Semifinálová série se stěhuje zpět na jih. V neděli se bude na Slovácku hrát o mečbol

sobota 17.3.2018 | Jan Hochman

Na ledové ploše Zimního stadionu Václava Nedomanského se napíše třetí díl napínavého boje mezi hodonínskými Drtiči a šumperskými Draky. Série se na jih Moravy vrací za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Který z týmů bude mít po dalším duelu už jen jeden krok k postupu do finále, se dozvíme v neděli 18. března v podvečer. Zápas začíná přesně v 17 hodin.

Hodonín nezvládl v Šumperku druhou třetinu

Zatímco v prvním duelu ovládli prvních čtyřicet minut hokejisté Hodonína, v odvetě na šumperském stadionu hráli v úvodních dvou třetinách prim hráči našeho semifinálového soupeře. Draci v prvních pěti minutách prostřední periody dvakrát gólově udeřili, navýšili svůj náskok na 3:0 a rázně tak vykročili ke srovnání série.

Drtiči protrhli střeleckou smůlu až v poslední dvacetiminutovce, v níž dvěma góly snížili na konečných 6:2 pro Šumperk. „Sice jsme stříleli, ale že bychom měli nějaké extra tutovky, to se asi říct nedá. Stříleli jsme ze špatných pozic, od mantinelů. Ano, je to sice střela, ale soupeř si vypracoval lepší střelecké pozice a dokázal je proměnit. Měli spoustu brejků, na které hrají a umí je zakončit,“ hledal po zápase příčinu špatné střelecké produktivity útočník Vít Černohous.

Defenziva Hodoňanů často chybovala a nechávala šumperským hodně prostoru pro kombinaci i rychlé a smrtící brejky. „Musíme zlepšit obranu středního pásma. Doma jsme hráli kompaktněji, dnes jsme tam často a zbytečně propadávali a z toho ty protiútoky vyplývaly. Jezdili nám tam tři na dva, dva na jednoho,“ přiznal po utkání obránce Jihomoravanů Zbyněk Žabčík.

Bezpečnostní opatření

Také na třetí semifinálový duel se Šumperkem budou přijata speciální bezpečnostní opatření. Vstupenky si budou moci hostující příznivci zakoupit u zadního vchodu na Zimní stadion Václava Nedomanského. Proto prosíme všechny šumperské fanoušky, kteří do Hodonína přijedou, aby vstupovali na stadion pouze zadním vchodem. Fanoušci Draků budou mít k dispozici svůj vlastní vchod na stadion, uzavřený sektor, bufet i toalety.

Vedení SHK Hodonín zároveň žádá fanoušky Drtičů, aby se zbytečně nezdržovali v okolí sektoru vyhrazenému pro šumperské příznivce, aby se tak předešlo možným zbytečným konfliktům. Děkujeme.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (30. Haloda O.) - Mojžíš (A), Kobylík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík - Romančík, Peš (C), Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Hajný, Vaněk, Kadlec - Peška, Černohous, Hložánek.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský.