Baník zapisuje pátou výhru v řadě! Drtiči otočili zápas v Kopřivnici a upevnili si druhé místo

středa 20.12.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Hosté vstoupili do zápasu výborně a už v sedmé minutě otevřel skóre zápasu v přesilovce Sedlák. Pak se dvakrát během necelých tří minut prosadili domácí a Tatra rázem vedla. Do přestávky se trefil Kuba a do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé třetině se do střelecké listiny zapisovali pouze hosté, kteří si díky gólům Jurči a Peše vypracovali dvougólový náskok. Jedenáct minut před koncem třetí třetiny potvrdil vítězství Drtičů pátou brankou Kadlec. Tatra v závěru už jen korigovala na konečných 3:5.

30.kolo, středa 20.12.2017
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  3:5  (2:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Stříž (Suchý), 11. Bartošák (Kofroň), 55. Gola (Suchý, Vyčesaný) - 7. Sedlák (Černohous), 16. Kuba (Sedlák, Černohous), 27. Jurča (Charvát, Kadlec), 30. Peš (Sajdl), 49. Kadlec (Jurča, Žabčík). Rozhodčí: Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 272. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Heindl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík, Merenda, Červenka, Tomášek (C), Vyčesaný, Hrubý, Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Kuba, Černohous, Hložánek - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Poslední utkání před vánoční pauzou čekalo svěřence Romana Čechmánka na ledě kopřivnické Tatry. Tam si hráči okolo kapitána Petra Peše přijeli pro tříbodové vítězství, to se však nerodilo lehce. Drtiči byli zpočátku utkání iniciativnější v útočné hře a podařilo se jim využít přesilovou hru. V sedmé minutě otevřel skóre přesnou střelou Jan Sedlák a Oranjes šli do vedení.

To jim ale dlouho nevydrželo. O devětašedesát vteřin později už na světelné tabuli svítilo skóre 1:1 a stav utkání byl opět nerozhodný. Vyrovnání Kopřivnici zajistil David Stříž. Domácí hokejisty vstřelená branka povzbudila a o pár minut později přidali další. Jejím autorem byl René Bartošák a poprvé v utkání dostal svůj tým do pozice, kde Kopřivnice tahala za delší konec.

Ještě do první sirény se skóre vyrovnalo. V čase 15:41 se prosadil navrátilec do sestavy Michal Kuba a díky němu se ve druhé třetině začínalo opět „od nuly.“ V prostřední části už stříleli přesně pouze hodonínští hokejisté.

Třetí puk ze své klece lovil Hromada v první polovině druhé třetiny. Střela Petra Jurči se uchytila a Drtiči si zpátky vzali své vedení. Poté domácí hokejisté dostali možnost přesilové hry, tu se jim ale využít nepodařilo. Naopak z trestné lavice navrátivší Jakub Sajdl převzal kotouč, předložil jej Petru Pešovi a ten 10 vteřin po skončení oslabení zvyšoval na 4:2 z pohledu Baníku.

Ve třetí části si slovo jako první vzali opět hráči Hodonína. Konkrétně Jakub Kadlec procedil puk za Hromadova záda popáté a hodonínští hokejisté tak měli v polovině třetí třetiny už pohodlný tříbrankový náskok. Šest minut před koncem třetí třetiny ještě upravil skóre kopřivnický Patrik Gola, nicméně to bylo z pohledu domácích vše. Drtiči si tak připisují pátou výhru v řadě a drží krok s vedoucí Porubou, na kterou ztrácí tři body.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Z obou stran to bylo hlavně o vysokém nasazení a bojovnosti. Bylo vidět, že po těch těžkých zápasech na nás přišla trochu únava a dnes to bylo spíše odbojované, než že by se dalo dívat na nějaký extra krásný hokej. Každopádně jsme rádi za vítězství a pokračujeme v tom našem tažení. Věřím, že si hráči přes Vánoce dostatečně odpočinou a že se dobře připravíme na dvě těžká utkání, které nás na konci roku čekají. Poměříme se s dvěma největšími konkurenty a doufám, že i hráče to vybudí k velkému výkonu.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21