkové osobní prohlídky a na stadion nebudou vpuštěny osoby, u nichž bude nalezena jakákoliv zbraň, alkohol či pyrotechnika. Stejně tak nebude povolen vstup fanouškům, kteří budou viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

Utkání po bezbrankovém třetím dějství dospělo až do prodloužení, ve kterém měli domácí více ze hry, jenže Drtiče podržel brankář Zdenko Kotvan. I jeho výkon vyzdvihl v pozápasovém rozhovoru trenér SHK Stanislav Beťko. „Jsme moc šťastní, že vezeme ze Vsetína první bod, pod kterým je podepsaný celý tým. Ten podal parádní kolektivní výkon, podpořený skvělým Zdenkem v bráně,“ řekl Beťko. V čase 66:00 Jihomoravané rozhodli o svém vítězství, když Daniel Vaněk napálil kotouč pod Hromadovu horní tyč.

Úvodní duel semifinálové série přinesl vlnu emocí na obou stranách barikády, avšak obě mužstva již vyhlíží úterní střetnutí. „Dokážu si představit, že se v Hodoníně nebudeme spoléhat na poslední třetinu a budeme chtít rozhodnout zápas do dvou třetin,“ prohlásil v rozhovoru pro webové stránky vsetínského klubu útočník Filip Čech. Zcela opačný náhled na věc má hodonínský David Polesný. „Celá série bude velká bitva. Dost jasně jsme ukázali, že tomu všemu může být úplně jinak,“ tvrdí třiadvacetiletý zadák.

Utkání ve Vsetíně provázela vynikající atmosféra, kterou si pochvalovali jak trenéři, tak samotní hráči. Turnikety Na Lapači prošlo přesně 3580 diváků. Kouč Drtičů doufá, že podobnou kulisu jeho svěřencům připraví i fanoušci na Slovácku. „Těšíme se na domácí zápas a věříme, že na něm bude stejně skvělá atmosféra, jaká byla dnes tady,“ zve Beťko hodonínské příznivce.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Polesný, Pokorný P. (A), Kužílek, Potekhin, Loginovsky, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Charvát - Černohous, Venclík, Hložánek.

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) - Jeník, Mojžíš (C), Hryciow, Janáček, Čech (A), Teper, Žák, Ostrčil - Finsterle, Kucharczyk, Luka - Kolařík (A), Vávra, Zúbek - Hořanský, Šilhavý, Čuřík - Kajaba, Pokorný D., Vítek.

Rozhodčí

Jiří Škach (Zlín), Bc. Tomáš Zbořil (Olomouc) - Karel Lukš (Olomouc), Jiří Novák (Kroměříž).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Vsetín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.