POTVRZENO: Orlová odstoupila, skupina Východ bude mít sedm účastníků. Soutěž začne už 9. září

POTVRZENO: Orlová odstoupila, skupina Východ bude mít sedm účastníků. Soutěž začne už 9. září
středa 9.8.2017 | Jan Hochman

To, o čem se delší dobu potichu mluvilo, je potvrzeno. Loňský vítěz Krajské ligy HC Orlová do druhé ligy nenastoupí a počet účastníků v „moravské“ skupině se snižuje z původních osmi na sedm. Vzhledem k tomuto faktu musela být znovu rozlosována základní část, která doznala kromě snížení počtu týmů i dalších zásadních změn.

 
 

Vedení HC Orlová v pondělí 7. srpna písemně oznámilo řídícímu pracovníkovi druhé ligy panu Pavlu Setikovskému, že klub není schopen finančně zajistit svou účasti v soutěži a z tohoto důvodu odhlásil svou účast ze soutěže. Místo bojů ve třetí nejvyšší soutěži tak fanoušci v Orlové i letos budou chodit pouze na krajskou ligu.

Na základě tohoto faktu podala předsedkyně SHK Hodonín návrh na změnu hracího systému. „Obvolala jsem všechny kluby naší skupiny a seznámila je s tímto návrhem. Všichni zástupci souhlasili s tím, že budou respektovat rozhodnutí Výkonného výboru ČSLH, který nám tímto vyšel vstříc,“ řekla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Z tohoto důvodu muselo dojít k přelosování základní části východní skupiny, která měla původně začínat ve středu 13. září a měla čítat dohromady 42 kol. Provedenou úpravou rozlosování došlo ke zvýšení počtu hracích dnů ze dvaačtyřiceti na čtyřicet devět, čímž byl zachován počet utkání (celkem 42, 21 doma, 21 venku), které každý z týmů ve skupině Východ v základní části odehraje.

Díky navýšení počtu hracích dnů musel být posunut začátek ligového ročníku, první kolo je na programu už v sobotu 9. září 2017 a hodonínští hokejisté by v něm na svém ledě měli přivítat Nový Jičín. Poslední kolo základní části se odehraje ve středu 28. února 2018. Hrací systém playoff zůstává oproti původnímu návrhu nezměněn.

Do vyřazovacích bojů postoupí šest nejlepších. Týmy na prvním a druhém místě si vybojují přímou účast v semifinále, mužstva na třetím až šestém místě (3 - 6, 4 - 5) si spolu zahrají „předkolo“. Vítězové předkola postoupí do semifinále. Vítěz následného finále si vybojuje účast v kvalifikaci o první ligu.

Konkrétní rozlosování v tuto chvíli ještě není známo. Šumperský stadion prochází rekonstrukcí a až do konce měsíce října nebudou moci Draci využít svého domovského stánku. Proto bude nejspíše vedení šumperského klubu vyjednávat o přeložení svých domácích zápasů v prvních sedmnácti kolech.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS