Ani Drtičům se nepodařilo vyloupit novojičínský stadion, jako první ale dokázali Ďábly doma obrat o bod

středa 4.10.2017 | Jan Hochman, Adam Krátký

Utkání osmého kola mezi Novým Jičínem a Hodonínem bylo dlouho vyrovnané. Na začátku poslední třetiny domácí během 44 vteřin dokázali vstřelit dvě branky a vypadalo to, že všechny body zůstanou v držení Ďáblů. V polovině třetí části ale vykřesal jiskřičku naděje druhou trefou v utkání Petr Jurča a v závěrečné powerplay šest vteřin před vypršením základní hrací doby poslal nejlepší střelec loňské sezony utkání do prodloužení. Duel nakonec musely rozlousknout až nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí borci, kteří tak berou bonusový bod.

8.kolo, středa 4.10.2017
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  4:3sn  (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Málek (Zedník, Gebauer), 41. Chvostek (Sonnek, Adamík), 42. Bednář (Kafka, Motloch), rozh. náj. Kafka - 35. Jurča, 52. Jurča (Vaněk, Vrána), 60. Jurča (Mojžíš). Rozhodčí: Vaněk - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 648. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči Hodonína: ☆ Jurča, ☆☆ Haloda O., ☆☆☆ Haloda M.
HK Nový Jičín: Kohn - (Sonnek), Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Heinzl, Janiczek, Metelka, Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Gebauer (A), Kocián (C), Bednář, Zedník, Sonnek, Slovák. Trenér: Petr Macháček.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš (A), Sedlák, Miklík, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Jurča, Vaněk, Vrána - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Kadlec, Kuba, Stehlík - Romančík, Hložánek, Charvát - Hlaváč. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Další kolo zavedlo hodonínské hokejisty do Nového Jičína, kterému se zatím na domácím ledě daří a neztratil ani bod. Utkání začalo opatrně a ani jedno mužstvo se nehnalo do velkých akcí. V sedmé minutě se poprvé vylučovalo. Na trestnou lavici usedl jičínský Janizcek. Drtiči se tak na začátku utkání mohli dostat do vedení, ale přesilovou hru nevyužili. Po dalších trestech domácích měl Hodonín výhodu pěti proti třem, ale ani tahle výhoda jim nepomohla ke vstřelení branky.

V půli první třetiny se osmělili i domácí a prověřili pozornost Halody v brance. Ten si se všemi pokusy poradil. První vyloučení na straně Baníku přišlo ve čtrnácté minutě, když na trestnou lavici putoval Sajdl za podražení. Ďáblové sice měli soustavný tlak před hodonínskou brankou, ale puk se jim do sítě dostat nepodařilo. Do konce první části se toho již moc nestalo a hráči mohli jít do šaten za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé periody vyšel jednoznačně lépe domácím. Prakticky z první šance dostal puk za Halodu Matěj Málek, který využil přesných přihrávek svých spoluhráčů a poslal svůj tým do vedení. O chvíli později mohl srovnat Sajdl, který se řítil sám na Kohna, ale domácí brankář byl úspěšnější a podržel svůj tým. Po téhle příležitosti byl na koni domácí tým a měl více ze hry.

Ovšem jeho tlak zastavilo vyloučení Metelky. Hodonínští hokejisté početní výhodu nevyužili a naopak se hned museli bránit. Dvě minuty dostal Kužílek za sekání. Diváci, ale mohli vidět branku v oslabení. Petr Jurča zachytil rozehrávku domácích obránců a v samostatném úniku překonal Kohna v domácí svatyni.

Po brance Jurči byli hosté aktivnější a snažili se dostat do vedení. Domácí Kohn byl však proti a všechny pokusy Drtičů zastavil. Do konce třetiny se žádný tým neprosadil a do kabin se šlo opět za nerozhodnutého stavu. Katastrofický vstup do poslední třetiny měli Drtiči a během chvíle prohrávali o dvě branky. Po necelé minutě hry se trefil Michael Chvostek a dostal svůj tým do vedení. Hned další akce domácích opět skončila gólem. Dobrou spolupráci předvedli Kafka s Motlochem, kteří naservírovali puk na hokejku Lukáše Bednáře a ten potřetí překonal Halodu.

Během minuty a deseti sekund tak domácí vstřelili dva rychlé góly a ujali se slibného vedení. Velkou šanci na snížení stavu utkání měl Kuba, ale chyběl mu kousek, aby dosáhl na puk a zasunul jej do prázdné branky. Hodonínského útočníka to ovšem nemuselo mrzet, protože z následující akce se trefil jeho spoluhráč Petr Jurča, který se trefil podruhé v zápase a dal Drtičům šanci na srovnání stavu zápasu.

V následujících minutách se hrálo na obě strany. Uvolnění Ďáblové stříleli na Halodu, ale ani jedna střela se nechytila. Na druhé straně se musel ohánět Kohn, který hájil náskok svého týmu a likvidoval šance Drtičů. Dvě minuty před koncem již nebylo co ztratit a Hodonín to zkoušel v šesti hráčích v poli. Baník si před Kohnem vytvořil obrovský tlak a zkoušel ze všech pozic dostat puk do branky. Několik pokusů fantasticky zastavil Kohn, ale šest vteřin před koncem utkání se do kotouče opřel Petr Jurča a dovedl třetím přesným zásahem zápas do prodloužení.

Prodloužení nabídlo jedno vyloučení a jednu velkou příležitost. Vyloučen byl Miklík a o následné potrestání se snažil Lukáš Motloch, který se řítil sám na Ondřeje Halodu, ale bekhendovým blafákem na něj nevyzrál. Prodloužení skončilo a fanoušci na novojičínském stadionu byli svědky samostatných nájezdů. V samostatných nájezdech byl úspěšnější Nový Jičín. Autorem vítězného nájezdu se stal Dominik Kafka.

Petr Macháček (Nový Jičín):
Před utkáním bychom brali i bod, ale sahali jsme po třech, protože chybělo jen šest vteřin. Ale i tak musím kluky pochválit, protože to byl opravdu odmakaný a soustředěný výkon. Ve třetí třetině jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale bohužel jsme to nedokázali uhlídat. Hodonín jsme dvě třetiny do ničeho moc nepouštěli, ale pak ukázal, že i když je pod tlakem, tak je schopen se z toho vyhrabat. Nicméně jsme se z toho oklepali a máme dva body ze zápasu proti favoritovi, takže to bereme. Je důležité, že doma sbíráme pravidelně body, ale mělo by se to už odrazit i při venkovních utkáních. Abychom venku taky sbírali body, tak to chce disciplínu, herní zkušenosti a věřím, že ty body zvenku konečně přijdou.

Věděli jsme, že Nový Jičín letos doma ještě neprohrál. Jeli jsme sem samozřejmě s pokorou, ale také s tím, že chceme proti domácím bodovat. Bohužel jsme ale soupeři ke dvěma, a musím uznat, že zaslouženým dvěma bodům, pomohli sami svým výkonem. Do desáté minuty jsme hráli dobře, vynutili jsme si i nějaké přesilovky. Skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři jsme odehráli katastrofálně, snad ani jednou jsme během ní nevystřelil, a od té doby se to s námi táhlo. Byla tam křeč, nervozita. Ve druhé přestávce jsme si v kabině něco řekli, ale místo toho jsme dostali dva rychlé góly. Jediným dnešním pozitivem je, že jsme to ani za nepříznivého stavu nezabalili a že se nám podařilo v powerplay srovnat. Nicméně, musím uznat, že soupeř dnes chtěl víc a dva body si zasloužil.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33