Diváci v Kotlině viděli nefalšovanou přestřelku, ze které nakonec vyšli vítězně domácí Bruslaři

úterý 15.8.2017 | Jan Hochman, Adam Krátký

Ve druhém přípravném utkání zamířili hokejisté SHK na Vysočinu, kde se utkali s tamním Havlíčkovým Brodem. Oba celky nabídly fanouškům nefalšované gólové hody. Většinu zápasu měli mírně navrch domácí, Drtiči se v poprvé dostali do vedení sedm minut před koncem, ale brodští si dvěma slepenými góly během 69 vteřin vzali vedení zpět. V závěru pak ještě domácí využitou dvojnásobnou přesilovkou své vítězství zpečetili.

Příp., úterý 15.8.2017
BK Havlíčkův Brod - SHK Hodonín  7:5  (3:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Endál (Přidal, Třetina), 12. Milfait (Kozlík, Balgavis), 16. Šuhaj (Spratek, Vala), 22. Třetina (Přidal, Endál), 54. Šuhaj (Vašíček), 55. Milfait (Kozlík, Voříšek), 59. Endál (Přidal, Třetina) - 11. Peš (Matula, Sajdl), 14. Romančík (Haloda M.), 30. Sajdl (Stehlík, Matula), 47. Stehlík (Vaněk, Mojžíš), 53. Kuba (Romančík, Haloda M.). Rozhodčí: Doležal, Kukeně - Křivohlavý, Krejčí. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 309. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 7:5.
BK Havlíčkův Brod: Novák (od 30. Chmel) - Semrád T., Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Semrád M., Balgalvis - Přidal, Třetina (C), Endál - Voříšek, Kozlík, Milfait - Šuhaj, Spratek, Hoskovec. Trenér: Václav Adam.
SHK Hodonín: Kotvan (od 30. Zollpriester) - Mojžíš, Miklík, Sedlák, Žabčík, Haloda M., Kužílek, Weber, Kobylík - Hlaváč, Vaněk, Hložánek - Matula, Peš (C), Sajdl - Kuba, Stehlík, Romančík - Peška, Charvát, Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Utkání začalo pěkně zostra. Po dvaceti vteřinách hry se do velké příležitosti dostal Třetina, který se snažil zužitkovat přesnou přihrávku Vašíčka. Třetina si ovšem na Kotvana nepřišel. To nemuselo ovšem domácí mrzet protože se po třech minutách hry dokázali prosadit. Individuální akce Lukáše Endála, který pěknou kličkou poslal puk za Kotvana. Následujících pár minut byli aktivnější domácí, ale Drtičům se přesto podařilo vyrovnat. Peš poslal puk na Nováka z mezikruží, který jej vyrazil na hůl Matula a hodonínský útočník přesnou přihrávkou našel kapitána Drtičů Petra Peše, který přesně zakončil.

Po necelé minutě si domácí vzali vedení opět na svou stranu. Střelu od modré vyrazil Kotvan pouze před sebe, kde se nejlépe zorientoval Jan Milfait a dorazil kotouč za bezradného Kotvana. Následovala hra ve čtyřech, která lépe vyšla Baníku. Marek Haloda poslal střílenou přihrávku na Michala Romančíka, který se hbitě obtočil kolem domácí branky a zasunul za Novákova záda.

Drtiči se po téhle brance dál tlačili před Nováka, ovšem jejich tlak byl striktně zaražen domácí brankou. Spratek se pomocí dvou kliček zbavil obránců Hodonína a našel najíždějícího Jakuba Šuhaje. Ten s trochou štěstí našel skulinku mezi betony Kotvana. Šanci na srovnání měl na holi Romančík. Jeho přesnou střelu stačil Novák zlikvidovat včasným přesunutím k druhé tyči.

Vstup do druhé části Drtičům nevyšel. Po minutě a půl se domácí dokázali prosadit. Endál od mantinelu našel Miroslava Třetinu, který si ještě narazil s Voříškem a přesně zakončil. Následná akce Brodu gólem neskončila a do protiútoku se vydal Romančík, kterému na záda dýchal Vašíček a tak neměl hodonínský útočník dost času zakončit a nastřelil Novákovi pouze betony. Těsně před půlkou utkání snížili Drtiči stav utkání. Tlak hostů přesně zakončil Jakub Sajdl.

