Baník podal v Ostravě velmi dobrý výkon, na body však nedosáhl. Poruba rozhodla osm minut před koncem

sobota 20.1.2018 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Do šlágru dnešního kola východní skupiny vstoupili lépe domácí Ostravané, kteří se v první třetině ujali dvoubrankového vedení. Po přestávce ale Drtiči nejprve snížili zásluhou Černohouse, v polovině utkání pak srovnal Petr Jurča. Drtiči byli aktivnější a Kůdela měl o poznání těžší práci, než na druhé straně Korvan, ale vítěznou branku nakonec vstřelili domácí. Osm minut před třetí sirénou proměnil samostatný únik Tomáš Káňa. Pár vteřin před koncem pak Jaroš pečetil výhru RT Toraxu střelou do opuštěné hodonínské brány.

38.kolo, sobota 20.1.2018
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  4:2  (2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Zdeněk (Kaluža, Luka), 12. Puškár (Ollender, Jaroš), 52. Káňa T., 60. Jaroš - 23. Černohous (Romančík, Sedlák), 31. Jurča (Kužílek). Rozhodčí: Cabák - Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 508. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 2:0 ,2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) - Janota, Hryciow, Adam, Slavík, Kaluža, Popela, Puškár - Káňa T., Ballner, Haas, Káňa J.,Finsterle, Zdeněk, Zachar, Jaroš, Gelnar Ollender, Luka. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Mojžíš, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Venclík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík. Trenér: Roman Čechmánek.

První velkou příležitost zápasu si vypracovali hosté z Hodonína. Již v první minutě se ocitl před poloprázdnou bránou Vaněk, nedokázal ale trefil puk ze vzduchu. O pár chvil později přišlo vyloučení z hodonínských řad a přesilová hra Poruby, která svou šanci neprováhala a ujala se vedení.

V čase 2:01 se dokázal z dorážky prosadit Jiří Zdeněk, který dorazil za Kotvanova záda kotouč po Kalužově střele od modré čáry. Další dobrou příležitost měl Janota, na jehož střelu Kotvan neviděl, i tak dokázal hodonínský brankář zakročit a držel stále stejný stav.

Oba brankáři měli v polovině periody hodně práce. Hodně blízko ke gólu měli hráči Hodonína, když Jurča orazítkoval Kůdelovu tyč. O pár chvil později Jan Káňa mohl navýšit na 2:0, ležícího brankáře ale nepřekonal. Podařilo se to až Janu Puškárovi, který využil Ollenderovy přihrávky a střelou z první mířil přesně.

Do konce první třetiny zkusili své štěstí ještě Finsterle či Charvát, ani jednomu týmu se ale nepodařilo skórovat. V závěru třetiny byla Poruba poslána do čtyř. Dritič ale z přesilové hry v druhé třetiny už nic neměli, protože sami byli potrestání dvouminutovým trestem za pozdní nástup.

Oranjes se přece jen dočkali gólu. V čase 22:38 uklidil Vít Černohous po Matějkově střele kotouč za brankáře Kůdelu a už to bylo jen o jednu branku. Chvíli po té mohl Sajdl vyrovnat, toho v samostatném úniku Kůdela vychytal. Porubský brankář měl hodně práce a ještě v téže části hry kapituloval po druhé.

Drtiči vstřelili vyrovnávací branku, když Petr Jurča proměnil svůj samostatný únik střelou do horního růžku. Po tomto gólu o sobě dali důrazně vědět domácí hráči a velkým množstvím brankových příležitostí donutili hostující lavičku vyžádat si oddechový čas. Do konce třetiny se hra sklidnila a vyrovnala, v poslední minutě druhé dvacetiminutovky ještě přišla dobře mířená střela na porubskou bránu, Kůdela se štěstím však dokázal udržet puk ve výstroji.

Nástup do třetí třetiny měli hodonínští hokejisté dobrý. Vaněk s Hložánkem clonili Kůdelovi ve výhledu, ten měl problémy se zákrokem, nakonec puk udržel. Další velká příležitost byla opět v podání hostujícíh hokejistů, když jeli tři na jednoho, Kůdela nakonec zasahovat nemusel, jelikož střela mířila mimo bránu.

Od padesáté minuty přebrali iniciativu hosté. Nejprve zkoušel na Kotvana vyzrát Ollender, po něm Jan Káňa a nakonec Tomáš Káňa, který v samostatném úniku zvolil střelu mezi betony a vrátil tak svému týmu vedení. Drtiči mohli vyrovnat v přesilové hře, ani jeden z trojice hodonínských útočníků ale nedokázal puk procpat až za ležícího brankáře.

Utkání nakonec dopadlo lépe pro domácí Porubu. Jan Káňa sice svou šanci nevyužil, Tadeáš Jaroš se však už střelou do prázdné brány nemýlil a ostravský celek tak získává všechny tři body za výhru 4:2.

Aleš Flašar (Poruba):
Tušili jsme, že to bude opět hodně těžké a vyrovnané utkání, které jako snad všechna předchozí směřovalo k remíze. Pořád nám chybí zápasový cyklus a ještě ani zdaleka nejsme v té herní pohodě, kterou bychom si představovali. Navíc jsme nastoupili jen s pěti obránci, takže i z tohoto pohledu jsem rád, že jsme to utkání zvládli. Ubojovali jsme to a já chci klukům moc poděkovat, protože měli těžký úkol a hráli jsme o šest bodů. Tento zápas nás může konečně vykopnout nahoru.

Roman Čechmánek (Hodonín):
To utkání bylo hodně vyrovnané až do samotného konce. Nepovedla se nám první třetina, která nám utekla, ale od druhé třetiny jsme hráli více než vyrovnanou partii. Ve druhé třetině jsme byli lepší a dokázali jsme vyrovnat. Ve třetí třetině nás bohužel jedna chyba v útočném pásmu stála body, ale myslím si, že kluci odvedli výborný výkon. To utkání bylo hodné playoff. Myslím si, že domácím už v závěru docházely síly a je škoda, že jsme tu rozdílovou branku nevstřelili z některé z šancí my, protože si myslím, že kdybychom dali třetí gól, tak ten zápas dovedeme do vítězného konce.

1. POR Poruba 39 185:108 84
2. HOD Hodonín 40 173:122 80
3. SUM Šumperk 39 168:108 69
4. NJI Nový Jičín 39 104:132 55
5. VAL Val. Meziříčí 39 124:141 49
6. KOP Kopřivnice 40 116:166 47
7. OPA Opava 40 106:199 30