Drtiči tentokrát závěr zápasu zvládli na jedničku a na trnavském ledě zapisují druhé vítězství

čtvrtek 17.8.2017 | Jan Hochman

Trenéři chtěli ještě jednou vidět hráče, kteří jsou v týmu na zkoušku a Drtiči tak proti Trnavě nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Utkání začalo o půl hodin dříve, než bylo původně plánováno a hokejisté ze Slovácka tak podruhé za sebou měli zkrácený čas na rozcvičku. Vyrovnaný duel, který byl dlouho skoupý na góly, nakonec Drtiči rozhodli v poslední dvacetiminutovce, v níž slovenskému soupeři nastříleli tři branky a po závěrečné siréně se tak mohli radovat z druhé výhry v přípravě.

Příp., čtvrtek 17.8.2017
HK Gladiators Trnava - SHK Hodonín  3:4  (1:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Mišura (Hrbáčik, Mrava), 24. Lukačovič (Brzák, Schmidt), 57. Lukačovič (Schmidt, Brzák) - 16. Hložánek (Vaněk, Romančík), 46. Romančík (Miklík, Haloda M.), 56. Romančík (Vaněk), 59. Hlaváč (Černohous). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
HK Gladiators Trnava: Juríček (Burzík M.) - Hutár, Bilík, Keleši, Mrava, Guryča, Lukačovič, Poláček (C), Brzák, Burian, Brucháč, Ševčík, Burzík J., Kamenický, Vtáčnik, Mrázik, Klema, Mišura, Schmidt, Mihalko, Hrbáčik. Trenér: Andrej Vyboh.
SHK Hodonín: Zollpriester (30. Štěpanovský A.) - Miklík, Haloda M., Sedlák, Žabčík, Kobylík, Kužílek - Hložánek, Vaněk, Romančík - Kuba (C), Stehlík, Peška - Venclík, Charvát, Hlaváč - Hroudný, Černohous, Račický. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Stejně jako před minulým zápasem s Havlíčkovým Brodem, ani dnes se Drtičům nevyhnuly menší organizační potíže. Zatímco oranžovomodří počítali se zahájením utkání až na osmnáctou hodinu, trnavská strana barikády byla připravena již na 17:30. Po sedmdásetikilometrové cestě tedy následovalo opět velmi zběžné protažení a už se proti sobě oba týmy vrhly. Hodonínští trenéři dali volno některým starším hráčům a svou šanci tak dostali opět mladíci. A nutno podotknout, že nezklamali.

Oranjes se opět nepovedl zachytit start utkání. Už ve druhé minutě se dostal k volnému kotouči Matej Mišura a přesným zakončením za záda Zollpriestera dostal Trnavu do vedení.

Drtiči se nemohli zpočátku dostat do tempa a Gladiátoři byli i střelecky aktivnější. V šestnácté minutě už bylo veseleji. Po pohledné akci první formace se dostal do zakončení Erik Hložánek a vyrovnal stav utkání.

Začátek druhé třetiny opět zastihl hodonínské mladé pušky poněkud nepřipravené a Jakub Zollpriester brzy musel podruhé lovit kotouč ze své sítě. Ve čtyřiadvacáté minutě našel Luboš Brzák přesným pasem Martina Lukačoviče, který poslal trnavské hokejisty opět do vedení. V půlce třetiny přepustil Zollpriester podle domluvy místo Adamu Štěpanovskému. Ačkoliv Drtiči přidali na aktivitě, do konce třetiny se jim vyrovnat nepovedlo a domácí hokejisté tak šli do kabin s náskokem jedné branky.

Jestli šlo dosud o celkem opatrné utkání, třetí perioda nabídla přesně opačný pohled. Michal Romančík ukázal na začátku třetiny přehled jemu vlastní a zakončil pěknou akci po spolupráci s prvním obranným párem. A nezůstalo jen u toho. Hra se přelévala nahoru-dolů, ale brankáři drželi stav utkání vyrovnaný. Tento fakt platil až do šestapadesáté minuty.

Necelé čtyři minuty před vypršením základní hrací doby opět obula do bruslí posila z nedaleké Skalice. Po přihrávce Daniela Vaňka se prosadil opět Michal Romančík a Baník poprvé zápase vedl. O půl minuty později bylo vyrovnáno, když na Romančíkův druhý zásah odpověděl svým druhým gólem Martin Lukačovič. Pomalu to začalo vypadat na prodloužení, to však oranžovomodří odmítli. Vít Černohous našel pěknou přihrávkou Michala Hlaváče, který uzavřel střelecký účet utkání a přiřknul Drtičům výhru.

Do Trnavy jsme přijeli hlavně s mladými hráči, aby se nám ukázali a zabojovali o své místo v sestavě. Nicméně, zápas pro nás nezačal vůbec dobře. V prvních dvou třetinách jsme nedodržovali to, co jsme si před zápasem řekli. Nešly nám vůbec nohy. Ve třetí třetině se hra zlepšila a už to z naší strany vypadalo lépe, než v prvních čtyřiceti minutách. Jsem rád, že jsme skóre otočili a že se nám závěr povedl o poznání lépe, než v úterý. Zítra před tréninkem proběhne avizované zúžení aktuálního kádru.