Drtiči v generálce na ligu prohráli, Skalica otočila zápas čtyřmi góly v poslední třetině

úterý 5.9.2017 | Jan Hochman

Poslední přípravný zápas začal pro hodonínské hokejisty dobře. V šesté minutě poslal Drtiče do vedení Jurča, ale domácí v závěru prvního dějství vyrovnali. Vedení slováckému celku vrátil v polovině duelu kapitán Peš a do poslední části šli Hodoňané s jednobrankovým náskokem. Ten modro-oranžoví drželi až do jedenapadesáté minuty. Pak se ale domácím podařilo během sedmi minut vstřelit tři branky. Jiskřičku naděje vykřesal v poslední minutě gólem na 4:3 pro Skalicu Sajdl, čtyři vteřiny před koncem však výhru slovenského mužstva zpečetil střelou do opuštěné branky Baníku Vereš.

Příp., úterý 5.9.2017
HK Skalica - SHK Hodonín  5:3  (1:1, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 18. Jurák (Mikéska), 51. Drahorad (Dvonč, Škápik), 53. Jarolín (Mikéska, Jurák), 58. Hujsa (Horváth, Kotzman), 60. Vereš (Kotzman) - 6. Jurča (Miklík, Romančík), 31. Peš (Matula, Sedlák), 60. Sajdl (Peš, Kobylík). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: . Diváci: 815. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HK Skalica: Košút (Petrík) - Horváth, Škápik, Pavešic, Mikéska, Drahorad, Janík, Straka, Kukliš - Hujsa, Vereš, Kotzman - Okoličány, Jarolín, Jurák - Dufek, Kučera, Hluch - Janáč, Dimitriev, Dvonč. Trenér: Michal Ružička.
SHK Hodonín: Kotvan (Štěpanovský) - Miklík, Mojžíš, Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek - Jurča, Vaněk, Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl - Kadlec, Černohous, Kuba - Hlaváč, Polesný, Hložánek. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Do úvodu zápasu vkročili aktivněji domácí hokejisté. Ti zahltili Kotvana v prvních minutách hned několika střelami, slovenský brankář v barvách Drtičů však odolával a zneškodňoval jednu střelu za druhou. Hodonín rychle srovnal se soupeřem krok a vynutil si faul. Toho využila první formace Drtičů a v přesilové hře otevřela skóre utkání.

Po souhře Romančíka s Miklíkem se druhý jmenovaný odhodlal ke střele od modré čáry, skalický golman Košút puk pouze vykopl na hůl Petra Jurči, který dopravil hrací předmět do poloodkryté brány.

Posléze si oba týmy vytvářely dobré šance. Hodonínský kapitán Peš nastřelil tyčku, na druhé straně se Skalica dostala do přečíslení dva na jednoho, Kotvan se ale natáhl na brankové čáře a předvedl parádní zákrok, čímž stále držel svému týmu vedení. Domácí dostali ke konci třetiny možnost dvou přesilových her, ve kterých se dostali do slušných střeleckých pozic a jednou orazítkovali tyč hodonínské brány,ani jednu se jim ale nepodařilo proměnit.

Skaličtí hokejisté se ze vstřelené branky mohli radovat až po skončení početní výhody, kdy přesnou Mikéskovu nahrávku přetavil ve vyrovnávací branku Roman Jurák a poslal puk za Kotvanova záda.

Stejně jako v první části, tak i v té druhé měli zpočátku domácí hokejisté navrch. Skalica udávala tempo a Kotvan se v bráně rozhodně nenudil. Jurák měl blízko ke vstřelení druhé branky, když se zcela nekrytý nachomýtnul v prostoru mezi kruhy a zkusil trefit horní růžek hodonínské brány, Zdenko Kotvan jeho pokus zlikvidoval rukavicí.

Ke slovu se dostali také Drtiči a v jednatřicáté minutě strhli vedení zpět na svou stranu. V přesilové hře napřáhl ke střele Petr Peš, který přízemní střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Domácí celek přidal na obrátkách a dobrým pohybem v útočném pásmu zaměstnal svého soupeře. Hodonín byl nucen faulovat a v signalizované výhodě Skaličané vyrovnali. V čase 50:14 vystřelil od modré Karol Drahorad a přízemní střelou překonal hodonínského brankáře.

Skalica pokračovala ve svém brankovém představení a o chvíli později se poprvé v zápase chopila vedení. Třetí branku slovenského týmu vstřelil René Jarolín. Na něj navázal po pěkné akci Martin Hujsa, který dostal od Horvátha přihrávku napříč brankovištěm a střelou z první prostřelil přesouvajícího se brankáře.

V poslední minutě třetí třetiny ještě snížil na rozdíl jediné branky Jakub Sajdl, načež se hodonínští rozhodli pro hru bez brankáře. Ta se jim ale nepovedla podle jejich představ a k puku se dostal Rastislav Vereš, který 4 vteřiny před koncem základní hrací doby upravil skóre na konečných 5:3 z pohledu Skalice.

Do utkání jsme vstoupili dobře a aktivně. V první části jsme měli více gólových příležitostí než domácí, ale třetina skončila 1:1. Ve druhé třetině Skalica ukázala svou sílu. Několikrát nás na dlouho zamkla v obranné třetině, nás v těchto chvílích hodně podržel Zdenko v bráně a paradoxně jsme druhou třetinu vyhráli 1:0. V poslední třetině se nám dařilo deset minut držet těsný náskok, ale pak jsme se hloupými individuálními chybami a naší naivností sami připravili o lepší výsledek. V závěru jsme snížili na rozdíl jedné branky a zkusili jsme powerplay, ale vyrovnat jsme už nedokázali. Musíme hodit poslední výsledky za hlavu. V sobotu nám začíná ligová soutěž a já věřím, že do ní vstoupíme výhrou. Tímto bych chtěl všechny fanoušky pozvat na náš zahajovací ligový duel s Novým Jičínem.