„Soupeř si vypracoval lepší střelecké pozice a dokázal je proměnit,“ říká útočník Vít Černohous

„Soupeř si vypracoval lepší střelecké pozice a dokázal je proměnit,“ říká útočník Vít Černohous
pátek 16.3.2018 | Tomáš Chramosta, Jan Hochman

Spolu se svými parťáky Erikem Hložánkem a Davidem Peškou plní Vít ČERNOHOUS roli takzvaných Young Guns, neboli mladých pušek. V prvním duelu se dokázali mladíci střelecky prosadit a i když jim to dnes nevyšlo, působila čtvrtá formace na ledě velmi živě. „Jsme mladí, musíme tam lítat, srážet se. Věřím, že v této hře budeme pokračovat a přetavíme to i v nějaké góly,“ praví odhodlaně hodonínská „pětadevadesátka“.

 
 

Víťo, první třetina byla herně vyrovnaná, ale na rozdíl od Šumperka se vám bohužel nepodařilo skórovat…

do

Myslím si, že to nastolené tempo od nás nebylo úplně špatné. Ale bohužel, někdy to tak je, že máme dobrý pohyb, ale bušíme do vrat a prostě to tam nepadne.


Hned po přestávce jste dostali druhou branku, o chvíli později i třetí. Bylo to špatnou koncentrací, nebo čím?

Nemyslím si, že by to byla nekoncentrovanost. Všichni víme, o co hrajeme a snažíme se být v zápase od první až do poslední vteřiny. Spíš to podle mě vyplynulo ze hry.


Šumperku tam dnes s nadsázkou spadlo téměř všechno. Byla ta jejich střelecká efektivita rozhodující?

Těch věcí asi bylo víc. My jsme sice stříleli, ale že bychom měli nějaké extra tutovky, to se asi říct nedá. Stříleli jsme ze špatných pozic, od mantinelů. Ano, je to sice střela, ale soupeř si vypracoval lepší střelecké pozice a dokázal je proměnit. Měli spoustu brejků, na které hrají a umí je zakončit.


V závěru druhé třetiny ses zapojil do vlastně jediné šarvátky zápasu. Co se tam přihodilo a vyhledáváš tyto situace?

Vzniklo to tak, že byl souboj u brány a chtěli jsme, aby byla přerušená hra. Pak tam vznikla klasická strkanice, ale to je u branky normální. Já to úplně nevyhledávám, ale nedělá mi to až takový problém. A hlavně, jsme čtvrtá lajna, která se snaží hrát agresivní a nepříjemný hokej, takže mi to není cizí.


I když jste až ve čtvrté formaci, tak jste hráli celý zápas hodně aktivní hokej. Myslíš si, že byste tuhle aktivitu mohli přenést i do dalšího průběhu série?

Já doufám, že to přeneseme. Jsme mladí kluci, takže sil máme dost a pokud budeme pokračovat v tomto složení, tak v tom určitě budeme pokračovat. S Erikem (Erik Hložánek, pozn. red.) spolu hrajeme už asi čtyři roky a s Pešim (David Peška, pozn. red.) jsme se taky rychle sehráli. Jak říkám, jsme mladí, musíme tam lítat, srážet se. Věřím, že v této hře budeme pokračovat a přetavíme to i v nějaké góly.


Děkuji za rozhovor. 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS