Slezan i podruhé v sezoně poražen, výhru nad Opavou režíroval čtyřbodový Pavel Mojžíš

sobota 21.10.2017 | Jan Hochman

Hodonínští hokejisté po dvou těsných porážkách opět zapisují do tabulky tříbodové vítězství. Na opavském ledě byli od úvodních minut lepším mužstvem a svěřenci trenérů Beťka a Prčíka si postupně vypracovali čtyřbrankový náskok. Slezané až v samotném závěru kosmeticky upravili výsledek na konečných 3:5 z jejich pohledu. Čtyřmi gólovými asistencemi se na výhře podílel obránce Baníku Pavel Mojžíš.

13.kolo, sobota 21.10.2017
Hokejový klub Opava - SHK Hodonín  3:5  (0:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Černý (Seidler, Vaněk R.), 58. Rousek (Wolf, Hartmann), 60. Rousek (Šindelář, Wolf) - 8. Romančík (Mojžíš, Kuba), 19. Vrána (Mojžíš, Matula), 25. Vrána (Mojžíš, Vaněk D.), 30. Černohous (Mojžíš), 55. Kadlec (Sajdl, Matula). Rozhodčí: Holaň - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:5, navíc Herman (OPA) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Sajdl, ☆☆ Haloda M., ☆☆☆ Charvát.
Hokejový klub Opava: Šafránek (Wanecki) - Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa (C), Slavík, Herman, Rousek, Horváth, Vaněk R., Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (A), Malina. Trenér: Antonín Plánovský.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík, Žabčík - Hložánek, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Kadlec - Sajdl (A), Kuba, Romančík - Černohous, Hajný, Charvát. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Už na konci třetí minuty měli domácí výhodu přesilovky, ve které dokonce dostali kotouč do hodonínské brány. Gól ale nakonec nebyl uznán, protože jej Opavané dosáhli kopnutím. Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě, kdy Mojžíšovu střelu vyrazil Šafránek jen k Michalu Romančíkovi a slovenský štírek poslal Baník do vedení.

Blízko vyrovnání byli hokejisté Slezanu ve čtrnácté minutě, ale obě velké příležitosti domácích skončily nezdarem. V závěru první dvacetiminutovky měli Drtiči výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou dokázali přetavit ve druhý přesný zásah, který se náramně podobal prvnímu dnešnímu gólu Drtičů.

Pavel Mojžíš nastřelil Šafránkovu výstroj, kotouč se odrazil na hůl Jakuba Vrány a ten uklidil černý kus pryže do sítě. Po první třetině tedy odcházeli do kabin spokojenější hostující hokejisté, kteří vedli o dvě branky. Čtyři minuty po změně stran se Opavě podařilo snížit, do Seidlerovy přihrávky se v přesilovce opřel Lukáš Černý a kotouč zastavila až síť hodonínské svatyně.

Radost ale Opavanům vydržela jen minutu a půl. Drtiči odpověděl stejnou mincí, když potrestali Hermanův faul a na konci pětadvacáté minuty vedli Jihomoravané opět o dvě branky. Ve skrumáži před opavským brankovištěm se nejlépe zorientoval Jakub Vrána, který tak vstřelil dvou druhou branku v dnešním duelu. Asistence si připsali Daniel Vaněk a Pavel Mojžíš.

Čtvrtou branku přidali Drtiči v polovině duelu. Mojžíš vyslal na zteč Víta Černohouse, který tvrdou ranou z kruhu prostřelil domácího brankáře Šafránka. V poslední třetině se Drtiči už nikam nehnali a v klidu si hlídali svůj náskok. Pět minut před koncem navíc navýšil vedení Jakub Kadlec a bylo to už 1:5 pro hosty ze Slovácka.

V samotném závěru pak domácí díky dvěma gólům Tomáše Rouska kosmeticky upravili výsledek na konečných 3:5 pro Drtiče.

Dnes jsme se přesvědčili o tom, že v Opavě se rozhodně nehraje snadno, stejně jako se o tom v minulých kolech přesvědčila Poruba i Šumperk. Myslím si, že jsme byli o něco lepší, než soupeř. Vypracovali jsme si i spoustu šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Mrzí mě jen závěr zápasu, kdy jsme trochu polevili v koncentraci a dovolili jsme Opavě vstřelit dvě branky, ale vítězství jsme si podle mého zasloužili. Negativem utkání je zranění Michala Kuby, u kterého je podezření na otřes mozku. Uvidíme, co nám řekne podrobnější vyšetření, ale věříme, že bude brzo v pořádku. Chtěl bych moc poděkovat našim fanouškům, kteří za námi jeli takovou dálku a podporovali nás.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21