Drtiči absolvují další nepříjemnou cestu, vydají se až do dalekého Šumperka

úterý 23.1.2018 | Josef Můčka

Konec základní části 2. ligy skupiny Východ se kvapem blíží, ale stále je o co hrát. V sobotním utkání Drtiči museli podstoupit nepříjemnou cestu do Ostravy, která rozhodně není za rohem a hned v následujícím kole se opět vydají daleko od domácího prostředí, a to na led soupeře, který doma body opravdu nerad rozdává. Šumperští Draci měli v sobotním kole volno, což může, ale nemusí být výhodou. Zápas bude odstartován v 18 hodin.

Šumperští jsou doma silným soupeřem

Není pochyb o tom, že Draci hájí v tabulce domácích zápasů prvenství. Doposud odehráli na domácím kluzišti patnáct soubojů, ve kterých nasbírali třináct výher a utržili jen dvě porážky. V konečném součtu to činí neskutečných devětatřicet bodů. Skóre 84:24 je jednoznačné a mnohé ani nepřekvapí, proto si Šumperští první místo v tabulce domácích zápasů každopádně zaslouží.

Na kluzištích soupeřů zůstávají mírně za očekáváním. Hokejisté ze Šumperka museli cestovat v sedmnácti případech, z nichž za pět výher v základní hrací době, jednu výhru v prodloužení a dvě prohry v nastaveném čase získali celkem devatenáct bodů. S tímto bodovým ziskem se v tabulce venkovních zápasů nacházejí s odřenýma ušima na čtvrtém místě s nepříznivým skóre 58:67.

V konečném součtu nám Šumperk okupuje třetí místo v celkové tabulce. Ve dvaatřiceti zápasech dosáhli Šumperští na osmapadesát bodů. Skóre 142:91 si Draci zejména vylepšují na domácí ploše, což nám jasně říká, že na domácí půdě jednoznačně dominují. Před čtvrtým Novým Jičínem mají náskok v podobě osmi bodů, zatímco na hodonínské hokejisty ztrácejí pouhých sedm bodů. Na rozdíl od těchto dvou týmů mají Šumperští zápas k dobru.

Draci naskočí do zápasu s Hodonínem pod vedením nového trenéra

Předposlední zápas šumperských Draků se odehrál 13. ledna, kdy na svém ledě přivítali kopřivnickou Tatru. Do tohoto zápasu Šumperští už nastupovali bez svého trenéra Pavla Hulvy, který byl odvolán dva dny před tímto zápasem, tedy 11. ledna. Velení tak převzal, jak se později ukázalo, jen dočasně hrající asistent Zdeněk Novosad. Jako dočasný trenér stihl nastoupit do dvou zápasů, které jeho tým zvládl nejlíp, jak jen to šlo.

Nejprve Šumperk na své půdě přivítal Kopřivnici. Na první gól se čekalo až do jedenácté minuty, o který se postarali Šumperští. Ti ve druhé periodě přidali další čtyři branky a odnesli si tak jednoznačné vítězství.

V dalším hracím dni přijel do Šumperka další soupeř, ale to už nebyl jen tak ledajaký soupeř. Zdeňka Novosada čekala opravdu tvrdá zkouška, protože přijel lídr z Ostravy. Po přesných trefách Cinka, Králíka, Geweisa a Vachutky, který mimochodem skóroval dvakrát, vyhráli Šumperští jednoznačně první třetinu 5:0 a to bylo od Draků vše, ale Poruba už jen ve třetí části upravila stav utkání na 5:2, a proto šumperským Drakům stačil náskok z první třetiny. Hokejisté ze Šumperka tak jednoznačně přestříleli lídra tabulky a zvítězili v důležitém zápase.

Skóre z těchto dvou zápasů 10:2 mluví za vše a jasně dokazuje, že být hostujícím týmem v Šumperku není opravdu ani zdaleka jednoduché. V doposud posledním hracím kole dostali Šumperští volno, které vedení klubu využilo a nijak ho neproflákalo. Vedení klubu totiž přivedlo do týmu staronového trenéra Jozefa Zavadila, který si na lavičce týmu odbyde proti Hodonínu pravděpodobně svou druhou premiéru.

Podle kanadských bodů největšími tahouny týmu jsou Jiří Půhoný (21+29), Daniel Vachutka (17+25), Michal Vymazal (7+33) a z řad beků to je Tomáš Sedlák (11+24).

142:168

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Drtiči opět neuspěli na ledě silné Poruby

V 38. kole vyjeli Drtiči do Ostravy, kde měli za úkol obhajovat první místo v tabulce východní skupiny 2. ligy. Hodonínští se ale po dlouhé cestě těžce dostávali do zápasu, to také mohl být jeden z faktorů, proč obdrželi branku již ve druhé minutě zápasu, když se prosadil porubský kanonýr Jiří Zdeněk. Druhá branka zápasu padla přesně o devět minut později, tedy v minutě jedenácté, kdy kotouč za záda hodonínského Kotvana dostal Jan Puškár. Drtiči v téhle periodě žádnou branku nepřidali, a proto odcházeli do kabiny s dvougólovou ztrátou.

Druhá třetina byla přesným opakem k té první, protože již ve třiadvacáté minutě se prosadil hodonínský Vít Černohous, který svou dorážkou překonal Kůdelu v tomhle zápase jako první. Od téhle branky uběhlo zhruba sedm minut a do úniku se dostal Petr Jurča, který svou střelou do horní části brány vstřelil Drtičům vyrovnávající branku.

Jelikož Porubští zase nedokázali vstřelit gól v téhle třetině, tak se do poslední třetiny nastupovalo za vyrovnaného stavu. Ve dvaapadesáté minutě jsme se dočkali již vítězné trefy, kterou naneštěstí pro hodonínské hokejisty či fanoušky vstřelil porubský Tomáš Káňa, a pak už jenom Tadeáš Jaroš upravil na konečných 4:2 pro domácí do prázdné hodonínské klece. Drtičům se tak opět nepovedlo obrat ostravskou Porubu o body, a proto ztratili prvenství v celkové tabulce.

Po třiatřiceti odehraných zápasech se Drtiči nacházejí na druhém místě s pětašedesáti body. Jejich skóre obsahuje 149 vstřelených branek a devětadevadesát těch obdržených, což znamená, že v počtu vstřelených branek jsou nejlepší v lize, zatímco v obraně je lepší už jen Poruba a Šumperk.

Trojici nejlepších v kanadském bodování z hodonínského týmu vede Jakub Kadlec (16+17), v těsném závěsu za ním je Michal Romančík (14+17) a uzavírá ji Daniel Vaněk (11+18). Z obránců se nejvíce prosazuje Jan Sedlák (6+17).

Věděli jste, že...?

• Šumperk na domácím ledě prohrál jen dvě utkání z patnácti odehraných zápasů
• Drtiči se 147 vstřelenými brankami jsou v téhle statistice nejlepší v lize
• Šumperští si na svém ledě drží skvělé skóre 84:24, zatímco na venkovních plochách mají záporné skóre (58:67)

719

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan, (Haloda) – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, – Charvát, Hložánek, Romančík, Hajný, Venclík, Matějka, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Geweise, Řezáč, Sedlák (C) – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský.