Baník doma podruhé v sezoně nezískal ani bod, Bobři rozhodli o své výhře v závěru druhé třetiny

středa 25.10.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Hosté z Valašska byli v Hodoníně hodně nebezpeční a hlavně se jim dařilo využívat šance, zatímco Drtiči se na své góly opět hodně nadřeli. Když se v sedmatřicáté minutě ve vlastním oslabení podruhé v utkání trefil navrátilec do sestavy Petr Jurča, dostali se domácí hráči poprvé do vedení. Ještě před druhou přestávkou ale opět vedli Valaši, kteří dvěma góly v rozmezí dvou minut strhli vedení na svou stranu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. V závěru pak hosté ještě zpečetili svou výhru dalšími dvěma góly.

14.kolo, středa 25.10.2017
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  3:6  (0:1, 3:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hajný (Černohous, Charvát), 34. Jurča (Vaněk, Haloda M.), 37. Jurča (Mojžíš) - 3. Pokorný (Hryciow, Pořický), 29. Daněk (Matějka), 38. Mikel, 40. Kývala, 59. Pořický (Matějka), 60. Matějka (Daněk). Rozhodčí: Slavka - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 3:7, navíc Peslar (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1029. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:6. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Jurča, ☆☆ Vrána, ☆☆☆ Hajný.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Jurča, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Kadlec - Sajdl (A), Kuba, Romančík - Hložánek, Hajný, Charvát - Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC Bobři Val. Meziříčí: Šurý (Plšek) - Mikel, Hryciow, Baroš, Žák, Weintritt J., Váňa, Hladiš - Pokorný, Brunec (A), Peterka, Matějka (A) Studený (C), Pořický, Kývala, Daněk, Dalajka. Trenéři: Jiří Wenritt, Roman Čechmánek

Uktání začalo poněkud netradičně. Ve druhé minutě duelu byli vyloučeni hned dva hodonínští hráči a Valašskému Meziříčí se tak naskytla možnost přesilové hry pěti proti třem. Hosté svou možnost neprováhali a v čase 2:54 otevřeli skóre zápasu. Dominik Pokorný se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a uklidil puk za hodonínského brankáře. Bobři pokračovali ve svém tlaku i nadále a hodonínští hokejisté hru vyrovnali až v polovině první části.

Ofenzíva Hodonína připravila Šurému hned několik střel, se kterými si však hostující brankář poradil. Michal Šurý byl ústřední postavou první třetiny a podržel svůj tým také v oslabení, které za pomoci čtveřice spoluhráčů neznamenalo pro Valašské Meziříčí žádnou újmu v podobě obdržené branky.

Druhá perioda byla na brankové příležitosti nejbohatší. Hned z kraje prostřední části se dostali hosté do přečíslení, ani nadvakrát však nedokázal Brunec zakončit. Byli to ale Drtiči, komu se podařilo vstřelit další gól. Ten padl z hole Jakuba Hajného, který se prosadil nenápadnou střelou od levého mantinelu.

Pouhých 18 vteřin stačilo Valašskému Meziříčí, aby si vzalo své vedení zpět. Josef Daněk si dobře počínal v předbrankovém prostoru a překonal ležícího Halodu. Poté přebrali iniciativu domácí hokejisté a výsledkem byl další gól v síti Bobrů. Přečíslení dva na jednoho řešil Vaněk přihrávkou na Petra Jurču, který nekompromisně zakončil do horního růžku.

Hodonínští byli následně posláni do čtyř, nicméně byli to oni, kdo se radovali z další vstřelené branky. Domácí se dostali do přečíslení tří proti jednomu a Mojžíš přesnou přihrávkou našel Petra Jurču, kterému stačilo jen usměrnit puk za ležícího Šurého.

Opět přišla rychlá odpověď Valašského Meziříčí. Miroslav Mikel nahodil kotouč od modré čáry na bránu a přes clonící hráče se skákavý puk dostal až do brány. Necelou půlminutu před koncem druhé třetiny hostující tým přidal ještě jednu branku. Před hodonínskou svatyní se strhl urputný boj o puk, v němž bylo několik hráčů, nejlépe z nich se však zorientoval Martin Kývala a ten kotouč poslal za Halodova záda.

S jednobrankovým deficitem a cílem vyrovnat stav utkání nastoupili Oranjes do třetí třetiny. Nejprve Peš a po něm Romančík pohořeli v zakončení. Ani přesilové hry či hra 4 na 4 Drtičům dnes nesvědčily. Michal Šurý navíc předváděl velmi dobrý výkon a držel šance svého týmu na výhru.

Když už si hodonínští hokejisté připravili slibnout šanci, nepodařila se jim finální nahrávka či střela a domácí se tak již další branky nedočkali, ačkoliv se pokoušeli o vyrovnání v závěrečné hře bez brankáře. Po zákroku na hranici pravidel se dostali hosté k puku a Jakub Pořický s přehledem zakončil do odkryté klece.

Drtiči ještě v powerplayi pokračovali, nicméně i napodruhé se Valašské Meziříčí dostalo k puku a na konečných 6:3 z pohledu hostů upravil střelou do prázdné brány Jan Matějka.

Jsme hodně zklamaní. Dnešní zápas jsme měli vyhrát a zvládnout jej. Bohužel od samotného začátku se to pro nás nevyvíjelo dobře. Hned v úvodu jsme šli úplně zbytečně do tří a v oslabení jsme dostali gól. Ve druhé třetině jsme se horko těžko dostali do vedení 3:2 a vlastní hloupostí jsme dostali během dvou minut dvě branky. Tady se zápas zlomil. Ve třetí třetině jsme zlepšili pohyb, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale dnes jsme ztroskotávali na výborně chytajícím Šurém v brance Valmezu. V závěru jsme to ještě zkusili v šesti hráčích a dostali jsme do prázdné brány dva góly.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí):
Dnes si cením hlavně toho, že jsme se nesesypali poté, co jsme inkasovali gól v naší přesilovce. To byla jedna důležitá věc. Tou druhou bylo, že až na krátké časové úseky jsme se drželi taktiky, se kterou jsme do Hodonína přijeli a důležitou součástí byl i výkon golmana. Nemohli jsme tady otevřít hru. Domácí jsou favoriti celé soutěže, a kdybychom hru otevřeli, tak si odvezeme osmičku. Kluci měli v hlavách i to, že jsme tady dlouho nevyhráli. Dnes se nám to povedlo a o to jsme šťastnější.

30.9. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:3
25.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 3:6
18.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 0:1
13.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:4p
10.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:7
3.2. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:2
28.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:2