Drtiči porazili na svém hřišti Bobry za dva body! Skvělý obrat dokonal v prodloužení Matěj Charvát

středa 13.12.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Drtiči vstoupili do zápasu lépe a po dvou gólech Petra Jurči vedli Jihomoravané v patnácté minutě 2:0. Hosté ale do přestávky vyrovnali a ve druhé třetině se dalšími dvěma zásahy dostali do trháku. Baník ale nesložil zbraně. Na začátku poslední třetiny nejprve snížil Marek Haloda a chvíli po něm se o vyrovnání postaral Dominik Matula. Když už to se oba celky pomalu chystaly na nájezdy, vstřelil vítěznou trefu napínavého a pohledného duelu hodonínský Matěj Charvát.

28.kolo, středa 13.12.2017
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  5:4p  (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Jurča (Kadlec, Žabčík), 15. Jurča (Kadlec), 43. Haloda M. (Hajný), 46. Matula (Mojžíš, Sedlák), 65. Charvát (Haloda M., Sajdl) - 18. Pořický (Horyna, Žák), 19. Brunec (Pokorný, Pořický), 24. Horyna (Pokorný), 26. Brunec (Žák). Rozhodčí: Král - Maloušek, Zedník. Vyloučení: 10:13, navíc Pokorný (VAL) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 948. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 5:4.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Mojžíš (A), Miklík, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Jurča, Charvát, Kadlec - Sedlák, Černohous, Hajný - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.
HC Bobři Val. Meziříčí: Šurý (Plšek) - Hajda, Mikel, Horyna, Varga Martin, Váňa, Žák - Brunec (A), Hořanský, Varga Miroslav, Studený (C), Pořický, Pokorný, Kývala, Martiník (A), Daněk. Trenér: Jiří Weintritt

Skóre utkání se otevřelo brzo. Již po 85 vtěřinách hry se z gólu radovali domácí Drtiči a šli v zápase do vedení. Petr Jurča si sjel mezi kruhy a pěknou střelou překonal Šurého v bráně Valašského Meziříčí.

Bobři po inkasované brance přidali a většinu času hráli v útočném pásmu. Na chvíli sice polevili a dovolili svému soupeři přečíslení tří na jednoho, následně ale z protiútoku Pořický mohl vyrovnat. Bobři byli tři v útočném pásmu a mezi nimi a vyrovnávací brankou stál pouze Zdenko Kotvan, nakonec však hostující hráč pouze nastřelil tyč.

Po této akci se Hodonín úspěšně ubránil oslabení a naopak o pár minut později dostali Drtiči téměř minutu a půl dlouhou dvoujnásobnou přesilovou hru. Michal Šurý svůj tým podržel a z velkého množství střel nepustil ani jednu za svá záda.

Bobři se ubránili dvojnásobnému oslabení, nicméně Drtiči udeřili už v plném počtu. Opět to byl Petr Jurča, který si s pukem na holi sjel z tohu kluziště do prostoru před bránou a procpal kotouč za brankovou čáru.

Důležitá situace nastala ke konci prví třetiny. Domácí byli posláni do čtyř na čtyři minuty, navíc další faul z hodonínských řad nabídl Bobrům dlouhou, dvouminutovou přesilovku pět na tři, a v té se hosté prosadili hned dvakrát. Jakub Pořický si dobře počínal mezi kruhy a odtud prostřelil Kotvana. Druhým střelcem Valachů byl Tomáš Brunec, který vyrovnal stav utkání na 2:2.

Druhá perioda přinesla zvrat. Hosté otočili stav utkání z 2:0 na 2:4 a měli více ze hry. Josef Horyna poslal poprvé v zápase valašské Meziříčí do vedení, načež na něj ve hře čtyři na čtyři navázal svou druhou brankou Tomáš Brunec.

Hodonínští hokejisté nesložili zbraně a naopak začali chodit víc do osobních soubojů, což jim vyneslo ovoce a několik dobrých střeleckých příležitostí. Šurý však všechny pochytal a nedovolil domácím skórovat ani v jedné ze tří přesilovek, které dostali Oranjes k dispozici.

Třetí část patřila domácímu celku. Zlepšeným pohybem a důraznou hrou se dostali ke kontaktní brance. V přesilové hře se prosadil Marek Haloda, který svou dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Ačkoliv měli domácí hokejisté převahu, Bobři se také dostávali do útočného pásma a na útočný výlet, který mohl skončit gólem, se vydal Hořanský. Ten o kousek minul Kotvanovu bránu.

Na druhé straně už se ale hráči z gólu radovat mohli. Mojžíšovu střelu tečoval Dominik Matula a vyrovnal na 4:4. I po zbytek třetiny byli více vidět domácí hráči, další branka už však nepadla. Diváci však mohli být spokojení poté, co viděli boxerskou vložku v podání Vaňka a Hořanského.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém hráli hosté přesilovou hru a většinu času se hrálo před Kotvanem. Hodonínský brankář předvedl hned několik dobrých zákroků a držel svůj tým stále ve hře. Z trestné lavice navrátivší Mojžíš pak přebral kotouč v obranném pásmu, přesnou přihrávkou našel Matěje Charváta a ten v čase 64:14 rozhodl přesnou střelou do horního růžku o vítězi dnešního utkání.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Utkání pro nás nakonec dopadlo dobře, ale musím dnes smeknout před soupeřem, který hrál velice dobře. Hráli celý zápas na tři lajny, a hráli hokej, který nám v prvních dvou třetinách moc nedovoloval hrát naši hru, kterou chceme praktikovat. Bylo to ale způsobeno do jisté míry i tím, že jsme poslední dvě utkání se nám střelecky hodně povedla a dnes to bylo o něčem jiném. Soupeř nás prověřil, ukázal svou sílu a donutil nás hrábnout si až na dno. Za poslední třetinu a prodloužení, v němž jsme ubránili oslabení, musím před týmem smeknout a jsem rád, že jsme ukázali svou vnitřní sílu a že tým je schopen zlomit nepříznivý stav i proti soupeři, který hraje velmi dobře a celý zápas naplno.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí):
Přijeli jsme do Hodonína se vším, co jsme měli k dispozici. Několik hráčů dnes nastoupilo polozraněných, ale i přesto to nevypadalo špatně. Lepší bodový zisk jsme si sami odstřelili ve druhé třetině, v níž jsme zbytečně faulovali a nabídli jsme domácím dlouhou přesilovku pět na tři. To nám samozřejmě sebralo hrozně moc sil a to se projevilo v závěru zápasu, jelikož jsme sem dnes přijeli jen v patnácti lidech.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33