Drtiči zakončili rok 2017 porážkou, v Šumperku inkasovali pět branek

sobota 30.12.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

První minuty přinesly vyrovnaný hokej, v polovině první třetiny ale sudí Velčovský poslal Drtiče hodně přísně do tří a Draci z přesilovky a následného tlaku vytěžili dvě slepené branky. V závěru první části snížil v přesilovce Kužílek, ale ve druhé části přidali domácí další dvě trefy a do poslední třetiny šli Čechmánkovi svěřenci s tříbrankovou ztrátou. Naději vykřesal po změně stran Charvát, ale tři minuty před koncem Ostřanský využil další početní výhodu a rozhodl o výhře Draků. V samotném závěru už jen Peš korigoval na konečných 3:5 z pohledu Hodoňanů.

32.kolo, sobota 30.12.2017
Draci Šumperk - SHK Hodonín  5:3  (2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 15. Kovařík (Vymazal, Schejbal), 31. Ostřanský (Lehečka, Ďurkáč), 38. Sedlák T. (Půhoný, Vachutka), 57. Půhoný (Vachutka, Vymazal) - 18. Kužílek (Kadlec, Jurča), 47. Charvát (Kužílek, Kadlec), 60. Peš (Matula, Sajdl). Rozhodčí: Velčovský - Novotný, Bubela. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 982. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) - Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák T. (C), Bažant - Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer. Trenér: Pavel Hulva.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák J., Mojžíš, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Kuba - Hajný, Matějka, Hložánek - Jurča, Charvát, Kadlec - Sajdl (A), Vaněk, Vrána - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Draci na domácí půdě přivítali tabulkového souseda z Hodonína a od začátku utkání si šli za vítězstvím. Velkou příležitost měl Novosad, který mířil do okryté části hodonínské brány, Kotvan ale dokázal zareagovat a lapačkou jeho pokus zneškodnil. Na druhé straně se neprosadil Matula a vzápětí zkoušel zasunout Vachutka kotouč za brankovou čáru po obkroužení brankové konstrukce, ale ani jeho pokusil neslavil úspěch.

Šumperk ve 13. minutě využil přesilovou hru 5 na 3 a ujal se vedení. Jakub Schejbal si sjel na hranu levého kruhu a přeně mířenou střelou pod horní tyč prostřelil poprvé v zápase hodonínského brankáře. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky.

Zdenko Kotvan kapituloval podruhé poté, co Jakub schejbal našel od modré čáry dobře postaveného Lubomíra Kovaříka, který z prostoru mezi kruhy nekompromisně zakončil k tyči hodonínské brány.

Půhoného pokus ani dvě následující dorážky se neuchytili a naopak Draci museli řešit hru v oslabení, jelikož šumperský brankář Lakosil byl potrestán dvěma minutami. Za pětačtyřicet vteřin přesilové hry už to bylo opět pouze o jednu branku. Jakub Kadlec našel na druhé straně najíždějícho Jakuba Kužílka a ten tvrdou ránou z pravého kruhu snížil na 1:2.

Ve druhé periodě se jako první do šance dostali hostující hokejisté, poté to byl ale Zdenko Kotvan, který byl z dvou brankářů více vidět. Lehečka si nebezpečnou střelou na hodonínského golmana nepřišel. Poté následovala pasáž hry, v níž byly rozdány hned třikrát současné tresty. Drtiči měli i přesilovou hru, nicméně Lakosil všechny pokusy hodonínských střelců pochytal.

V polovině zápasu však Draci Drtičům opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jakub Lehečka se vydal do přečíslení dvou na jednoho s Milanem Ostřanským, a ten zakončil přesně do horního růžku, kam už Kotvan nedosáhl. Šumperk ještě ve druhé části dostal možnost početní výhody, tu ale nevyužil.

Podařilo se mu však skórovat při hře pět na pět. Šumperští hokejisté sevřeli hodonínské hráče v jejich třetině a drželi je dlouho pod tlakem, až se rozhodl střílet Půhoný a jeho pokus vyrazil Kotvan na hůl domácího kapitána, Tomáše Sedláka, který zakončil do odkryté části brány.

