Opavský Slezan držel s Drtiči krok jen v první třetině, pak se rozjela gólová mašina z jihu Moravy!

sobota 9.12.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Na led poslední Opavy jeli Drtiči v roli jasného papírového favorita. Na první gól Petra Jurči ještě dokázal Slezan odpovědět a po prvních dvaceti minutách byl stav nerozhodný 1:1, pak se ale o slovo hodně nahlas přihlásili hodonínští střelci, kteří rozpoutali na opavském stadionu doslova gólové peklo. Po druhé třetině už slovácký celek vedl 6:1 a v poslední dvacetiminutovce přidali Čechmánkovi svěřenci dalších pět zásahů. Hattrickem se blýskl Jakub Vrána, čtyři asistence zapsal Daniel Vaněk. Drtiči rozstříleli Opavu 11:1!

27.kolo, sobota 9.12.2017
Hokejový klub Opava - SHK Hodonín  1:11  (1:1, 0:5, 0:5)
Branky a nahrávky: 11. Černý (Vítek, Rudl) - 7. Jurča (Žabčík), 23. Kužílek (Jurča), 24. Vrána (Vaněk), 27. Sajdl (Matula), 27. Haloda M. (Vaněk), 38. Vrána (Vaněk), 53. Jurča (Kužílek, Žabčík), 56. Charvát (Romančík), 57. Miklík (Peš), 58. Vrána (Romančík), 60. Sedlák (Vaněk). Rozhodčí: Holaň - Novák, Rychlý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:11.
Hokejový klub Opava: Šimeček (26. Wanecki) - Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík - Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina. Trenér: Zdeněk Pavelek.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Mojžíš (A), Miklík, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Černohous, Sedlák. Trenér: Roman Čechmánek.

První zákrok zápasu si připsal Zdenko Kotvan, poté ale musel být v pohotovosti Kamil Šimeček, na kterého letělo z kraje zápasu hned několik střel. V sedmé minutě už se Drtiči radovali z první branky, když Petr Jurča zužitkoval Žabčíkovu přihrávku a poslal puk přesně do horního růžku opavské brány.

Opava mohla vzápětí vyrovnat. Černý se opřel do puku a nastřelil Kotvana do výstroje, ten ale puk neudržel a puk se pohyboval po brankovišti, nakonec ale skončil mimo tři tyče. Opavští hokejisté následně dostali možnost přesilové hry, a tu využili. Vítkovu přihrávku přes šíři kluziště si zpracoval Lukáš Černý a trefil odkrytou část klece.

Ještě v první třetině si mohli hodonínští hokejisté vzít své vedení zpět. Po Pešově střele Šimečkovi v brankovišti pomohl jeho spoluhráč Rudl a naštěstí pro Opavu zůstalo skóre stále nerozhodné.

Druhá třetina přinesla vyloučení z opavských řad a využití přesilové hry Hodonína. Jakub Kužílek se opřel do střely a opavský brankář přes clonící hráče nic neviděl, takže puk zapadl do sítě. O chvíli později byl vyloučený hodonínský kapitán, paradoxně to ale byli právě Oranjes, kteří vstřelili další gól.

Jakub Vrána přebral kotouč ve vlastním pásmu, vydal se na útoční výlet a tváří v tvář opavskému brankáři se střelou pod horní tyčku nemýlil. Další branka padla také v neshodném počtu hráčů na každé straně. Hodonínskou přesilovku využil Jakub Sajdl, který zároveň vyhnal Kamila Šimečka z brány a místo něj se do brankoviště Opavy postavil Michal Wanecki.

Pouhých jednapadesát vteřin stačilo Drtičům k tomu, aby prostřelili i druhého opavského brankáře. Autorem další branky byl Marek Haloda a navýšil vedení svého týmu na 5:1. Opava si poté vyžádala oddechový čas a po něm se do dobré šance dostal Horváth, toho ovšem v úniku zastavil Kotvan.

Do konce druhé periody přidali hodonínští hokejisté ještě jeden gól. Drtiči se ubránili dvojnásobnému oslabení a v následujícím klasickém oslabení o jednoho muže udeřili pošesté. Daniel Vaněk naservíroval kotouč před prázdnou bránu Jakubu Vránovi, který pohotově doklepl puk za Waneckiho.

Sedmou branku Hodonína vstřelil v polovině třetí třetiny Petr Jurča. Ten dorazil kotouč za Waneckiho poté, co opvaský brankář vyrazil střelu Jakuba Kužílka od modré čáry. Za dvě a půl minuty přišel další gól a Drtiči vedli už 8:1. V přečíslení dva na jednoho vybídl Michal Romančík ke skórování Matěje Charváta a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

O minutu a sedm vteřin později skórovali hodonínští už podeváté a tak jako v minulém zápase se Šumperkem se blížili „desítce.“ V nepřehledné skrumáži před opavským brankovištěm si našel cestu k puku Martin Miklík a dopravil kotouč za domácího brankáře.

Na desáté brance Hodonína měl velký podíl Michal Romančík, který zavezl puk až před bránu, kde jej předložil Jakubu Vránovi a ten vstřelil hattrick. Do konce třetí třetiny zbývaly už jen dvě minuty, nicméně Baník přidal ještě jeden kousek a tenroktát byl střelcem Jan Sedlák, který zpečetil nejvyšší výhru Hodonína v sezoně jedenáctým gólem.

Dalibor Římský (Opava):
Sráží nás nedisciplinovanost, hráčům chybí větší zodpovědnost. Tým se nenachází v psychické pohodě, z každé inkasované branky se položí. Navíc nejsme schopni zvládat dobře přesilovky ani oslabení. Děláme dětinské chyby. Na vstřelený gól se strašně nadřeme. Dušanovi jsme dali volno, ať si odpočine. Kluky bych nezatracoval. Tým se stavěl vzhledem k finančním možnostem, vždyť v jednu chvíli to vypadalo, že mužský hokej z Opavy zmizí. Buďme rádi, že to dopadlo alespoň takto.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Domácí s námi vydrželi hrát jen prvních dvacet minut. Od druhé třetiny jsme měli fyzicky navrch a postupně se začalo čím dál víc projevovat naše síla. Odpor domácích podle mého zlomily naše branky z úvodu druhé třetiny, kdy jsme v krátkém čase vstřelili čtyři góly, jeden z nich dokonce v oslabení. Pak si myslím, že jsme už byli na hřišti jasným pánem.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21