Ze Šumperka opět s prázdnou, Draci udělili Drtičům velkou lekci z produktivity

středa 24.1.2018 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Zápas 39. kola nabídl v první třetině vyrovnaný hokej, a i když domácí šli už v páté minutě do vedení, byli Drtiči Drakům minimálně vyrovnaným soupeřem. Do druhé třetiny nastoupili hosté plni odhodlání a dlouho byli jasně lepší, než Šumperští, ale střelecky dnes nebylo Jihomoravanům přáno. Zato domácí využili každou šanci a potrestali všechny chyby hodonínské defenzivy. Po čtyřiceti minutách byl stav 4:0 pro Šumperk a o majiteli dnešních tří bodů bylo prakticky rozhodnuto.

39.kolo, středa 24.1.2018
Draci Šumperk - SHK Hodonín  4:0  (1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Fischer (Lehečka, Ostřanský), 33. Fischer (Bažant, Lehečka), 35. Králík (Gewiese, Schejbal), 39. Lehečka (Ostřanský, Fischer). Rozhodčí: Šudoma - Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 728. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 4:0.
Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. (C) - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Sedlák, Mojžíš (A), Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Romančík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát, Kadlec - Venclík, Peš (C). Trenér: Roman Čechmánek.

Hráči Hodonína vstoupili do utkání aktivněji a zasypali Lakosila několika střelami, ten však všechny pokusy zneškodnil a dal tak prostor svým spoluhráčům podnikat útočné akce. Gewiese ani Vymazal skórovat ještě nedokázali, o to se však postaral jejich kolega Radek Fischer, který využil parádní Ostřanského přihrávku a střelou z první usměrnil kotouč za Halodova záda.

Hodonínský brankář poté musel být v permanenci, šumperští střelci ho brali útokem a blízko ke skórování měl také sám Ostřanský, který se s pukem na holi ocitl tváří v tvář hodonínskému golmanovi, Milan Ostřanský však nevzešel z tohoto duelu jako vítěz. Tlak Šumperku skončil při početní výhodě Hodonína, Drtiči se ale nedostali ke střele.

Do konce první dvacetiminutovky se ještě oba týmy dostaly do střeleckých pozic. Buď excelovali brankáři, střela skončila mimo tři tyče a nebo si dobře počínali obránci, kteří pokusy soupeře zlokovali, ani jeden z týmů už se ale branky nedočkal.

To ve druhé třetině se povedl hodonínským hokejistům start a aktivně se zapojovali do střelby na šumperskou bránu. Vlastimil Lakosil si počínal dobře a nepustil jediný puk za svá záda, navíc si mohl oddychnout, jelikož jeho tým dostal výhodu přesilové hry. Až po jejím skončení přišla změna skóre a to v podání Radka Fischera, který vstřelil podobný gól tomu prvnímu. Přesnou přihrávku usměrnil střelou z první za Halodu.

V čase 34:38 se ujali Draci vedení 3:0. Petr Gewiese si udělal prostor v útočném pásmu, nahrál Lukáši Králíkovi mezi kruhy a ten podobným způsobem, jakým padly předešlé dvě branky jeho týmu, překonal brankáře Halodu. Situace na ledě si přiostřila a současně byli vyloučeni Ostřanský s Venclíkem za hrubost. Hra čtyři na čtyři branku nepřinesla, v klasickém počtu se brankové světlo rozvítilo za hodonínskou svatyní již počtvrté.

Milan Ostřanský byl faulovaný, dokázal však puk posunout na Jakuba Lehečku, který v samostatném úniku zakončil forhendovým blafákem. Ke konci prostřední třetiny Draci dostali ještě další početní výhodu, která se přenesla do třetí třetiny, domácí ji však nevyužili.

Ačkoliv měl Šumperk na začátku třetího dějství pohodlný čtyřgólový náskok, mohl ještě další gól přidat. V klasické početní výhodě se Drakům nepoštěstilo a tak přišla na řadu dlouhá dvouminutová přesilovka pět na tři, která ale taktéž Šumperku nevyšla podle představ. Své momenty si užil také šumperský brankář Lakosil, který předvedl několik jistých zákroků a během celého zápasu nepustil za svá záda jediný kotouč. Na konci třetí periody za pomoci svých spoluhráčů ubránil čisté konto ve hře v oslabení a Šumperk tak zvítězil na domácím ledě 4:0.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Dnes nám to bohužel nevyšlo. Snažili jsme se vycházet ze zabezpečené obrany, ale nešlo nám to. Domácí nás trestali z brejků. Ukázalo se, jak na tom jsme v porovnání s našimi přímými konkurenty. Někteří hráči na sobě musí zapracovat, pokud u nás chtějí hrát v playoff.

20.9. | Hodonín - Šumperk | 0:3
14.10. | Hodonín - Šumperk | 4:5p
8.11. | Šumperk - Hodonín | 4:2
2.12. | Hodonín - Šumperk | 9:3
30.12. | Šumperk - Hodonín | 5:3
24.1. | Šumperk - Hodonín | 4:0
17.2. | Šumperk - Hodonín | 2:4
14.3. | Hodonín - Šumperk | 5:1