Šlágr třetího kola zvládli Drtiči na jedničku, otočili zápas s Porubou a dál drží první příčku!

sobota 16.9.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Třetí kolo východní skupiny nabídlo divákům na hodonínském zimním stadionu parádní podívanou. Domácí Drtiči hostili na svém ledě ostravskou Porubu a bylo opravdu na co koukat. Drtiči se dostali brzy do vedení, ale hosté na konci první a začátku druhé části vývoj otočili. Slovácký celek se ale nevzdal, přežil kritickou chvíli duelu a čtyřmi góly v řadě strhli svěřenci trenérů Beťka a Prčíka vedení opět na svou stranu. Ostravané v závěru už jen snížili na konečných 5:3 pro domácí. Baník je po třech kolech posledním týmem, který neztratil ani bod!

3.kolo, sobota 16.9.2017
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  5:3  (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Černohous, 31. Kuba (Peslar, Černohous), 34. Kadlec (Hložánek, Sedlák), 50. Romančík, 57. Jurča (Kadlec, Romančík) - 20. Luka (Káňa, Dresler), 21. Luka (Káňa, Dresler), 60. Ollender (Adam). Rozhodčí: Held - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:7, navíc Grebenyuk (POR) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1228. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Kuba, ☆☆ Sedlák, ☆☆☆ Peslar.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Miklík, Mojžíš (A), Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek - Jurča, Vaněk, Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Kadlec, Kuba, Hložánek - Polesný, Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) - Dresler (A), Slavík, Janota, Kaluža, Popela, Grebenyuk, Puškár, Adam - Ballner, Fojtík, Schwarz - Zdeněk (A), Ollender, Haas - Zachar (C), Káňa, Luka - Gelnar, Chomič. Trenéři: Tomáš Sršeň, Aleš Flašar.

První perioda byla od obou celků velmi opatrná. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, Poruba však vyrobila jednu hrubku v rozehrávce a toho hned využil Vít Černohous. Ten přebral soupeři puk ve středním pásmu a řítil se sám na brankáře, kterého překonal střelou na vyrážečku.

Drtiči od třetí minuty vedli, Poruba však mohla vzápětí vyrovnat, jelikož dostala možnost početní výhody. Paradoxně byli aktivnější domácí hokejisté a zaměstnávali brankáře soupeře více střelami než Ostravané Halodu.

Hodonínští hokejisté si také zkusili hru v početní výhodě, a to hned třikrát. Ani jednou se jim však nepodařilo překonat dobře chytajícího Kůdelu. Přesilové hry byly celkově v dnešním zápase kamenem úrazu. Ani jednomu z týmů se nepodařilo v první třetině využít žádnou z nich. Jinak tomu nebylo po vyloučení Žabčíka.

Ke konci třetiny ale Poruba, ačkoliv již po skončené přesilovce, začala tlačit Drtiče a zamkla je v jejich pásmu. Dlouho domácí odolávali, až šest vteřin před koncem napřáhl z pravé strany Vladimír Luka a gólem do kabiny vyrovnal na 1:1.

Do prostřední části vstoupili hosté velice aktivně. Hned zkraje třetiny zasypali hodonínského brankáře několika střelami a jedna z nich se uchytila. Opět to byl Vladimír Luka, který ze stejné pozice jako při prvním gólu prostřelil Halodu.

Blízko vyrovnání byl bývalý hráč Poruby, který nyní obléka dres Hodonína, Jakub Peslar. V přečíslení dvou na jednoho se dostal k odraženému puku a nastřelil horní tyč. Poté dostali svou šanci hosté. Díky dvěma souvislým faulům Hodonína dostali přes minutu a půl dlouhou možnost dvojnásobné početní výhody, hostům se však nepodařilo vypracovat si gólovou šanci a trojice Drtičů podpořená skvělými Halodovými zákroky oslabení ubránila.

Posléze přesilovku hráli domácí. V té se jim skórovat nepodařilo, Drtiči ale pokračovali v tlaku i ve hře 5 na 5 a dočkali se vyrovnání. Jakub Peslar našel pěknou přihrávkou najíždějícího Michala Kubu, který kličkou do bekhendu překonal Hynka Kůdelu. O tři minuty později už to bylo 3:2 pro Drtiče, když se přesně trefil Jakub Kadlec a zaznamenal tak již čtvrtou branku ve dvou utkáních.

Do třetí části vstoupili aktivněji Drtiči. Domácí obstřelovali soupeřovu klec, další břevno trefil Michal Kuba. Poruba byla poslána do čtyř, ale dobře bránila a po návratu vyloučeného Jakuba Schwarze na led se dostala do gólové šance. Schwarz byl při úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení, to však porubský útočník neproměnil, když mu sjel kotouč z hole.

Dritčům se přece jen podařilo využít přesilovou hru. Dlouhou dobu se jim nedařilo dostat do pásma a tak to vzal Michal Romančík na sebe, nahodil kotouč na bránu a Kůdela mu smolně kotouč přenechal takovým způsobem, že mohl Romančík skórovat.

Ke trestnému střílení došlo také na druhé straně. Faulovaným byl Jakub Sajdl, ani on však nedokázal svůj nájezd proměnit. Rozhodl se pro střelu mezi betony, Kůdela si však mezírku pohlídal a zneškodnil Sajdlův pokus.

Ke konci třetí třetiny hosté přidali a chtěli vstřelit kontaktní gól. Blízko k tomu měl Luka, jehož dělovka skončila těsně vedle levé tyče. Naopak na opačné straně kluziště se podařilo skórovat domácímu týmu. Kadlec se kličkou vyhl obránci a naservíroval puk před bránu pro Petra Jurču, který se střelou z první trefil ke vzálenější tyči. V poslední minutě třetí třetiny ještě skóre kosmeticky upravil Samuel Ollender na 5:3, víc branek už ale nepadlo a Drtiči si tak připisují další 3 body do tabulky.

Každé vítězství samozřejmě těší. O to víc to dnešní nad silnou Porubou, která u nás určitě ukázala, že má hodně silné mužstvo. První třetina nám moc nešla, odskalovaly nám puky a dostávali jsme se zbytečně pod tlak. Důležité pro vývoj utkání bylo, že jsme přežili desetiminutovku ve druhé třetině, v níž jsme ubránili i soupeřovu přesilovku pět na tři. Pak se nám podařilo hru srovnat. Myslím si, že hlavní bylo to, že jsme víc chtěli a vítězství jsme si zasloužili.

Aleš Flašar (Poruba):
V první řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. Já si myslím, že to dnes bylo remízové utkání, které se muselo divákům určitě líbit. Musím říct, že konečný výsledek úplně nevypovídá tomu, jak se utkání vyvíjelo. Pohořeli jsme na tom, že Hodonín dokázal potrestat téměř každou naši individuální chybu, zatímco my jsme naše šance proměnit nedokázali. Za stavu 3:2 jsem věřil, že odsud body odvezeme, ale po další velké chybě jsme dostali čtvrtou branku, která byla zlomová. Tento gól nám sebral psychickou sílu. Soutěž je ale pořád na svém začátku, takže z této prohry nebudu dělat žádnou tragédii. Musíme se z dnešního zápasu ponaučit a pojedeme dál.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21