Drtiči se střelecky probudili, odnesla to Tatra, která odjíždí ze Slovácka s náloží osmi branek

sobota 7.10.2017 | Jan Hochman

Domácí odveta s Kopřivnicí vyšla Drtičům na výbornou. Stejně jako v městě Tatrovek si slovácké mužstvo s chutí zastřílelo a nakonec z toho byl na chlup stejný výsledek, jako z prvního vzájemného duelu. Baník byl po celé utkání lepší a svou převahu přetavil už v první třetině ve tři branky. Hosté v závěru druhé periody vykřesali malou jiskřičku naděje, ale parádní pasáž mezi 47. a 48. minutou definitivně rozhodla o tom, že Kopřivnice ani ve druhém utkání sezony proti Oranjes neuspěje.

9.kolo, sobota 7.10.2017
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  8:2  (3:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Sajdl (Peš), 16. Vaněk (Miklík, Jurča), 17. Kadlec (Peslar, Sajdl), 23. Vaněk, 29. Sajdl (Matula, Peš), 47. Romančík (Sajdl, Kuba), 47. Hložánek (Charvát), 48. Vrána (Vaněk) - 38. Poruba, 56. Sluštík (Čintala). Rozhodčí: Vrba - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1053. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1, 8:2. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Sajdl, ☆☆ Hložánek, ☆☆☆ Peslar.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík - Jurča, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Kadlec - Sajdl (A), Kuba, Romančík - Stehlík, Hložánek, Charvát - Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Stříž, Krutil, Čintala, Marek (A), Merenda, Kropka - Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň A., Gola, Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Zápasu předcházela krátká ceremonie, během níž šéfka slováckého celku Jana Gajošová poděkovala jedné z legend novodobých Drtičů Zdeňku Juráskovi za osm sezon, které obávaný kanonýr strávil v oranžovo-modrém dresu.

Domácí na svého soupeře vlétli hned od prvního vhazování a z úvodního tlaku získali hned z kraje duelu dvě početní výhody. Obě oslabení sice Kopřivničtí ubránili, chvíli po návratu druhého potrestaného hráče Tatry ale hostující defenziva neubránila Jakuba Sajdla, který prolomil svou střeleckou smůlu a první trefou v sezoně poslal Drtiče na začátku sedmé minuty do vedení.

Na konci patnácté minuty šli za vzájemnou potyčku na trestnou lavici domácí Charvát a hostující Krutil a hra ve čtyřech evidentně sedla více domácím borcům, kteří během minuty a půl vstřelili hned dvě banky. O tu první se postaral Daniel Vaněk, který zakončil brejk dva na jednoho, a o jedenadevadesát vteřin později dal Drtičům tříbrankový náskok pohotový Jakub Kadlec.

Střelecký apetit vydržel slováckému celku i po přestávce. Na konci třiadvacáté minuty se po individuální akci prosadil podruhé v zápase Daniel Vaněk, kterého dvě minuty před polovinou zápasu napodobil i Jakub Sajdl, jenž využil přesilovou hru a Baník vedl už 5:0. Hosté se dostali ke slovu až na konci prostřední periody. V přesilovce prostřelil Halodu Jan Poruba a do poslední části tak šli domácí se čtyřbrankovým náskokem.

Hosté nastoupili do závěrečné periody s odhodláním a rozhodně se nedá říct, že by Tatra složila zbraně. Vítr z plachet ale hostům domácí brzy sebrali. Po slepených gólech Michala Romančíka, Erika Hložánka a Jakuba Vrány, které Drtiči vměstnali do pouhých 101 vteřin, bylo o třech bodech definitivně rozhodnuto. Hosté pak v samotném závěru ještě díky gólu Ondřeje Sluštíka upravili skóre na konečných 8:2 pro domácí.

Porazili jsme Kopřivnici jasně 8:2, ale rozjížděli jsme se docela pomalu. Postupem času jsme ale čím dál tím víc ukazovali naše kvality a myslím si, že dnešní vysoké vítězství je zcela zasloužené. Škoda, že jsme za stavu 8:1 polevili a nepřidali jsme ještě nějakou branku, ale zůstáváme pokorní a jsme za vítězství moc rádi. Nicméně, soupeři jsme dovolili velkou řadu přečíslení a samostatných úniků, ale to asi vyplynulo ze hry. Kluci si dnes věřili, že to uhrají, ale na příští zápas v Porubě budeme muset být v defenzivě ostražitější a zodpovědnější.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Domácí byli od první vteřiny lepší. Donutili nás dělat hloupé chyby. My jsme nedokázali využít šance, které jsme si vytvořili. Škoda, mohlo to být zajímavější. Každopádně, dnes jsme na Hodonín rozhodně neměli a Drtiči vyhráli po zásluze.

1. POR Poruba 39 185:108 84
2. HOD Hodonín 40 173:122 80
3. SUM Šumperk 39 168:108 69
4. NJI Nový Jičín 39 104:132 55
5. VAL Val. Meziříčí 39 124:141 49
6. KOP Kopřivnice 40 116:166 47
7. OPA Opava 40 106:199 30