Liga pokračuje už jedenačtyřicátým kolem, Drtiči se po volném losu vydají na opavský stadion

Liga pokračuje už jedenačtyřicátým kolem, Drtiči se po volném losu vydají na opavský stadion
úterý 30.1.2018 | Jan Hochman

Poslední lednový den nabídne ve východní skupině druhé ligy tři zápasy 41. kola. Hokejisté SHK Hodonín se vydají na 160 kilometrů dlouhou cestu směr opavský zimní stadion, kde se utkají s domácím Slezanem. Opavští hokejisté mají ještě teoretickou šanci na účast v playoff, Drtiči naproti tomu budou bojovat o přerušení dvojzápasové série, během které nezískali ani bod. Zápas posledního a druhého týmu tabulky začíná ve středu 31. ledna přesně v 18:00.

 
 

Slezan se po Novém roce herně i výsledkově hodně zvedl

V podstatě od samotného začátku sezony se hokejisté Opavy krčí na samém dně tabulky. Tým prošel před sezonou radikálním řezem, a jelikož se mladému mužstvu nepodařilo zachytit začátek soutěže, nachází se Slezan tam, kde se momentálně nachází. Poslední místo se ziskem pouhých 22 bodů ze 34 utkání znamená pro tým, který vloni skončil na pátém místě tabulky, velký ústup z vydobytých pozic.

Velkou krizi prožili Opavští zejména mezi 13. a 30. kolem. Během tohoto období totiž tým kapitána Lukáše Černého nedokázal ani jednou zvítězit, připsal si jen dva body a celkem patnáct porážek. Jestliže období do vánoční přestávky bylo ve znamení jedné porážky za druhou, nástup do roku 2018 se červeno-bílým vydařil o poznání lépe.

Hned prvním utkání po Novém roce si Slezané doma vyšlápli na oblíbený Šumperk. Následovaly dvě porážky v Hodoníně a v dohrávce s Kopřivnicí, ale náladu si Opavané vylepšili v zápasech ve Valašském Meziříčí a v Kopřivnici, odkud odvezli plný počet šesti bodů. V zatím posledním utkání na ledě Šumperka byl Slezan blízko dalšímu překvapení, nakonec bral bod za prohru na nájezdy. Během ledna se tak opavským hokejistům podařilo posbírat v osmi zápasech deset bodů, čímž téměř zdvojnásobili svůj zisk z prvních třiceti kol.


Kabina Opavy hlásí spousty odchodů hlavních opor

I když se výsledky mužstva v posledních týdnech zlepšily a Slezan má stále (byť jen teoretickou) šanci na posun na šesté místo zajišťující účast ve vyřazovacích bojích, nastal v posledních dnech v opavské kabině velký výprodej. Hlavní opory týmu dostaly zelenou a našly si na konec sezony nová angažmá.

Brankář Dušan Šafránek zamířil už 22. ledna do Valašského Meziříčí, kam jej o týden později následovala i trojice Rudl - Seidler - Vaněk. Obránce Dominik Rudl přitom byl nejproduktivnějším hráčem mužstva a Petr Seidler s Rostislavem Vaňkem byli v top 5 klubové produktivity Opavy. A ani odchody dalších hráčů nejsou do konce přestupního období vyloučeny.

Brankářskou jedničkou je tak momentálně Michal Wanecki, který zejména ve víkendovém utkání v Šumperku podal výtečný výkon. Nejproduktivnějším hráčem družiny trenéra Zdeňka Pavelka je momentálně Lukáš Černý (7+14) následován Petrem Wolfem (6+12).


HOD vs. OPA:
letošní zápasy
4:2
3:5
5:1
1:11
5:2
31.1.
24.2.
HOD vs. OPA:
vzájemná bilance
z
v
vp
r
pp
p
skóre
doma
39
28
1
2
2
6
181:109
venku
34
13
0
1
3
17
113:139
celkem
73
41
1
3
5
23
294:248

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.
Drtiči proti přímým soupeřům o čelo neuspěli

Z posledních osmnácti zápasů vyhráli Drtiči hned třináctkrát a jen pětkrát odcházeli Jihomoravané z ledu jako poražený tým. Pokaždé se o to ale postarali buď hokejisté z Ostravy, nebo ze Šumperka. Špatnou bilanci proti těmto soupeřům se Drtičům nepodařilo prolomit ani v minulém týdnu. V Porubě i na ledě Draků vyšli Čechmánkovi svěřenci naprázdno.

Trojzápasový trip po hřištích soupeřů zakončí slovácké mužstvo v Opavě, s níž mají Peš a spol. v letošní sezoně bilanci pěti výher v pěti zápasech. Proti Slezanu zaznamenali Drtiči také nejvyšší letošní vítězství, když 9. prosince na opavském stadionu zvítězili 11:1!

Situace v tabulce se chvíli před startem poslední sedminy základní části na jednu stranu vyjasňuje, na druhou stranu ale začíná vrcholit boj o první dvě místa, která zajišťují přímý postup do semifinále. Na první Porubu ztrácí Hodonínští aktuálně čtyři body, na Baník už ale ze třetího místa dotírá Šumperk, který je o další dva body zpět.


Statistické porovnání soupeřů

41. kolo - 31. ledna 2018
(Zimní stadion Města Opava)
2.
umístění v tabulce
7.
34/ 20 - 1 - 3 - 10 / 146:103 / 65
statistiky mužstva
34 / 6 - 0 - 4 - 24 / 82:159 / 22
vs. SUM 0:4
poslední odehrané zápasy
vs. SUM 3:4sn
4.29
průměr vstřelených branek
2.41
3.03
průměr inkasovaných branek
4.68
Jakub Kadlec (16+17)
nejproduktivnější hráč
Lukáš Černý (7+14)
Petr Jurča (21)
nejlepší střelec
Lukáš Černý a Petr Chalupa (7)
tři hráči (17)
nejlepší nahrávač
Lukáš Černý (14)
Jan Sedlák (6+17)
nejproduktivnější obránce
Petr Chalupa (7+7)
Pavel Mojžíš a Jakub Kadlec (+17)
+/- hodnocení
neznámo
Jakub Hajný (49)
nejtrestanější hráč
neznámo
A. Štěpanovský (2.51 / 90.59 %)
Zdenko Kotvan (2.58 / 91.45 %)
Ondřej Haloda (3.05 / 89.77 %)
porovnání brankářů
Michal Wanecki (4.47 / neznámo)
Kamil Šimeček (6.05 / neznámo)
1145
návštěvnost na domácích zápasech
218

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Sedlák, Mojžíš (A), Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Romančík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát, Kadlec - Venclík, Peš (C).

Hokejový klub Opava: Wanecki (Plánovský) - Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Slavík - Cihlář, Herman, Vítek, Horváth, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Černý (C), Malina.


Rozhodčí

Václav Šutara (Havířov) - Pavel Rychlý (Zlín), Michal Vengřín (Ostrava). 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS