Od soutoku Bečev vezou Drtiči tři body, na zbourání bobří hráze tentokrát stačily tři přesné zásahy

sobota 30.9.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Do utkání vstoupili lépe domácí borci, kteří už v polovině třetí minuty využili přesilovku a ujali se vedení. Drtiči ale i přes inkasovanou branku nezpanikařili a postupně se jejich postupně narůstající tlak odrazil i na skóre. Na konci deváté minuty srovnal Ondřej Stehlík, o necelou minutu a půl nato poslal Jihomoravany do vedení Jakub Vrána. Definitivní tečku na tříbodové vítězství Baníku pak dal na začátku poslední části v početní výhodě Daniel Vaněk. Drtiči vezou z neoblíbeného stadionu všechny body a dál drží krok s ostravskou Porubou.

7.kolo, sobota 30.9.2017
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  1:3  (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Vítek (Váňa) - 9. Stehlík (Sedlák, Kadlec), 11. Vrána (Peslar, Vaněk), 42. Vaněk (Peslar). Rozhodčí: Holaň - Holibka, Kučera. Vyloučení: 8:6, navíc Vítek (VAL) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Peslar, ☆☆ Vaněk, ☆☆☆ Haloda O.
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (Bechný) - Báchor (C), Váňa, Dudek, Chroboček, Hajda, Mikel, Baroš - Matějka, Dvořák, Vítek - Pořický, Daněk, Brunec (A) - Martiník (A), Studený, Dalajka - Varga Mir., Varga D., Varga Mar. Trenér: Jiří Weintritt.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík - Jurča, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Kadlec, Kuba, Stehlík - Romančík, Hložánek, Charvát – Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu mužstvu. Hodonín byl totiž poslán z kraje první třetiny do čtyř a Valašské Meziříčí neprováhalo svou příležitost. Ve třetí minutě skóroval David Vítek, který clonil před hodonínským brankářem a tečoval nahozený puk tak šikovně, že propadl za záda Ondřeje Halody.

Drtiči se snažili rychle odpovědět a vstřelit vyrovnávací branku. Hodonínské přečíslení dvou na jednoho vyřešil Lukáš Plšek. Drtiči se nakonec podařilo svůj tlak přetavit ve vyrovnavací branku. V deváté minutě se k puku dostal Ondřej Stehlík, který si tak připsal první branku za Hodonín.

O necelé dvě minuty později už to bylo 2:1 pro Drtiče. Jakub Vrána dobře zužitkoval Peslarovu přihrávku a poslal svůj tým do vedení. Ještě v první třetině mohli hodonínští hokejisté své vedení navýšit. Bobři byli dvakrát poslaní do čtyř, obě přesilovky však úspěšně ubránili.

Stejnou možnost dostali hodonínští i z kraje druhé části, defenzíva Bobrů však stále odolávala. Také domácí mužstvo na sebe nedalo zapomenout a několika pokusy prověřilo hodonínského golmana. Ten si však dokázal poradit s pokusem Dvořáka i s následnou dorážkou, ani Dudek na Halodu nevyzrál. Ani hra v početní výhodě Valachům nesedla a skóre tak zůstalo nezměněné.

Oba týmy ve druhé periodě dostaly ještě jednu možnost přesilové hry, nicméně největší šance třetiny přišla ve hře pět na pět. Oranjes se ocitli v příležitosti tři na jednoho, Plšek ale parádním zákrokem vychytal střelu Vrány a poté mu ještě pomohla branková konstrukce.

Třetí třetina už po bezbrankové části přinesla gól v přesilové hře. Peslar vyslal přízemní střelu, kterou Plšek vyrazil. Cestu k puku si našel Daniel Vaněk, který už si poradil a překonal ležícího golmana. Závěr třetí třetiny ještě přinesl několik vyloučení včetně trestu do konce utkání pro meziříčského Vítka.

Hodonínští měli dvoubrankový náskok a stačilo jim dobře bránit, což se jim povedlo. Valašské Meziříčí se nedostalo do žádné větší šance, hodonínská defenzíva plnila svou roli na jedničku, a to i v záverečných sekundách zápasu, kdy byli hodonínští posláni do čtyř a domácí mužstvo zkusilo powerplay. Skóre už se však neměnilo a tak si Hodonín odváží z Valašského Meziříčí tři body za výhru 3:1.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí):
V první třetině nás Hodonín jednoznačně přehrával. Oranžoví hráči měli lepší pohyb. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Před třetí třetinou jsme na to hráče upozorňovali, ale hrozně moc jsme faulovali, strávili jsme moře času v oslabení a to nám vzalo tolik sil, že jsme neměli v závěru dostatek sil na nějaký větší tlak.

Za dnešek si mužstvo zaslouží pochvalu, protože jsme odvedli jeden z nejlepších výkonu za poslední zápasy. Myslím si, že jsme byli od úvodních vteřin daleko aktivnější, než domácí. Mrzí nás jen ta spousta spálených šancí, které jsme si vypracovali. Ten zápas mohl být o hodně dřív o poznání klidnější. Body vezeme podle mého po zásluze a klukům za to ještě jednou děkuji.

30.9. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:3
25.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 3:6
18.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 0:1
13.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:4p
10.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:7
3.2. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:2
28.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:2