Ten se nejlépe zorientoval před Novákem a na druhý pokus dostal puk za brankovou čáru. Po tomhle gólu se v obou brankovištích měnili brankáři. Domácího Nováka vystřídal Chmel a na druhé straně Kotvana střídal Zollpriester. V následujících minutách se hra celkem uklidnila. O menší emoce na ledě se postaral Černohous, který se pustil do křížku s Kulhánkem. Oba kohouti byli za menší potyčku vyloučení.

Do konce druhé třetiny se toho již moc nestalo a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro domácí. Poslední třetina začala lépe pro domácí. Na trestnou lavici musel Peš za hákování. Brod ovšem nabídnutou přesilovou hru nevyužil a stav utkání se neměnil. Do další šance se tlačil Matula, kterému se podařilo si vymodlit hned dva fauly, a Drtiči měli možnost dvojnásobné přesilové hry.

Početní výhodu Hodonín využil. Vaněk našel mezi kruhy osamoceného Ondřeje Stehlíka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. O chvíli později mohl zvyšovat Sajdl. S jeho tvrdou střelou si, ale Chmel poradil. To oranžovo-modré nemuselo mrzet, protože se dostali zásluhou Michala Kuby poprvé v utkání do vedení.

Baník se dlouho neradoval a Zollpriester musel lovit kotouč ze své sítě. Semrád vyslal přesnou přihrávkou mezi dva obránce do úniku Jakuba Šuhaje, který povedenou kličkou dostal puk za záda Zollpriestera. Přestřelka pokračovala. Vedení na stranu domácích vracel Jan Milfait. Ten se nejlépe zorientoval před bránou a posunul puk za brankovou čáru. Konec utkání Hodonínu moc nevyšel, protože se musel po trestech Žabčíka a Hložánka bránit ve třech proti pěti. Havlíčkobrodští po chvíli přesilovou hru využili. Konkrétně Lukáš Endál stál na konci pěkné kombinace, vsítil sedmou branku domácích a pečetil tak výhru domácího celku.

Václav Adam (Havlíčkův Brod):
Zápas jsme začali dobře. Prvních osm minut jsme odehráli dost slušně, soupeře jsme přehrávali a hodně jsme stříleli. Bohužel, vytěžili jsme z toho jen jeden gól a soupeř už potom srovnal hru. Myslím si, že druhá třetina se nám moc nepovedla. Do třetí třetiny jsme šli s těsným vedením, ale soupeř dokázal vyrovnat a dokonce i o gól vedl. My jsme nakonec zápas třemi vstřelenými brankami zlomili v náš prospěch. Většinu zápasu jsme vedli a najednou jsme prohrávali o gól. Chtěl bych vyzdvihnout sílu týmu, že nás to nezlomilo a zápas jsme dokázali vyhrát. To vnímám pozitivně. Naopak se mi nelíbil vysoký počet vyloučení, mít jich osm v domácím utkání je prostě moc a musíme si o tom promluvit. Přijel k nám dnes silný soupeř, který hodně napadal a bruslil. Bylo to kvalitní utkání.

Do dnešního zápasu jsme nevstoupili dobře. Zřejmě to bylo způsobeno i tím, že jsme přijeli až v době, kdy už probíhalo rozbruslení. První třetina byla v režii domácích, nicméně s postupem času jsme se dostávali čím dál tím víc do hry. Druhá třetina patřila naopak spíše nám. Dobře jsme bruslili a napadali soupeře. Bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Třetí třetina byla vyrovnaná. Dostali jsme se dokonce do vedení, ale to jsme bohužel dvěma hrubkami opět přepustili domácím. Sedmou branku jsme pak dostali v samotném závěru ve dvojnásobném oslabení. Nicméně, bylo to velmi dobré utkání. Domácí mají kvalitní tým a my musíme zapracovat hlavně na důrazu před vlastní brankou, odkud jsme dnes inkasovali tři branky.