„Kdybychom hráli celý zápas tak, jako poslední třetinu, nemuseli jsme nic otáčet,“ říká kriticky Mikhail Potekhin

čtvrtek 19.1.2017 | Jan Hochman

Ve včerejším derby na ledě brněnské Techniky se obránce Mikhail POTEKHIN konečně dočkal. V první třetině srovnal jedenadvacetiletý zadák po Jurčově přihrávce na 1:1 a vstřelil tak svou první branku v oranžovo-modrém dresu. „Už těch gólů mohlo být více, jenže v koncovce mi chyběla přesnost a klid na holi,“ přiznává kladenský odchovanec, jehož kořeny však sahají až do dalekého ruského města Biysk.

Michale, v Brně vám, stejně jako v minulém zápase, utekl začátek duelu. Čemu to přisuzuješ?

Nevím, čím to může být, ale celkově byl zápas v Brně z naší strany špatný. Nebruslili jsme, jezdili na nás přečíslení tři na dva i dva na jednoho. Proti takovým soupeřům musíme brát tři body.

Ledová plocha v brněnské hale patří k těm menším v naší druholigové skupině. Jak se Ti hraje na menším kluzišti?

Mě osobně se na menších kluzištích hraje lépe, protože se tam nemusí tolik bruslit a děje se tam všechno rychleji (úsměv).

V první třetině jsi srovnával na 1:1. Jak jsi tuto gólovou akci viděl?

Bylo to ve hře čtyři na čtyři. Útočník Techniky mě zapomněl pohlídat a já si sjel před bránu. Petr Jurča mi tam pak předložil dobrou nahrávku a mě už stačilo jen zvednout kotouč nad beton brankáře.

Šlo o Tvou první trefu v hodonínském dresu. Už si Tě odchytil pokladník Michal Kuba?

Ještě ne, ale na nejbližším tréninku mi to asi připomene (směje se).

Při pohledu do statistik by se asi dalo tvrdit, že jsi spíše defenzivně laděný obránce. Souhlasíš s tímto tvrzením?

To si právě úplně nemyslím. Já bych nejraději pořád jezdil pomáhat útočníkům. Už těch gólů mohlo být více, jenže v koncovce mi chyběla přesnost a klid na holi.

Proti Technice jste se více než dvě třetiny trápili. Proč tomu tak bylo?

Jak jsem již zmiňoval v první odpovědi - nebruslili jsme, nehráli jsme vůbec to, co jsme měli.

V závěru druhé části jste měli v krátké době hned tři vyloučené hráče a Brno mělo celkem dlouhou možnost dvojnásobné početní výhody. Byla tohle jedna ze zlomových chvilek celého zápasu?

Myslím si, že určitě ano. Když se podaří ubránit soupeřova přesilovka pět na tři, tak to nakopne každý tým.

Čtyři minuty před koncem dala Technika čtvrtou branku. Věřili jste, že se zápasem ještě něco uděláte?

Upřímně… už moc ne, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat.

Jaké jsou pocity hráče, když se jeho týmu podaří takový skvělý obrat?

Pocity je to samozřejmě dobrý, ale kdybychom hráli celý zápas tak, jak jsme odehráli poslední třetinu, tak jsme nemuseli nic otáčet (úsměv).

Do Brna za vámi přijela početná skupinka hodonínských fanoušků. Co na jejich podporu říkáš?

Je to super! Strašně nám to pomáhá a moc jim za to všichni děkujeme.

Jak se Ti líbí Tvé angažmá u Drtičů?

Nemůžu si na nic stěžovat, mám tu všechno, co potřebuji.

Tvé příjmení naznačuje zahraniční původ. Můžeš nám o svém jménu a předcích prozradit něco bližšího?

Ano, mé příjmení je ruské. Narodil jsem se v Rusku. Když mi byly tři roky, přestěhovali jsme se do České republiky, kde žiju v podstatě celý život. Občanství mám i české a i ruské.

V sobotu vás čeká další těžký boj o ligové body. Co by podle Tebe mohlo na ostravské hokejisty platit?

S Porubou to nikdy není lehké utkání. Naposledy jsme u nich vyhořeli. Hrajeme doma, takže nás diváci povzbudí. Když budeme dobře bruslit a budeme dodržovat to, co od nás trenéři budou chtít, tak je porazíme.