„Šumperk čekal na naše chyby a dokázal je potrestat,“ konstatuje po zápase s Draky Jakub Kužílek

čtvrtek 25.1.2018 | Ivan Hochman

Proti Šumperku se Drtičům nedaří. Z odehraných čtyř duelů odcházeli hodonínští hokejisté z ledu pouze jednou jako vítězové a připsali si do tabulky celkem čtyři body. Dvakrát dokonce šumperská obrana dokázala střelce Hodonína vynulovat. „Největší škoda je, že jsme nedokázali dát ani jeden gól. Možná, kdybychom dali v našem úvodním tlaku druhé třetiny gól, mohl se zápas vyvíjet jinak,” komentuje střeleckou smůlu Jakub KUŽÍLEK. Hodonín přitom měl více střeleckých pokusů než soupeř, ani jedna střela však neskončila za zády šumperského gólmana. „Bohužel jsme si na domácího brankáře nepřišli. Nevím proč, šancí jsme měli spoustu,” dodává ke střelecké impotenci dvaadvacetiletý obránce.

Jakube, ani tentokrát to v Šumperku nevyšlo. V čem byli domácí lepší?

Šumperk dokázal využít našich chyb a potrestat nás gólem. My jsme hráli, a oni čekali jen na naše chyby, z kterých se pak dostávali do rychlých protiútokuů a v obraně nechybovali, a když ano, tak je zastoupil gólman.

Šumperk šel už v páté minutě do vedení, měli domácí lepší vstup do utkání než vy?

Neřekl bych, že měli lepší vstup. Hrálo se nahoru dolů a pak po naší chybě nás krásně přehráli a šli do vedení.

První dva góly Šumperka padly z podobných situací, kdy se soupeř dostal do přečíslení. Soustředili jste se více na útok a proto vznikaly mezery v obraně?

Ne, vůbec ne. Chtěli jsme hrát naši aktivní hru. A Šumperk čekal na naše chyby, a ty chyby přišly a oni je dokázali potrestat.

Do druhé třetiny jste vstoupili aktivně a domácí jste dlouho nepouštěli do žádných šancí. Váš tlak byl ale hodně „platonický.“ Co tomu chybělo?

Chyběl tomu gól, který by nás nakopl, jenže bohužel jsme si na domácího brankáře nepřišli. Nevím proč, šancí jsme měli spoustu.

Mezi třicátou a čtyřicátou minutou vstřelil Šumperk tři branky, na které jste nenašli odpověď. Co se stalo?

V podstatě to samé. Góly z protiútoku po našich chybách, až na třetí gól, kdy nás dokázali zavřít v pásmu na dlouhou dobu. Jejich obránce dobře přehrál clonícího útočníka a našel krásnou přihrávkou hráče před bránou.

Co bylo podle tebe zlomovým momentem zápasu?

Nejspíš druhý gól, kdy se dostali na koně. Domácí fanoušci je hnali k dalším gólům a my jsme tvořili chyby.

Výsledek zápasu hovoří jednoznačně, bylo tomu tak i z tvého pohledu na ledě?

Myslím si, že to byl zápas vyrovnaný. Výsledek tomu nenasvědčuje, největší škoda je, že jsme nedokázali dát ani jeden gól. Možná, kdybychom dali v našem úvodním tlaku druhé třetiny gól, mohl se zápas vyvíjet jinak.

Kdybys měl porovnat dnešní utkání s tím v Porubě, jaký byl mezi zápasy rozdíl?

V Šumperku jsme tvořili asi více chyb a na góly jsme nedokázali odpovědět. Zatímco v Ostravě jsme dokázali držel krok a jen kvůli naší jediné chybě, kdy jsme dostali gól na 3:2, jsme z Poruby nepřivezli body.

Podruhé v sezoně se vám nepodařilo vstřelit ani jednu branku, opět v zápase se Šumperkem. V čem je tento soupeř jiný?

Šumperk hraje z dobře postavené obrany, kdy při každém zaváhání jdou okamžitě do protiútoku. Nám se nedaří přehrát šumperskou obranu, a když ano, tak je zastoupí brankář.