Drtiči i podruhé v sezoně vyloupili stadion ve Valašském Meziříčí, fotbalovou výhru vystřelil Michal Romančík

sobota 18.11.2017 | Jan Hochman, Petr Svoboda

Po docela snadném domácím vítězství nad Opavou byl dnes před hodonínskými hokejisty o poznání těžší soupeř. Valašské Meziříčí z posledních sedmi zápasů dokázalo vyhrát pět, včetně duelu na Slovácku. Drtiči tak měli svému protivníkovi co oplácet. A svěřencům trenéra Romana Čechmánka se odveta za domácí porážku podařila prakticky dokonale. První, jedinou a tím pádem i vítěznou branku utkání zaznamenal v šestadvacáté minutě Michal Romančík. Ondřej Haloda si připsal první čisté konto v sezoně.

21.kolo, sobota 18.11.2017
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  0:1  (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Romančík (Vrána, Žabčík). Rozhodčí: Škrobák - Novák, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 612. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 0:1.
HC Bobři Val. Meziříčí: Šurý (Plšek) - Mikel, Varga Mar., Báchor, Weintritt, Váňa, Hajda, Matějka - Pořický, Dvořák, Brunec (A) - Varga Mir., Daněk, Kývala - Martiník (A), Pokorný, Studený (C) - Varga D., Spratek. Trenér: Jiří Weintritt.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Sedlák, Mojžíš (A), Peslar, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Černohous, Charvát, Kadlec - Venclík, Hajný. Trenér: Roman Čechmánek.

Dle úvodních minut nešlo vůbec předvídat, jak dnešní zápas dopadne, protože oba týmy se snažily předvádět velmi ofenzivní hokej. Toto snažení branku ale nepřineslo. V sedmé minutě byl vyloučen hodonínský obránce Hladiš, ale hráči Valašského Meziříčí se nedostali do žádné výraznější šance.

Vzápětí byli Drtiči znovu posláni do čtyř a tentokrát se snažili hrát velmi aktivní oslabení. Důkazem budiž šance Matěje Charváta z dvanácté minuty, která jen těsně minula konstrukci domácí brány. Až do konce první periody se oba týmy střídaly v aktivitě, ani jednomu se však nedařilo prosadit. Téměř s první sirénou byla poskytnuta přesilovka Drtičům při vyloučení Brunce.

První přesilová hra se hostům vůbec nepovedla, také díky dobré práci brankáře Šurého. Ten si však nebyl úplně jistý při střele Jakuba, která mu propadla mezi betony. Připraven na dorážku byl Michal Romančík, který dostal Baník do vedení. Oranžovo-modří přidali na rychlosti a v této fázi hry byli lepší. Tato aktivita se přenesla také do další přesilové hry.

Chvilku po konci hry pět na čtyři byla hráčská lavice Valašského Meziříčí opět potrestána, tentokrát kvůli přílišnému počtu hráčů na ledě. Jakub Hajný se dostal v této přesilové hře do stoprocentní šance před Šurého bránou, ale minul. Minutu na to byl vyloučen Báchor a Bobři se tak dál museli bránit. Nutno říci, že úspěšně. Otěže zápasu vzápětí převzali Valaši, kterým se ale Halodu nepovedlo překonat.

Třetí periodu zahájili Oranjes náporem, který trval až do čtyřiačtyřicáté minuty, když byli posláni do oslabení. Valaši se v tuto chvíli dostali do silné ofenzívy, která ale díky Halodovi a jeho bekům neskončila brankou. Hodonínský gólman zachránil svoje barvy především v sedmačtyřicáté minutě, kdy se mu povedlo zastavit několik po sobě následujících dorážek.

Na druhé straně se dostal do útoku Dominik Matula, jehož svižnou ránu mezi betony ale Šurý zastavil. Domácím byla poskytnuta další výhoda přesilové hry, Drtiči však předváděli velmi dobrou osobní obranu, proti které se Bobrům těžko prostupovalo. Gólmani neměli v této fázi hry příliš mnoho práce. Zajímavější to začalo být bezmála šest minut před koncem, kdy se obě strany dostaly do čtyř. Skvělou kličku předvedl před Šurým Jakub Sajdl, kterému se však nepodařilo ve finální chvíli trefit bránu.

Drtiči dále předváděli skvělou defenzivní práci a domácím nedávali příliš mnoho šancí na vyrovnání. Jan Matějka to zkoušel individuálně, ale byl opět zastaven hodonínskými beky, kteří následně vyhodili na zakázané uvolnění. V poslední minutě to Bobři zkoušeli s šesti hráči v poli a Drtiče nepouštěli z obranné třetiny. Tento tlak však v branku nepřetavili a zápas tak rozhodl zásah Michala Romančíka z druhé třetiny.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí):
I když jsme nebodovali, tak si celý tým zaslouží pochvalu. Pracovali jsme, dřeli, z čehož pramenilo docela dost šancí. Dnes bylo štěstí proti nám.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Do zápasu jsme nastoupili aktivně, hlavně první třetina byla z obou dvou stran hodně rychlá, nechybělo tomu tempo ani nasazení. Vycházeli jsme z taktických věcí, které chceme zvládat, a myslím si, že dnes byl vidět další pokrok v tom, co chceme hrát a co po klucích vyžaduji. Myslím si, že sami kluci se přesvědčují, že ty věci fungují a dokážeme si díky tomu vytvořit spoustu šancí. Musím ale také přiznat, že domácí odehráli velmi dobré utkání, zejména ve hře dozadu. Moc bych chtěl poděkovat našim fanoušků, kteří za námi přijeli a vytvořili nám ve Valmezu prakticky domácí prostředí. Podporovali nás celý zápas a byli výborní. Atmosférou se to dnes hodně podobalo zápasu playoff.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21