Nelítostné zápasy o rozhodující body pokračují. Tentokrát je na programu zápas s Kopřivnicí

pátek 9.2.2018 | Petr Svoboda

V utkání s Novým Jičínem to byla přetahovaná, ale Drtiči nakonec druhou příčku uhájili. V závěru sezóny už to bude s každým týmem těžké a výjimkou zcela jistě nebude zápas s kopřivnickou Tatrou. Kopřivničtí ještě chtějí zabojovat o vyšší příčku, ačkoliv tento cíl se už drží spíše v rámci teorie. Utkání začne zítra v 17:00 na Kopřivnickém zimním stadionu.

Solidní kopřivnickou formu utnul Šumperk s Porubou

Kopřivnice na konci ledna získala cenné skalpy soupeřů, kteří jsou oba výše postavení v tabulce. Nejprve si hráči týmu z města Tatrovek vyšlápli na Valašské Meziříčí, čímž trochu zamíchali kartami v souboji o čtvrté místo. Vzápětí však přišlo utkání s novojičínskými Ďábly, takže oba týmy bojující o čtvrtou příčku na tom byly relativně stejně.

Tyto kopřivnické úspěchy by dobře potvrdila případná výhra nad ostravskou Porubou, kterou Kopřivnice také nedávno porazila. Vzpomínky na toto utkání očividně zůstaly v hlavách hráčů ostravského RT TORAX, protože ti předvedli o poznání lepší výkon a vyhráli přesvědčivě 5:1. Ostravané svému soupeři nasázeli v prvních dvaatřiceti minutách pět branek a utkání tak bylo v podstatě rozhodnuto.

Poslední utkání utkání se Kopřivničtí postavili ve skvělé formě hrajícím šumperským Drakům. Hráči Kopřivnice přijeli na utkání vlivem špatného počasí později, a proto hned po příjezdu zamířili na úvodní buly. Tato nepříjemná situace, jako by určila ráz celého zápasu. Šumperk svému zbídačenému soupeři nasázel „šestku“. Dva nepovedené zápasy znamenají skóre 2:11 a nulový bodový zisk.

218:275

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Baník má šanci natáhnout sérii vítězství už na tři zápasy

Utkání s Novým Jičínem nabídlo přestřelku s lepším závěrem pro domácí Drtiče. Začátek však patřil lépe hrajícím Ďáblům, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Baník ještě do přestávky zvládl toto manko dorovnat a v druhé třetině se zásluhou Petra Peše dostat do vedení. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy relativně klidně. To se začalo měnit až od padesáté minuty, kdy se spustil brankostroj. Obě strany vstřelily po dvou brankách, následně šel Jičín do hry bez brankáře, kterou využil Jan Sedlák a dostal Drtiče opět do dvoubrankového trháku. Jičínští ještě kosmeticky upravili skóre na 5:6.

V zápase s Kopřivnicí se budou Drtiči snažit zlepšit věci, které se jim nedařily v těch minulých, tedy zachytit lépe začátek, zmenšit počet vyloučených a hrát agresivněji v obranném pásmu. Sestava na zítřejší zápas je zatím neznámá. Jisté je, že jejím členem nebude Jakub Vrána, s nímž se vedení klubu tento týden rozloučilo.

743

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl (A) - Venclík.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Bail, Fojtík – Červenka, Raška, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.