Drtiči udolali Nový Jičín díky dvěma gólům Vrány, Kotvan přišel o nulu půl minuty před koncem zápasu

sobota 16.12.2017 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Hosté z Nového Jičína přijeli do Hodonína po výprasku v minulém kole s jasnou defenzivní taktikou, proti které domácí v prvních dvou třetinách nedokázali najít protizbraň. Dvaatřicet vteřin po začátku poslední dvacetiminutovky ale zlomil odpor soupeře Jakub Vrána a tentýž hráč o pět minut později Drtiče uklidnil druhou trefou za Kohnova záda. Ďáblové v úplném závěru snížili při hře bez brankáře, ale na vyrovnání už neměli dostatek času a z dnešního vyrovnaného duelu tak berou všechny body hodonínští hokejisté.

29.kolo, sobota 16.12.2017
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  2:1  (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 41. Vrána (Romančík), 46. Vrána (Haloda M.) - 60. Běhal (Adamík, Uhlár). Rozhodčí: Čuňočka - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1152. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Hajný, Matějka, Hložánek - Kuba. Trenér: Roman Čechmánek.
HK Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Tomeček, Janiczek - Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Kocián (C), Podlaha, Sonnek, Slovák II., Uhlár. Trenér: Petr Macháček.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Hostující mužstvo sázelo na zajištěnou obranu a rychlé přechody středního pásma s pukem na holi. I proto se nelze divit, že první vážnější gólovku si vypracovali právě Ďáblové. Sonnek se dostal v bezprostřední blízkosti hodonínského brankoviště k dorážce, domácí brankář Kotvan se proti němu vytáhl s bezchybně provedeným rozklekem.

Další příležitostí Nového Jičína byla přesilové hra po vyloučení Peše, jenže Drtiči svého soupeře k ničemu nepustili. Naopak to mohl být slovácký celek, který otevřel gólové konto zápasu, jenže to by Vaněk musel za brankovou čáru dotlačit alespoň jednu z několika dorážek před novojičínskou klecí. V 18. minutě měli hokejisté Baníku jedinečnou možnost skórovat, jenže k tomu jim nestačilo ani bezmála devadesát sekund v dvojnásobné početní výhodě.

Druhá dvacetiminutovka sice nepostrádala nasazení, zato na ledě chyběla preciznost v kombinaci. Obě mužstva spíše vyčkávala na to, co předvede soupeř. Hráči Nového Jičína navíc předváděli kompaktní defenzívu, domácí se dostávali přes střední pásmo jen stěží. Druhá třetina nabídla celkem tři přesilové hry, v nichž se žádnému z týmů nepodařilo propracovat k vyložené gólové šanci.

Gólové prokletí sobotního večera zlomil v první minutě třetí části hry Jakub Vrána. Dvaadvacetiletý útočník pálil z levého kruhu krátce poté, co na něj Vaněk čistě vyhrál buly. Vránova rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči Kohnovy branky, hostující brankář při ní měl značně zakrytý výhled. Hodonínští fanoušci rázem ožili a hnali domácí tým za vstřelením druhé branky.

To se partě trenéra Čechmánka povedlo o pět minut později při vyloučení hostujícího Adamíka, ale nejednalo se o typicky přesilovkový gól. Jakub Vrána se prohnal kolem obránce na pravém křídle a nekompromisně prostřelil novojičínského brankáře. Ďáblům se navzdory nevýraznému projevu v ofenzivě podařilo zdramatizovat utkání. Přesně třicet vteřin před koncem se prosadil tvrdou přízemní ránou od modré čáry Jiří Běhal, ovšem vyrovnávací branku už hosté přidat nestihli.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Na úvod musím říct, že soupeř hrál velice dobře a první dvě třetiny byl možná o něco lepší, než my. Bylo to pro nás těžké utkání, protože na rozdíl od předešlých utkání jsme si nevytvářeli šance. Pomohla nám branka na 1:0 a vítězství, které nakonec slavíme, bylo po těžkém boji. Ono je to ale nakonec jedno, jakým skóre zápas skončí, důležité jsou tři body a já bych chtěl pochválit hráče za to, že i když nám to dnes moc nešlo, tak pořád věřili, že jsme schopní to zvládnout. Hodně nám dnes pomohli i výborní diváci, kteří nám pomohli a dotlačili nás k vítězství.

Petr Macháček (Nový Jičín):
Vědomi si toho, že Hodonín má velice kvalitní tým, přijeli jsme si to sem hlavně dobře odbránit, což si myslím, že bylo i vidět. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečeného středního pásma, což nám dvě třetiny vycházelo. Spoléhali jsme na nějaký brejk, šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Na začátku třetí třetiny jsme bohužel prohráli buly a domácí dali první branku, tím se uklidnili a následně přidali druhý, pro nás trochu smolný gól. Na obrat jsme už neměli. V závěru jsme to sice trochu zkorigovali, ale na celkový obrat to už nebylo. Z naší strany to podle mě nebyl úplně špatný zápas, ale s jednou vstřelenou brankou se nevyhrává.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33