Výborně! Drtiči zasadili do bobří hráze sedm zničujících ran a tři body putují z Valašska na jih Moravy!

středa 10.1.2018 | Jan Hochman, Adam Krátký

Valaši se na svém ledě ujali v sedmé minutě vedení, ale Drtiči ještě do pauzy dokázali třemi přesnými zásahy v rozmezí 136 vteřin otočit skóre na svou stranu. Po přestávce přidali Jihomoravané další dva góly a vypracovali si čtyřbrankový náskok. Čtyři minuty před druhou přestávkou se Bobrům podařilo během půlminuty snížit na 3:5, Drtiči ale další přiblížení nepovolili a do kabin šli po šestém přesném zásahu s tříbrankovým náskokem. Na začátku třetí třetiny přidali Čechmánkovi svěřenci sedmou branku a v pohodě si dokráčeli k důležitému vítězství.

35.kolo, středa 10.1.2018
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:7  (1:3, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Pořický (Dvořák), 36. Daněk (Pořický), 36. Studený (Martiník) - 10. Charvát (Žabčík, Kužílek), 12. Vaněk (Kužílek, Hložánek), 12. Jurča (Charvát, Kadlec), 23. Sedlák (Romančík, Vrána), 26. Jurča (Kadlec), 37. Romančík (Vrána, Černohous), 42. Kadlec (Kužílek, Žabčík). Rozhodčí: Vaněk - Blaha, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 267. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:7.
HC Bobři Val. Meziříčí: Kořének (23. Bechný) - Horyna, Báchor, Váňa, Hajda, Varga Martin, Baroš - Brunec (A), Dvořák, Pořický - Kývala, Daněk, Hořanský - Varga D., Studený (C), Varga Miroslav – Dalajka, Martiník (A). Trenér: Jiří Weintritt.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Matějka, Hajný - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík, Černohous, Vrána - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.

Hned ve druhé minutě měli Bobři výhodu početní výhody. Drtiči se ovšem dobře bránili a nedovolili Bobrům skórovat. Do první vážnější akce se dostali domácí a byla to akce hned gólová. Dvořák našel přesnou přihrávkou Jakuba Pořického, který z mezikruží propálil Halodu. Přesně po minutě mohl Baník srovnat, ale Hajný ve vyložené situaci trefil Kořénka do hrudi. Následovala tříminutová pasáž, kterou zcela ovládli Drtiči. Jako první se v desáté minutě trefil Matěj Charvát, kterého po minutě a půl následoval Daniel Vaněk, který dorážel střelu Kužílka. O necelou minutu později musel Kořének lovit ze své sítě další kotouč, tentokráte se prosadil Petr Jurča jenž tečoval střelu Charváta. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo a domácí tak šli do kabin za stavu 1:3 pro Hodonín.

Druhá část začala vyloučením Daňka se Sajdlem a hráči si mohli zkusit hru čtyři proti čtyřem. Tahle disciplína zjevně lépe vyhovovala Baníku, který zvýšil svůj náskok na rozdíl čtyř branek. Po pěkné kombinace se u modré čáry dostal ke střele Jan Sedlák a propálil vše co mu stálo v cestě a vyhnal Kořénka z branky, kterého nahradil Bechný. V pětadvacáté minutě neměli Drtiči jetě dost a svou druhou branku v utkání vsítil Petr Jurča, kterému přes šíři kluziště nahrával Kadlec a Jurča neměl problém trefit poloprázdnou branku. V polovině zápasu byl vyloučen Kužílek az hákování a Bobři měli možnost snížit stav utkání. To se jim ovšem nepodařilo a Hodonín si tam stále držel vysoký náskok.

Bobři, ale neskládali zbraně a z další vážnější akce se prosadili. První střela Josefa Daňka skončila za brankou, ale Daněk si sjel před branku aby mohl dorážet svou vlastní střelu a byla to dorážka gólová. Po půl minutě se domácí mohli radovat znovu. Bobři se na rozdíl dvou branek dostali zásluhou Martiníka s Václavem Studeným. Druhý jmenovaný dorážel kotouč za bezmocného Halodu po střele Martiníka. Drtiče tyhle dvě inkasované branky v krátkém sledu nakopli a opět se dokázali střelecky prosadil. Michal Romančík milimetrovou ránou trefil horní růžek Bechného branky.

Čtvrtý gól domácích měl na hokejce David Varga, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil Halodovu branku. Na konci druhé periody byli lepší Bobři, ale žádná z jejich střel neskončila za Halodou. Drtiči tak šli do kabin s tříbrankovým náskokem. O tři branky to, ale nebylo dlouho. Po minutě a půl poslední části nahodil od modré čáry kotouč na Bechného Jakub Kadlec a jeho pokus doplachtil až za brankovou čáru. PO téhle brance se hra na obou stranách vcelku uklidnila a šance sice k vidění byli, ale žádná nebyla nebezpečná. Běžela padesátá minuta ve které byl vyloučen Venclík a nabídl domácím šanci snížit. Ti ovšem s nabídnutou přesilovou hrou nenaložili dobře a stav se neměnil. V poslední desetiminutovce se již nic nestalo a Drtiči si dokráčeli k pohodovému a důležitému vítězství.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Jelikož Valašské Meziříčí u nás odehrálo velmi kvalitní zápas, čekali jsme i dnes těžké utkání. Domácí se dostali brzy do vedení, ale nám se na to podařilo velice rychle odpovědět a myslím si, že jsme drželi utkání celou dobu pod kontrolou. Vyjma té pětiminutovky ke konci druhé třetiny, kdy jsme za stavu 5:1 polevili a mysleli si, že už je po zápase. Do poslední třetiny jsme ale nastoupili znovu dobře koncentrovaní a to utkání jsme dovedli bez nějakých větších obtíží do vítězného konce.

30.9. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:3
25.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 3:6
18.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 0:1
13.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:4p
10.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:7