Změny v sestavě Drtičům pomohly, Jihomoravané nasázeli Ďáblům sedmičku a připisují si tři body!

sobota 28.10.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Po rozpačitém výkonu s Valmezem se trenéři SHK rozhodli promíchat složení jednotlivých útoků a tento tah přinesl své ovoce. Hosté se sice ujali vedení, ale pak už mířili do černého jen a výhradně Drtiči. Ti do přestávky srovnali krok, ve druhé periodě dvěma góly soupeři odskočili a v posledním dějství čtyřmi dalšími přesnými zásahy své jasné a zasloužené vítězství stvrdili. K vysoké výhře přispěl také brankář Adam Štěpanovský, který si odbyl letošní soutěžní premiéru.

15.kolo, sobota 28.10.2017
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  7:1  (1:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 17. Jurča (Peš, Peslar), 30. Vaněk (Sedlák, Vrána), 38. Kadlec (Kuba, Haloda M.), 54. Peslar, 54. Jurča (Kobylík, Miklík), 55. Matula (Haloda M.), 56. Haloda M. (Kuba, Romančík) - 10. Sonnek J. (Adamík). Rozhodčí: Král - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:5, navíc Adamík (NJI) TH, Gebauer (NJI) 10 minut+OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1071. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 0:1, 7:1. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Kadlec, ☆☆ Haloda M., ☆☆☆ Štěpanovský.
SHK Hodonín: Štěpanovský (Haloda O.) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Kobylík - Jurča, Peš (C), Sajdl (A) - Matula, Vaněk, Vrána - Kadlec, Kuba, Romančík - Hložánek, Hajný, Charvát - Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HK Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Matyáš, Janiczek, Metelka - Palacký, Krupa, Málek - Motloch, Chvostek, Gebauer (A) - Kocián (C), Zedník, Sonnek J. - Slovák II. Trenér: Petr Macháček.

Iniciativu hned z kraje utkání předvedli hráči Hodonína, když se dostali do několika střeleckých příležitostí. Ani jedna z těchto šancí však nebyla tak nebezpečná, jako únik Jana Sonnka. Ten jel zcela sám na hodonínského brankáře, který dokázal vyrážečkou jeho nájezd zneškodnit. Adam Štěpanovský ve své letošní premiéře měl hodně práce. Po jednom těžkém zákroku přišly další střely a hodonínský brankář stále odolával.

V osmé minutě přišlo vyloučení v hodonínksých řadách. Drtiči špatně střídali a hráli v šesti, na oplátku byli posláni do čtyř. Nový Jičín nezaváhal a tuto přesilovku využil. Adamík nastřelil puk na zadní mantinel, od něhož se puk odrazil na Jana Sonnka a ten bez přípravy překonal Štěpanovského střelou k bližší tyči.

V druhé polovině se provinil Lukáš Motloch úderem do oblasti hlavy a krku a kromě osobního trestu do konce utkání také vyfasoval pětiminutový trest ve hře. Dlouhá přesilová hra Drtičům svědčila a podařilo se jim vyrovnat. Peslar střílel od modré a puk se přes Petra Peše dostal až k Petru Jurčovi, který neměl problém zakončit do poloodkryté klece.

Druhá část, stejně jako ta první, byla zprvu vyrovnaná. Ani na jeden z týmů si nevytvořil žádnou větší šanci. Ta přišla až v početní výhodě Hodonína. Daniel Vaněk se podílel na druhé brance svého týmu velkou měrou. Nejprve zavezl puk do pásma, vyměnil si jej se spoluhráči a tečoval střelu od modré, na kterou ještě brankář dokázal zareagovat, hodonínský útočník už se však z dorážky nemýlil.

Další velká šance Hodonína přišla opět v přesilové hře. Hosté vysunuli obranu do středního pásma a toho málem využil Sajdl, kterého ale na poslední chvíli dokázal odzbrojit jeden z hráčů Nového Jičína. Chvíli poté měli domácí další velkou šanci. Khon vystartoval proti puku mezi kruhy a Matula mířil do odkryté klece, trefil však pouze brusle bránícího hráče.

