„Nebyli jsme dostatečně důrazní v soubojích a soupeř toho dokázal využít,“ říká Jakub Kadlec

čtvrtek 1.2.2018 | Ivan Hochman

Hodonínští Drtiči za sebou mají tři utkání na venkovních kluzištích. Postupně se utkali s Porubou, Šumperkem a Opavou, ani z opavského zimního stadionu však nepřivezli žádné body. „Samozřejmě, že venkovní zápasy mají svoje zápory, ale my musíme podávat maximálně vyrovnané a spolehlivé výkony pořád,“ uvědomuje si Jakub KADLEC, nejproduktivnější hodonínský hráč a autor první branky Drtičů. Ani devětačtyřicet střel nepomohlo Oranjes k vítěznému konci v zápase, ve kterém nakonec podlehli svému soupeři 3:5.

Jakube, v čem vás Opava zaskočila?

Opava hraje nepříjemný defenzivní hokej a hlavně doma jsou nebezpeční z protiútoků. Bohužel jsme nebyli dostatečne důrazní v soubojích a soupeř toho dokázal využít.

Zlomovým momentem zápasu byl asi konec první třetiny, souhlasíš?

Určitě to byl důležitý moment, ale neřekl bych, že byl zlomový, pořád jsme měli před sebou 40 minut.

Ve třetí třetině jste se dotáhli soupeři na rozdíl jedné branky a zkusili hru bez brankáře. Co tomu chybělo?

Měli jsme poměrně dost vyloučení, nedokázali jsme tak tolik využít tlaku v poslední třetině a soupeř měl pokaždé možnost trochu uklidnit hru.

Opava v minulém kolem potrápila taky Šumperk, se kterým prohrála po nájezdech. Přijde ti, že se oproti minulému zápasu, který s vámi odehrála v Hodoníně, herně zvedla?

Nechci podceňovat soupeře, ale byli jsme to především my, kdo Opavě dovolil uhrát takový výsledek. Samozřejmě jsme všichni naštvaní, něco jsme si k tomu v kabině řekli a teď je potřeba to převést na led a ukázat se v dalších zápasech fanouškům dobrým výsledkem a výkonem.

Odehráli jste tři utkání venku, mělo to na váš herní projev nějaký vliv?

Na to my se nemůžeme ohlížet. Samozřejmě, že venkovní zápasy mají svoje zápory, ale my musíme podávat maximálně vyrovnané a spolehlivé výkony pořád. Věřím, že takový výpadek se už nebude opakovat.