Hodonínští hokejisté vezou z ledu Ďáblů všechny body a zapisují třetí výhru v řadě

středa 22.11.2017 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Slovácké mužstvo zajíždělo ve 22. kole na led doma silného a nepříjemného Nového Jičína. Drtiči si v první třetině díky gólům Matuly a Venclíka vypracovali dvoubrankový náskok, o ten je ale domácí v polovině duelu během pouhých pěti minut připravili a do poslední části se tak šlo za nerozhodného stavu. V poslední části se potvrdilo, že dnes padaly puky jen do jedné branky a Drtiči třemi přesnými zásahy Vaňka, Kadlece a Kužílka rozhodli o tom, že tři body putují k řece Moravě.

22.kolo, středa 22.11.2017
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  2:5  (0:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. Málek (Zedník), 33. Motloch (Kafka) - 11. Matula (Peslar, Sajdl), 18. Venclík (Sedlák, Mojžíš), 44. Vaněk (Hladiš), 50. Kadlec (Sedlák), 50. Kužílek (Sedlák, Charvát). Rozhodčí: Holaň - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
HK Nový Jičín: Slovák Jiří I. (Kohn) - Adamík, Már, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Irgl, Sonnek, Slovák Jiří II. Trenér: Petr Macháček.
SHK Hodonín: Štěpanovský (Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Peslar, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Černohous, Charvát, Kadlec - Sedlák, Haloda M., Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Po ubráněné přesilovce domácích z páté minuty se Jihomoravané dostali do útočného tlaku, jenže všechny akce končily na připraveném brankáři Slovákovi. Gólu se hodonínští hokejisté dočkali až zhruba v polovině první třetiny. Dominik Matula dokázal přetavit ofenzivní snažení Drtičů ve vedoucí branku.

Jenže následně mohlo být srovnáno, krátce po sobě se nechali vyloučit Vaněk a Miklík, takže Novojičínští měli k dispozici osmdesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Hosté se i za pomoci několika dobrých zákroků Štěpanovského dokázali ubránit.

V 18. minutě přišla chvíle Michala Venclíka. Hodonínský odchovanec ujel do brejku, překonal brankáře Slováka a připsal si premiérovou trefu v letošní sezoně. Slovácký celek svého soupeře v první části hry přestřílel 16:6 a do kabin šel se zaslouženým vedením o dvě branky.

Po přestávce Drtiči nikterak nepolevili ze snahy hrát aktivní, ofenzivní hokej, jenže góly stříleli hráči Nového Jičína. Brankář Štěpanovský sice ještě dokázal vytěsnit ránu zedníka, na dorážku Matěje Málka ale nestačil. Domácí po téhle kontaktní brance ožili a na defenzivní řadu hostujícího mužstva se valil jeden nepříjemný útok za druhým.

Hodonínský brankář zdárně vyřešil všechny šance domácích, pak ale přišla situace ze 33. minuty, kdy srovnal skóre utkání Lukáš Motloch, a začínalo se od nuly. Drtiči měli ještě před druhou sirénou možnost vzít si zpátky ztracené vedení po vyloučení domácího Hrušky, ale ze druhé početní výhody v zápase nic nevytěžili.

Třetí branky se borci v oranžových dresech dočkali v úvodu třetího dějství. Obránce Peslar se ještě na konci první třetiny jen těžce zvedl z ledu a musel být v péči zdravotníků. Ale to mu nezabránilo, aby ve 44. minutě oslovil Daniela Vaňka, který úspěšně dopravil kotouč za záda brankáře Slováka.

V polovině závěrečné třetiny Hodonínští rozhodli dvěma slepenými brankami o tom, že si ze severu Moravy odvezou všechny body. Nejprve se v 50. minutě prosadil útočník třetí formace Jakub Kadlec, o 27 sekund později přidal gólovou tečku za utkáním obránce Jakub Kužílek, jelikož domácí hokejisté se ve zbývajících deseti minutách hry nezmohli na gólovou odpověď.

Petr Macháček (Nový Jičín):
Vůbec jsme neudrželi kotouč a dělali jsme chyby, které soupeře trestal. Hodonín měl v první třetině daleko více střel, tlačil se do brány, zatímco my jsme se potulovali pořád někde kolem mantinelu a chyběla nám rychlost. Z naší strany tam vůbec nebylo to, co po hráčích chceme. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil a dostali jsme se do tlaku. Byla ale strašná škoda, že jsme nedali třetí gól, protože šance na to byly. Do třetí třetiny jsme nešli s tím, že to chceme ubránit, ale chtěli jsme být pořád aktivní a dojít si pro vítězství. Bohužel třetí inkasovaná branka pro nás byla takovým KO. Soupeř byl silný v defenzivě i v osobních soubojích, což ukazoval celý zápas. Chybí tam střelba od obránců a pohyb útočníků do branky. Kluci se pořád staví do nějakého vzorce a chybí nám moment překvapení. Hráčům to opakujeme pořád dokola, ale vypadá to, že chtějí hrát až do prázdné branky. S kolegou doufáme, že to co nejdříve pochopí. Musím upřímně říct, že favorité potvrdili svoje kvality. Nezískali jsme ani bod a teď nás čekají tři soupeři kolem nás. Bude záležet jenom na nás, jak se s tím popereme.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Hráli jsme rychlý a důrazný hokej. Bylo tam hodně kombinace, tlačili jsme se do střelby a vypracovali jsme si hodně brankových příležitostí. Celkově byla první třetina z naší strany velice slušná. Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu laxně, mysleli jsme si, že to půjde samo, a že když jsme domácí v první třetině přehráli, tak že to tak půjde i ve zbytku zápasu, aniž bychom plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Tím jsme pustili domácí do utkání a dovolili jim srovnat na 2:2. Do poslední třetiny jsme udělali redukci sestavy, řekli jsme si, co a jak budeme hrát a třetí třetina už zase byla v naší režii.

1. POR Poruba 30 133:83 65
2. HOD Hodonín 33 146:99 65
3. SUM Šumperk 32 142:91 58
4. NJI Nový Jičín 33 86:107 50
5. VAL Val. Meziříčí 32 110:116 43
6. KOP Kopřivnice 32 88:136 34
7. OPA Opava 32 77:150 21