„Musíme zlepšit obranu středního pásma,“ burcuje po dnešní porážce obránce Zbyněk Žabčík

pátek 16.3.2018 | Tomáš Chramosta, Jan Hochman

I když si mohli někteří možná myslet, že po prvním jasném vítězství je o osudu semifinálové série rozhodnuto, dnešní zápas na šumperském stadionu ukázal, že tato bitva bude pro oba celky hodně těžká. Drtičům nevyšel vstup do druhé třetiny a Draci díky tomu v polovině zápasu vedli o čtyři branky. „Doma jsme hráli kompaktněji, dnes jsme tam často a zbytečně propadávali a z toho vyplývaly protiútoky,“ řekl v pozápasovém rozhovoru obránce Zbyněk ŽABČÍK.

Zbyňku, Šumperk vyhrál a srovnal sérii na 1:1, pojďme ale na zápase hledat pozitiva…

V poslední třetině jsme začali hrát líp, bylo to kompaktnější. O přestávce jsme si v kabině něco řekli, a i když se s tím už dalo těžko něco dělat, tak jsme chtěli minimálně zkorigovat skóre a nachystat se na další utkání.

Do Šumperka za vámi přijela celkem velká skupina asi šedesáti fanoušků. Jak jste vnímali jejich podporu?

Naši fanoušci jsou skvělí! Přijelo jich opravdu hodně a za jejich podporu jsme hrozně rádi. Fandili celý zápas a je nám líto, že jsme jim to neoplatili lepším výkonem.

Soupeř často ujížděl do přečíslení. Jak se proti tomu dá bránit?

Musíme zlepšit obranu středního pásma. Doma jsme hráli kompaktněji, dnes jsme tam často a zbytečně propadávali a z toho ty protiútoky vyplývaly. Jezdili nám tam tři na dva, dva na jednoho. Zítra si k tomu na tréninku určitě něco řekneme a musíme se více zaměřit na střední pásmo.

Kdy se podle tebe dnes lámal chleba? Byl to nepovedený vstup do druhé třetiny, kdy jste hned z kraje dvakrát rychle inkasovali?

Určitě ano. Ten začátek prostřední třetiny nám prostě utekl. I přesto jsme ale bojovali a možná i z přemíry snahy nám to moc nešlo. Chtěli jsme to dnes urvat, ale bohužel.

S čím půjdete do nedělního zápasu?

Rozhodně s tím, že jej chceme vyhrát. Musíme hrát aktivně, nepouštět Šumperk do přečíslení a jak jsem už říkal, zlepšit se ve středním pásmu.