Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 3:5 (onlajn přenos)

Drtiči vstoupili do přípravy pravou nohou, Žihadla jasně přehráli a zapisují první výhru

středa 9.8.2017 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Úvodní zápas přípravného období vyšel hodonínským hokejistům na jedničku. Na třebíčském zimním stadionu sice už od čtvrté minuty duelu s Moravskými Budějovicemi prohrávali, ale ještě od přestávky se slováckému celku podařilo po gólech Stehlíka a Hložánka otočit skóre na svou stranu. Ve druhé části se diváci žádné branky nedočkali, zato v poslední periodě se skóre měnilo hned čtyřikrát a pokaždé zásluhou hodonínských střelců. Drtiči ve své letošní premiéře zvítězili jasně a zaslouženě 6:1.

Příp., středa 9.8.2017
HC Moravské Budějovice 2005 - SHK Hodonín  1:6  (1:2, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Všetečka - 7. Stehlík (Kužílek), 15. Hložánek (Matula, Haloda M.), 42. Stehlík (Kuba), 49. Matula (Hložánek, Sajdl), 55. Romančík (Stehlík, Žabčík), 60. Hložánek (Sajdl, Haloda M.). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
HC Moravské Budějovice 2005: Šoustal (Čáp) - Sobotka, Kabelka, Kovář, Kliment, Šimka, Maštera, Šebesta - Mikeš (C), Krutiš, Matějka, Hačecký, Všetečka, Niederhafner, Tůma, Urban. Trenér: Augustin Žák.
SHK Hodonín: Štěpanovský (33. Haloda O.) - Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík, Weber, Miklík, Kobylík - Matula, Sajdl, Hložánek - Kuba (C), Stehlík, Romančík - Venclík, Charvát, Hlaváč - Račický, Černohous, Hroudný. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík

Přestože Drtičům úvodní zápas letošní sezony vyšel výsledkově na výbornou, v prvních minutách se herně trápili. V závěru čtvrté minuty přišel trest, když se prosadil budějovický Jiří Všetečka. Na tuto branku stačili hodonínští hokejisté bleskově zareagovat, o minutu a půl později se z prvního gólu v oranžovo-modrém radoval centr druhé formace Ondřej Stehlík. V průběhu první třetiny se hrál rychlý hokej s šancemi na obou stranách, přesto šli do kabin o něco spokojenější hráči Baníku. Po ráně obránce Halody se kotouč dostal přesně na hůl Erika Hložánka, který hlídkoval před brankovištěm soupeře a pohotově uklidil puk za brankovou čáru.

Žihadla měla v úvodu prostřední části k dispozici přesilovou hru. Budějovičtí sehráli početní výhodu velice dobře, jenže žádný z pokusů se k jejich smůle neujal. Branku Hodonína hájil něco málo přes polovinu zápasu Adam Štěpanovský, který se prezentoval velice jistým dojmem. V třiatřicáté minutě jej na ledě nahradil Ondřej Haloda, který krátce po svém příchodu musel řešit složitou situaci. David Horký měl totiž na holi vyrovnání, jenže trefil pouze tyč hodonínské svatyně. Druhá dvacetiminutovka nakonec skončila bez branek.

Vstup do třetího dějství vyšel Hodonínským parádně. Opět uplatnili důraz na brankovišti, svůj druhý gól v utkání vstřelil Ondřej Stehlík. Na tříbrankový rozdíl hosté odskočili zásluhou Dominika Matuly, který těžil ze spolupráce kolegů z prvního útoku – Sajdla a Hložánka. Kromě Stehlíka se zapsal do kolonky střelců i další novic v hodonínských barvách, a to Michal Romančík. Slovenský forvard zakončil další ukázkovou kombinaci Drtičů přesnou ranou do vzdálenější šibenice budějovické brány. Jedenáct sekund před koncem základní hrací doby korunoval dobrý výkon v dnešním přátelském utkání Erik Hložánek pohotovou dorážkou do odkryté klece.

Oba týmy šly do zápasu po pouhých dvou, respektive třech trénincích, takže v tomhle to byla pro nás i pro soupeře vlastně stejná startovní čára. Do utkání jsme poslali hlavně nováčky a mladé hráče, aby nám ukázali, co v nich je. Dá se říct, že první dvě třetiny to byl klasický první zápas. Hrálo se nahoru dolů a o nějakém systému se z obou stran moc mluvit ještě nedalo. Šancí si oba týmy vytvořili dost. Výborně zachytali jak naši golmani, tak přesto, že dostal šest branek, tak i brankář soupeře. Ve třetí třetině se nám začala více dařit kombinace. Dali jsme pěkné góly a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.