Domácí odveta s Trnavou Baníku nevyšla, Gladiátoři ubránili těsný náskok a vezou si domů výhru

úterý 29.8.2017 | Jan Hochman

Trnava se první třetině ujala dvoubrankového vedení, které se však Gladiátorům po přestávce během dvaapadesáti vteřin rozplynulo. O vyrovnání se postarali Sedlák s Kadlecem a hodonínský útočník tak oslavil návrat do oranžovo-modrého dresu gólem. Slovenskému mužstvu ale vrátil o tři minuty později vedení Žilinský, a jak se nakonec ukázalo, šlo o gól vítězný. Drtiči tak po nezdaru se Žihadly prohráli podruhé za sebou.

Příp., úterý 29.8.2017
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  2:3  (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Sedlák (Peš, Miklík), 22. Kadlec (Haloda M.) - 9. Hrbáčik (Kamenický, Schmidt), 18. Kamenický (Hrbáčik), 25. Žilinský (Kamenický). Rozhodčí: Holub - Lidák, Maloušek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Miklík, Peslar, Sedlák, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Kobylík - Jurča, Vaněk, Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl - Kuba (A), Černohous, Kadlec - Hlaváč, Charvát, Hložánek - Venclík. Trenér: Stanislav Beťko.
HK Gladiators Trnava: Juríček (Brucháč) - Poláček, Mihalko, Mrázik, Žilinský, Keleši, Lukačovič, Schmidt, Mrava, Bílik, Hrbáčik, Mišura - Kamenický, Hutár, Burzík, Klema, Ševčík, Vtáčník, Guryča, Mikeš. Trenér: Andrej Vyboh.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. Kotvan si hned zkraje zápasu připsal důležitý zákrok. Na opačné straně zůstal osamocený Matula a jeho střela z první jen těsně minula trnavskou bránu. Hra v první polovině úvodní periody byla velice vyrovnaná a oba týmy si vytvářely podobné střelecké příležitosti.

Trnava si však vytvořila souvislejší tlak, že kterého pramenilo vyloučení hodonínského hráče a v přesilové hře se hostům podařilo skórovat. V čase 8:14 se prosadil z předbrankového prostoru Martin Hrbáčik, když našel nekryté místo u levé tyče hodonínské brány.

Drtiči dostali dobrou možnost ke vstřelení branky asi o čtyři minuty později, Jurčův únik ale vychytal trnavský golman Juríček. Také domácí dostali možnost hry v početní výhodě, tu se jim využít nepodařilo. Naopak hosté udeřili ve hře 5 na 5. Juraj Kamenický si narazil puk s Hrbáčikem a prostřelil Kotvana mezi betony.

Vstup do druhé třetiny hodonínským hokejistům vyšel. V čase 21:01 se prosadil Jan Sedlák, který přesnou střelou k tyči vstřelil kontaktní branku. Ani ne o minutu později se Oranjes radovali znova, když přesnou střelou pod horní tyč vyrovnával navrátilec Jakub Kadlec.

Po dvou slepených brankách si hosté vyžádali oddechový čas, aby uklidnili hru. To se jim vyplatilo, jelikož se do dobré šance dostal Mišura, jeho střelu ale parádním zákrokem zneškodnil Zdenko Kotvan. Stejná dvě jména figurovala i v další akci, i tentokrát byl úspěšnější hodonínský brankář.

Trnava se gólu dočkala v následujícím střídání. Juraj Kamenický vyhrál vhazování přesně na hůl Borise Žilinského, který svižnou střelou vymetl pavučiny v rohu hodonínské brány. Následující minuty patřily trnavskému golmanovi, který čelil mnoha pokusům Hodonína. Drtiči se snažili po inkasovaném gólu vyrovnat a nejblíž tomu byl Matula, který zavezl puk do brankoviště, odkud zkusil Juríčka překonat. To se nepovedlo jemu, ani dorážejícímu Sajdlovi.

Také Zdenko Kotvan několikrát podržel svůj tým. Guryča a Kamenický se oba dostali do samostatného úniku, hodonínský brankář se činil a nepustil ani v jednom z příápadů puk za svá záda.

Třetí periodu zahájili hostující hráči v početní výhodě. Ta jim příliš nevyšla a po jejím skončení se Gladiátoři soustředili spíše na obrannou činnost. Do dobré šance se dostal až v 47. minutě hodonínský Romančík, který dostal přihrávku za soupeřovu obranu, jeho zakončení mezi betony si Juríček pohlídal.

Dritiči dostali do konce třetiny ještě čtyři možnosti přesilových her, ale ani jednu se jim nepodařilo využít. V závěrečné minutě se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, ani v té se jim nepodařilo skórovat a utkání tak skončilo rozdílem jedné branky ve prospěch Trnavy.

Každopádně jsme zklamaní jak z výsledku, tak ze hry. Trnava nám vrátila porážku z jejich ledu, kde jsme byli hlavně s mladými hráči. Jsme zklamaní, takhle se nehraje před domácím publikem. Zbytečně se dostáváme pod tlak, odskakují nám puky, neproměňujeme šance. Zítra si o tom musíme pořádně promluvit a věřím, že se to nastartuje a v pátek ve Skalici už ten výkon bude rapidně jiný.