O pár chvil později už se skóre měnilo. Baník byl navnaděný předešlými šancemi a svůj tlak dokázal proměnit v rozdílovou branku. Jejím autorem byl Jakub Kadlec, který upravoval na 3:1.

Na začátku třetí periody byli současně vyloučení Jurča s Adamíkem. Sebevědoměji ve hře 4 na 4 působili Oranjes, skóre se však neměnilo. Už ve hře pět na pět stál před brankářem s pukem na holi Sajdl a mohl střílet, rozhodl se ještě přo přihrávku na Peše, tomu ale střela nesedla.

Třetí třetina patřila Drtičům. Ti se, ačkoliv byli oslabení o jednoho muže, dostali do útočného pásma a zahrozili v přečíslení dvou na jednoho. Na to rychle soupeř odpověděl dvěma nebezpečnými akcemi, během nichž si v obou případech položil hodonínského brankáře na zem, ani jednou se však nepodařilo hostům Štěpanovského překonat.

Poté začla hodonínská dominance. V čase 53:12 vstřelil gól po parádním sólu přes celé hřiště Jakub Peslar. O dvaadvacet vteřin později skóroval Petr Jurča a už bylo o vítězi zápasu v podstatě rozhodnuto. Drtiči ale stále neměli dost a o necelou minutu později přidali do novojičínské sítě další kousek.

Marek Haloda napřáhl na modré čáře a Kohn jeho střelu vyrazil přímo na Dominika Matulu, který bez problémů zakončil do poloodkryté brány. Po tomto gólu byl Nový Jičín poslán do čtyř a to byl moment, kdy Drtiči udeřili znovu.

Stoosmnáct vteřin stačilo hodonínským hokejistům na čtyři branky. Celkem sedmý gól už byl posledním hřebíkem do rakve Nového Jičína. V přesilové hře si domácí vytvořili slibnou šanci, která ale gólově neskončila. To Drtiče neodradilo, domácí naopak pokračovali v útočení, což vyústilo v gól Marka Halody. Hodonín tak bere všechny tři body po přesvědčivé výhře 7:1.

Po nepovedeném utkání s Valmezem jsme udělali velké změny v sestavě a rozházeli jsme první tři lajny. V bráně dostal poprvé v sezoně příležitost Adam Štěpanovský a předvedl dobrý výkon. První deset minut bylo z naší strany hrozně opatrných, báli jsme se udělat chybu, abychom neprohrávali. Opět jsme ale stejně dostali v našem oslabení gól. Po inkasovaném gólu se ale naše hra zlepšila a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli jasně lepší a to i přes to, že jsme poslední dvacetiminutovku nezačali dobře a po dvou zbytečných faulech v útočném pásmu a špatném střídání jsme nabídli soupeři laciné přesilovky. Oslabení jsme ale zvládli a od poloviny poslední třetiny jsme už byli pány na ledě, což se projevilo i střelecky, a velkou zásluhu na tom mělo i to, že jsme měli po celé utkání dobrý pohyb. Jsem rád, že se nám tento zápas povedl, věřím, že neusneme na vavřínech a že budeme v této hře pokračovat.

Petr Macháček (Nový Jičín):
V úvodu jsme dobře eliminovali očekávaný tlak domácích a měli jsme více šancí. Bohužel pak ale přišel zkrat našeho hráče, kterého navíc čeká i disciplinární trest. Soupeř se díky dlouhé přesilovce dostal zpátky do zápasu. Po druhém inkasovaném gólu cítil celý tým velkou křivdu, protože tomu předcházel nesmyslně odpískaný faul. Od té doby už jsme se nedokázali dostat zpátky do utkání. Utkání jsme nezvládli i vlastní nedisciplinovaností. Je to velká škoda, protože jsme mohli uhrát daleko lepší výsledek. Po třech porážkách bychom zase chtěli bodovat naplno. Teď nás zase čekají důležité zápasy, které musíme hrát jako playoff a bodovat v nich.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33