Drtiči zabrali a po třech porážkách berou tři body, poslední Opavě nasázeli pět branek

středa 15.11.2017 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Slovácké mužstvo vlétlo na svého soupeře pěkně zostra a po trefách Matěje Charváta a Dominika Matuly vedli už v šesté minutě o dvě branky. Slezané před pauzou sice snížili, ale Drtiči ve druhé periodě díky zásahům Zbyňka Žabčíka, Daniela Vaňka a Jana Sedláka přidali další tři branky a po čtyřiceti minutách tak bylo prakticky rozhodnuto. V poslední části si Baník v klidu hlídal svůj náskok a po jasném a zaslouženém vítězství vyhrál vysoko 5:1.

20.kolo, středa 15.11.2017
SHK Hodonín - Hokejový klub Opava  5:1  (2:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Charvát (Kadlec, Žabčík), 6. Matula (Sajdl, Peš), 23. Žabčík (Kadlec, Charvát), 25. Vaněk D. (Vrána, Romančík), 32. Sedlák (Sajdl) - 17. Tichý (Šindelář, Wolf). Rozhodčí: Antonín - Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 949. Střely na branku: 56:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Sedlák, Mojžíš (A), Peslar, Miklík, Haloda M., Žabčík, Hladiš, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk D., Vrána - Černohous, Charvát, Kadlec - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.
Hokejový klub Opava: Šafránek (31. Wanecki) - Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík - Bjurkland, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina. Trenér: Marek Harazim.

Roli papírového favorita začali Drtiči svědomitě plnit už v druhé minutě, na konci první vážnější útočné akce směrem dopředu stál Matěj Charvát. Domácí se neuspokojili s hubeným vedením, o několik chvil později se hodonínští fanoušci mohli radovat z gólu podruhé. Dominik Matula těžil z ideální přihrávky Sajdla a z mezikruží prostřelil brankáře Šafránka.

Následně mohlo být pro Slezan ještě hůř, na trestnou lavici totiž putoval Slavík, jenže hráči Baníku početní výhodu nesehráli dobře a třetí rychlou branku nepřidali. To stejné platilo i ve 13. minutě, kdy Jihomoravané měli k dispozici zhruba půlminutovou přesilovku pět na tři.

Naopak Opavští ve stejné herní situaci nezaváhali a nekompromisně trestali. Obrovitý obránce Josef Tichý zakončoval do poloprázdné brány poté, co jej Wolf našel přesným pasem.

Vynikající vstup hodonínských hokejistů do druhé třetiny donutil hostujícího trenéra vzít si oddechový čas, jelikož jeho mužstvo už na začátku 25. minuty prohrávalo o tři branky.

Nejprve Zbyněk Žabčík našel střelou od modré čáry mezírku mezi betony opavského brankáře. Poté se do nadějné střelecké pozice dostal Vrána, jenže dvaadvacetiletý útočník celou akci vyšperkoval posunutím kotouče k Danielu Vaňkovi, kterému nečinilo potíže uklidit puk za Šafránkova záda.

Ve 32. minutě se opavský brankář Šafránek definitivně poroučel z brankoviště, na jeho místo musel Wanecki. Důvodem byla výstavní rána hodonínského obránce Jana Sedláka, který přidal pátou branku v síti Slezanu. Jihomoravané svého soupeře i ve zbytku druhé třetiny přehrávali, ale nedokázali tuto převahu vyjádřit gólově.

Po přestávce si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, nejprve usednul na lavici hříšníků domácí Sedlák a pak opavský Tichý, jenže bez gólového efektu. Příležitostí k proměnění početní výhody bylo v průběhu závěrečné dvacetiminutovky hned několik, ale ani jedno z mužstev nedokázalo přidat další branku.

A to ani Drtiči, navzdory tomu, že za celé utkání vyslali na branku Opavy neuvěřitelných 56 střel. Po šedesáti minutách hry se tak tým ze Slovácka mohl radovat z pohodlného vítězství 5:1.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Měli jsme výborný vstup do utkání. Prvních dvanáct minut jsme hráli hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat, a myslím, že se naše hra musela líbit i divákům. Je škoda, že jsme pak v závěru první třetiny dostali v oslabení tři na pět kontaktní gól. Od druhé třetiny jsme se ale vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku zápasu. V poslední třetině jsme se už nikam moc nehnali, ale i přesto jsme si vypracovali spoustu šancí a je škoda, že nám tam ještě něco nepadlo. Jsme za výhru samozřejmě rádi a věřím, že budeme dál pokračovat v té hře, kterou chceme hrát.

Marek Harazim (Opava):
Přijeli jsme sem s odhodláním prolomit černou sérii a smůlu, která nás provází. Drželi jsme s Hodonínem krok, ale opět rozhodly individuální chyby, které děláme opravdu hodně často. Dostali jsme domácí na koně a pak už bylo těžké. Máme na čem pracovat. Nám teď pomůže jenom to, že se nám podaří vyhrát. Psychika dělá strašně moc. Na góly se hrozně nadřeme. V týmu tím pádem chybí pohoda a nezbývá nám, než na sobě pracovat a hráči si musí uvědomit, že chybu musí hledat každý sám v sobě. Dokud nebude na ledě vidět bojovnost a nebudeme dodržovat systém, který si řekneme, tak nemůžeme nikdy uspět.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33