Ke konci téže třetiny se dopustil faulu exšumperský Matějka na Radka Fischera a bylo nařízeno trestné střílení, šumperský hokejista volil zakončení do forhendu, s tím ale neuspěl a tak se po druhé siréně šlo do šaten za stavu 4:1 pro Draky.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hokejisté od řeky Moravy a stupňovali svůj tlak. Ten přetavili v 47. minutě zápasu v gól. Matěj Charvát dokázal překonat domácího brankáře podruhé a snížil tak náskok Draků na dvě branky.

Drtičům vstřelená branka zvýšila sebevědomí a pokračovali v útočení, všechny jejich pokusy ale skončily na dobře chytajícím Lakosilovi. Když zahrozili také domácí, tak byl Michal Vymazal faulován v samostatném úniku, hoodnínskému Hajnému byl udělen dvouminutový trest a Draci místo trestného střílení měli další přesilovku.

Tu se jim využít nepodařilo a ihned po jejím skončení o sobě dali vědět hosté, ty v útočení ale vyrušil hvizd hlavního rozhodčího, který signalizoval vyloučení a Drtiči šli opět do čtyř. Přestože Hodonínští měli o hráče v poli méně, dokázali se dostat do útoku a prověřit několikrát Lakosilovu pozornost. Tu nejnebezpečnější šanci si vška připravil domácí Schejbal, který Kotvana překonal, branka ale nemohla být uznána kvůli postavení mimo hru.

Drtiči byli na trestné lavici jako doma a následující oslabení se jim už ubránit nepodařilo. Jiří Půhoný si sjel do prostoru mezi kruhy, kde nebyl nikdo z hostujících hráčů, a tvrdou a hlavně přesnou střelou v čase 56:25 upravil skóre na 5:2.

Třiatřicet vteřin před závěrečnou sirénou padla ještě jedna branka. Dominik Matula zůstal zapomenutý na modré čáře a hnal se s pukem na holi na brankáře. Ten si s Matulovou střelou poradil, na dorážku Petra Peše byl už ale krátký. Drtiči to zkusili v závěru zápasu ještě bez brankáře se šesti hráči v poli, nicméně nezbývalo jim tolik času, aby stihli s výsledkem něco udělat a všechny body tak zůstavají v Šumperku.

Pavel Hulva (Šumperk):
Každý zápas s Hodonínem je těžký, opravdu kvalitní soupeř. Mají výborný útok a nebojí se důrazu před brankou, což nám dělá problém. Vývoj byl takový, že jsme mohli vést už 3:0, ale pak jsme dostali gól v oslabení a tam přišel z naší strany menší problém. Něco jsme si k tomu řekli k kabině a zabralo to, mrzelo pouze neproměněné trestné střílení. Za stavu 5:1 by asi bylo hotovo. I když je pravda, že Hodonín se nevzdává nikdy, což dokazují při každém utkání.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Chtěli jsme si vyzkoušet, jak budeme reagovat na utkání, která jdou obden po sobě. Výsledkově se nám ani jedno nepovedlo. Ale myslím si, že herně jsme v utkání s Porubou nepropadli a dnes v Šumperku jsme doplatili na špatnou koncentraci a nedokázali jsme se srovnat s disciplínou, která nás stála lepší výsledek. Tyhle dvě porážky nás samozřejmě hodně mrzí, ale na druhou stranu se ukázal charakter hráčů a to jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Je dobré vědět, jak na tom hráči jsou a budeme pracovat na tom, abychom byli mentálně a psychicky silnější a vyvarovali se zbytečných reakcí na situace, které se nevyvíjely podle našich představ. Chtěl bych závěrem všem hráčům i fanouškům popřát všechno nejlepší do nového roku a poděkovat jim za jejich přízeň a doufám, že i v novém roce nás budou podporovat a chodit na hokej v takovém počtu, jako v posledním zápase s Porubou.

20.9. | Hodonín - Šumperk | 0:3
14.10. | Hodonín - Šumperk | 4:5p
8.11. | Šumperk - Hodonín | 4:2
2.12. | Hodonín - Šumperk | 9:3
30.12. | Šumperk - Hodonín | 5:3
24.1. | Šumperk - Hodonín | 4:0
17.2. | Šumperk - Hodonín | 2:4
14.3. | Hodonín - Šumperk | 5:1