Baník proti posílenému lídru z Ostravy neuspěl. Drtiči bojovali, ale všechny body putují na sever

sobota 4.11.2017 | Jan Hochman, Petr Svoboda

Vedoucí tým tabulky přijel na Slovácko se dvěma čerstvými posilami, které se ve své premiéře v porubském dresu podepsaly pod výhru na hodonínském ledě. Drtiči se proti rozjetému soupeři snažili, seč jim síly stačily a na začátku poslední třetiny snížili na rozdíl jedné branky, pak se ale hra hodně rozkouskovala, z čehož hosté vytěžili další tři góly. Poruba tak uniká na čele tabulky a na druhý Baník má náskok už devět bodů.

17.kolo, sobota 4.11.2017
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  2:6  (0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 28. Kadlec (Romančík, Peslar), 41. Mojžíš (Sedlák, Peš) - 2. Ollender (Finsterle), 25. Hryciow (Finsterle, Ollender), 36. Haas (Kaluža, Fojtík), 47. Fojtík (Kaluža, Haas), 56. Zachar (Ballner), 60. Ollender (Jaroš, Hryciow). Rozhodčí: Maršálek - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:5, navíc Peslar (HOD) 10 minut+OK, Fojtík (POR) 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1345. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Jurča, ☆☆ Mojžíš, ☆☆☆ Peš.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Sedlák, Mojžíš (A), Peslar, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík, Žabčík - Jurča, Peš (C), Sajdl (A) - Matula, Vaněk, Vrána - Kadlec, Kuba, Romančík - Hložánek, Černohous, Charvát. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) - Dresler (A), Popela, Janota, Kaluža, Hryciow, Puškár, Adam, Slavík - Haas, Zachar (C), Fojtík (A) - Káňa, Zdeněk, Luka - Ballner, Finsterle, Jaroš - Ollender, Sztefek, Schwarz. Trenér: Aleš Flašar.

Posílená Poruba začala velmi aktivně a už ve druhé minutě se radovala z prvního zásahu v tomto utkání. Chybu v domácí rozehrávce vystihl Lukáš Finsterle, který předal kotouč Samuelu Ollenderovi, který neměl problém trefit prázdnou bránu. Oba týmy si následně zkusily zkrácenou přesilovou výhodu, která však neměla na skóre vliv.

V deváté minutě se dostalo do šance ostravské duo ZUachar - Zdeněk. První jmenovaný se rozhodl střílet na vzdálenější tyč, ale Haloda předvedl jistý zákrok. A nebyl to poslední z těžkých zákroků hodonínského brankáře.

V osmnácté minutě měl Haloda velké štěstí při pokusu Michaela Janoty. Dvacet vteřin před koncem první periody předvedl dobrý obranný zákrok Pavel Mojžíš, který udržel skóre neměnné.

Na straně Drtičů byl na začátku druhé periody aktivní Petr Jurča, ale jeho šance brankář hostů lapil. Naproti tomu na druhé straně už ke změně došlo. V pětadvacáté minutě předvedl skvělý zásah Michal Hryciow, který dostal Porubu do dvougólového trháku. Po chvíli mohlo být ještě hůře, ale David Zachar z bezprostřední blízkosti minul.

Přísloví nedáš-dostaneš teď plně ukázalo svoji moc. Po Peslarově střele se dostal v předbrankovém prostoru do šance Jakub Kadlec, kterému se podařilo z otočky překonat Kůdelu v bráně Poruby. Kůdela byl v pohotovosti o minutu později, kdy ve stoprocentní šanci zastavil skvělým zákrokem Jakuba Kužílka.

Hokejových přísloví v tomto utkání bylo skutečně dostatek. Petr Jurča předvedl krásnou sólovou akci, na jejímž konci si položil hostujícího brankáře, zakončil však pouze do tyče. Na druhé straně se dostal do šance Marek Haas, který navýšil vedení Poruby.

Na začátku třetí periody dostal domácí na dostřel Pavel Mojžíš, který nekompromisní střelou překonal hostujícího brankáře. V šestačtyřicáté minutě byl v pohotovosti Ondřej Haloda, který vytěsnil svým ramenem střelu nejproduktivnějšího hráče soutěže Jiřího Zdeňka.

O chvíli později byl odeslán na trestnou lavici Jakub Peslar a Poruba tuto šanci využila velmi rychle. Po jedenatřiceti vteřinách se prosadil Josef Fojtík a bylo to zase o dvě branky.

Ondřej Haloda v bráně SHK musel předvést několik výborných zákroků, aby udržel skóre neměnné, nakonec však přece jen kapituloval. Smrtící kontr svého týmu zakončil David Zachar. Tehdy už bylo o výsledku utkání v podstatě rozhodnuto. Konečnou pojistku přidal deset vteřin před koncem Samuel Ollender, který tomuto utkání přisoudil výsledek 6:2.

Dnes se mi hodnotí strašně těžko. Kluci nechali na ledě úplně všechno a odvedli maximum. Poruba má ale tak zkušený tým, že každou naši chybu dokázala potrestat. V závěru jsme to museli otevřít a soupeř nám dal tři góly a rozhodl o svém vítězství.

Aleš Flašar (Poruba):
Bylo to těžké utkání. Hodonín se na nás umí vždy velmi dobře připravit a odehrál dobrý zápas. My jsme byli trpělivější a poslední tři góly jsme dali po velkých chybách soupeře, které jsme dokázali potrestat. Myslím si, že ten závěr byl trochu zbytečně podrážděný. Peslar dostal desítku oprávněně, protože vystřelil jasně po odpískání, a to co předvedl potom, to si myslím, že dělat neměl a od toho se pak odvíjely další věci. Pro nás to ale byla voda na náš mlýn, protože Hodonín se v těch chvílích zvedal po snižující brance a myslím si, že tohle je jenom zastavilo. Výsledek tomu asi nenapovídá, ale byl to vyrovnaný zápas a vyhrál dnes šťastnější tým.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21