Hokejový klub Opava - SHK Hodonín 21.10. - 15:00 (onlajn přenos)

Je to tam! Skvělý Zdenko Kotvan udržel čisté konto a Drtiči proměnili první mečbol v postup do semifinále!

neděle 5.3.2017 | Jan Hochman

Hodonínští hokejisté po čtyřech letech prolomili prokletí prvního kola playoff a po výhře 4:0 v pátém čtvrtfinálovém utkání s Opavou slaví postup do semifinále. Skóre dnešního duelu otevřel už v páté minutě Jakub Vrána, a jak se nakonec ukázalo, byla to branka vítězná. Drtiči podpořeni výtečným Kotvanem skvěle bránili, nedovolili soupeři ani jednou skórovat a v závěrečné periodě naopak své vítězství dalšími třemi zásahy Matuly, Kadlece a Vaňka podtrhli a stvrdili svůj postup do druhého kola!

ČF5, neděle 5.3.2017
SHK Hodonín - Hokejový klub Opava  4:0  (1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Vrána (Vaněk, Jurča), 42. Matula (Kadlec), 57. Kadlec (Kuba), 60. Vaněk (Pokorný, Jurča). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 4:4, navíc Chalupa, Kilnar a Šindelář (všichni OPA) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1583. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 4:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Polesný, Pokorný (A), Kužílek, Potechin, Loginovskij - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Hložánek, Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
Hokejový klub Opava: Urbisch (Wanecki) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok (A), Selingr (C) - Grygar, Chalupa (A), Kilnar - Herman, Černý L., Pavelek - Hartmann, Sysala, Štindl - Rousek. Trenér: Pavel Hulva.

Do pátého čtvrtfinálového utkání vstoupili oba celky opatrně. První největší šance však skončila gólem. V polovině páté minuty se první útočná formace Drtičů dostala k opavské bráně a pěknou kombinaci zakončil Jakub Vrána, který prostřelil přesouvajícího se Urbische. Další velká šance byla také na straně Hodonína, Matula ale na opavského gólmana nevyzrál. Opava se rychle dostala do protiútoku a mohla na předešlé šance Hodonína odpovědět, Pavelek ale trefil jenom boční síť Kotvanovy brány.

Následně hráli hosté v početní výhodě a připravili si slušnou porci střeleckých pokusů. Ani jedna střela se neuchytila, jelikož Zdenko Kotvan předváděl dobré zákroky a udržel vedení svého týmu. Možnost přesilové hry byla nabídnuta i domácímu týmu, ani po téhle přesilové hře se skóre neměnilo.

Blízko ke gólu měl v patnácté minutě opavský Štindl. Ten nejprve nahazoval kotouč z rohu kluziště na bránu, poté zkusil Kotvana překonat z předbrankového prostoru, v obou případech však neúspěšně. Do dobrých příležitostí se mohli dostat Herman nebo Tůma, jenomže v prvním případě dobře zakročil domácí obránce a v druhém hosté celou akci překombinovali a ke střele se posléze ani nedostali.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí. Hned v úvodu druhé třetiny pálil Peš, jehož střela vypadla Urbischovi z lapačky, Jurčova dorážka ani následná Kužílkova střela se neuchytila. Opavský brankář měl dost práce i s Vaňkovým pokusem, Urbisch však předvedl dobrý zákrok a držel naděje svého týmu.

Opava dostala další možnost přesilové hry, ve které si vytvořila tlak a postupně v dalších minutách hry ho stupňovala. Největší šancí byla Moslerova rána od modré čáry. Puk zůstal ležet v brankovišti, nakonec u něj byli dříve hodonínští a nebezpečí zažehnali. Na toto odpověděli domácí samostatným únikem Marka Halody, jeho střelu schoval Urbisch ve výstroji.

Další branka padla až ve třetí třetině. Skórovali opět domácí a druhý gól byl podobný tomu prvnímu. Kadlec našel Dominika Matulu, který čekal u opačné tyče a neměl problém do poloodkryté klece zavěsit.

Od tohoto momentu se začala hra přiostřovat a hlavní rozhodčí rozdal během třinácti vteřin hned tři osobní tresty opavským hráčům. Mimo to hosté hráli ve třech, téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3 ale domácí využít nedokázali. Po ubráněném oslabení si opavská střídačka vyžádala oddechový čas. Hodonín ale dobře bránil a nedal soupeři možnost skórovat. Naopak na druhé straně byl blízko své druhé brance Matula, nedokázal ale přehodit ležícího brankáře.

V čase 56:09 bylo rozhodnuto. Kilnar neproměnil svou šanci, na druhé straně branka padla a bylo to 3:0. Kubovu přihrávku zužitkoval Jakub Kadlec a rapidně tak snížil šance Opavy. Zhruba tři minuty před koncem byl vyloučen Hajný a Opava zkusila ještě hru bez brankáře. Ta se jim nakonec nevyplatila, všechny pokusy opavských hráčů skončily na skvěle chytajícím Kotvanovi a naopak vítězství potvrdil střelou do prázdné brány Daniel Vaněk. Drtiči tak v dnešním utkání zvítězili 4:0, v celé sérii pak 4:1 a postupují do semifinále.

Potvrdilo se, že uhrát čtvrtý bod je velmi těžký úkol. Dvě třetiny nám byla Opava na dostřel a nás v těžkých momentech opět podržel výborný Zdenko. I když to bylo dlouho 1:0, tak na obou stranách byla spousta gólových šancí. Ve třetí třetině jsme hráli poctivě zezadu a čekali jsme na chyby soupeře, které přišly a nám se je podařilo potrestat. Moc děkujeme za podporu našim fanouškům a věříme, že nás přijdou podpořit i na semifinálové zápasy, ať už bude naším soupeřem kdokoliv.

Pavel Hulva (Opava):
Bez gólu se jednoduše vyhrát nedá. V první třetině jsme udělali jednu chybu a domácí nás za to potrestali, když proměnili přečíslení, které umí parádně.V závěru jsme to ale museli otevřít a domácí nám dali třetí a čtvrtý gól. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas a výsledek 4:0 je pro nás možná až moc krutý. I když série hovoří nakonec jasně, tak jsme podle mého nebyli až o tolik horší. Musím ale přiznat, že soupeř byl lepší v předbrankovém prostoru, mají hráče, kteří si tam umí najít kotouč, a to rozhodlo. Mají střelce Jurču, výborného brankáře, který jim to vychytal a já jim můžu jen pogratulovat a popřát jim, ať dojdou co nejdál.

1. POR Poruba 10 62:33 26
2. HOD Hodonín 10 44:28 21
3. NJI Nový Jičín 10 36:31 20
4. SUM Šumperk 10 39:39 14
5. OPA Opava 11 27:44 10
6. KOP Kopřivnice 11 31:57 9
7. VAL Val. Meziříčí 10 34:41 8