INFO: Příprava: HK Gladiators Trnava - SHK Hodonín 17.8. - 18:00 (onlajn přenos)

Série se opět stěhuje na jih Moravy, Drtiči mohou v případě výhry slavit postup do semifinále

sobota 4.3.2017 | Adam Krátký

V pátek se hodonínským Drtičům podařilo po více jak roce zvítězit v Opavě a odvézt si domů cenné vítězství. Čtvrtfinálová série právě mezi Drtiči a Opavou neměla od samého začátku jasně daného favorita a to se potvrzuje i na ledě. Baník sice vede v sérii 3:1, zápasy ale byly vyrovnané do posledních minut. Hlavními faktory čtvrtfinálových výher Drtičů jsou koncentrované výkony celého týmu a především skvělý Zdenko Kotvan v hodonínské svatyni.

Čtvrtfinálová dvojice Hodonín - Opava neměla předem jasně daného favorita. Zápasy mezi Drtiči a Slezany byly vždy vyrovnané a dlouhou dobu platilo pravidlo „Můj dům, můj hrad.“ Jelikož skončili jihomoravané na čtvrté příčce tabulky, mohli začínat playoff doma. První zápas se tedy odehrál u řeky Moravy. Baník byl v tomto utkání po celou dobu lepším celkem a po zásluze se ujal vedení 1:0 v sérii po vítězství 5:1.

K odvetě se museli hodonínští dostavit až k polským hranicím do Opavy. Do tohoto utkání nevstoupili Drtiči vůbec špatně a po první třetině svítil na světelné tabuli stav 0:2 pro hosty. Slezané, ale nechtěli dát svému soupeři nic zadarmo a zvýšili obrátky. Třemi brankami ve druhé části a po remízové třetí třetině urvali zápas na svou stranu,srovnali sérii na 1:1.

„Dnes se potvrdilo, že tato série bude hodně vyrovnaná. Do poloviny zápasu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, výborně jsme bránili a de facto jsme domácí do ničeho nepustili. Bohužel jsme udělali v našem oslabení taktickou chybu, po které nám jsme z rychlého brejku inkasovali gól na 1:2. Tento gól domácí nakopl a do konce třetiny jsme pak dostali další dvě branky,“ řekl po utkání trenér Drtičů Beťko.

Třetí kapitola čtvrtfinále se opět rodila na jihu Moravy. Opava si dovezla dobrý výsledek z domácího ledu a chtěla Baník zaskočit na vlastním ledě. Oranjes ovšem tohle utkání zvládli dobře takticky a po první periodě, kterou vyhráli 3:0, si dokráčeli k pohodovému vítězství 3:1. V tomhle utkání dominoval domácí brankář Zdenko Kotvan, který svůj celek několikrát podpořil dobrými zákroky.

Autor jedné branky a jedné asistence Jakub Vrána po utkání pravil. „Určitě byla rozhodující naše povedená první třetina, kdy jsme dali tři branky a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Zbytek zápasu jsme se snažili hru kontrolovat a vycházet především z dobré defenzívy, což se nám nakonec vyplatilo a zvítězili jsme.“

Zatím poslední utkání v téhle sérii bylo na góly bohaté. Brankové světlo se rozsvítilo hned jedenáctkrát, z toho sedmkrát za opavskou brankou. Drtiči na sever Moravy cestovali s tím, že chtějí prolomit prokletí jménem opavský zimní stadion. To se jim povedlo v nejlepší chvíli a po vítězství 7:4 a hattricku hodonínského útočníka Petra Jurči si domů odvezli třetí výhru v sérii. Před nedělním pátým utkáním tak mají „mečbol“ a mohou po dlouhé době slavit postup do semifinále před vlastním publikem.

„Doufám, že utkání odehrajeme koncentrovaně, a že se v Hodoníně po delší době bude slavit postup přes čtvrtfinále. Takže pokud nám lidé drží pěsti, tak by v neděli neměli chybět na stadionu,“ povídá před nedělním zápasem kapitán Petr Peš.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Charvát, Polesný, Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Hložánek - Černohous, Venclík.

Hokejový klub Opava: Wanecki (31. Urbisch) - Galvas, Tůma, Černý T., Holík, Mosler, Šindelář, Slavík - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Kilnar, Herman, Černý L., Pavelek, Svoboda, Sysala, Rousek, Štindl.

Rozhodčí

Ing. Pavel Obadal (Uherský Brod) - Ing. Petr Blaha (Uherské Hradiště), Leon Wesley (Zlín).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Opava můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Čtvrtfinále playoff 2017

(1) VHK ROBE Vsetín - (8) HC Kopřivnice stav série: 4:0 (9:0, 10:4, 8:2, 8:3)
(2) HC RT TORAX Poruba 2011 - (7) HK Nový Jičín stav série: 3:1 (3:4, 3:1, 3:2, 3:0)
(3) Draci Šumperk - (6) HC Bobři Valašské Meziříčí stav série: 2:2 (1:2, 3:2, 0:2, 4:3pp)
(4) SHK Hodonín - (5) Hokejový klub Opava stav série: 3:1 (5:1, 4:5, 3:1, 7:4)

1. VSE Vsetín 40 201:90 109
2. POR Poruba 40 177:129 77
3. SUM Šumperk 40 165:133 74
4. HOD Hodonín 40 157:153 64
5. OPA Opava 40 123:130 60
6. VAL Val. Meziříčí 40 123:151 47
7. NJI Nový Jičín 40 118:138 45