„Bude potřeba do toho vletět po hlavě,“ říká týden před startem semifinále kapitán Drtičů Petr Peš

„Bude potřeba do toho vletět po hlavě,“ říká týden před startem semifinále kapitán Drtičů Petr Peš
středa 7.3.2018 | Jan Hochman

Období „vyhlížení soupeře“ Drtiči využívají k pilnému tréninku a ne zrovna krátké čekání na zápas se fanouškům pokusíme zkrátit rozhovorem s kapitánem hodonínských hokejistů Petrem PEŠEM. Nejzkušenější útočník Jihomoravanů se s námi podělil nejen o hodnocení dlouhodobé části, ale řeč došla také na to, na čem tým momentálně nejvíc pracuje, či na to, jaká je týden před ostrým startem v kabině atmosféra.

 
 

Petře, základní část jste sice nedávno zakončili porážkou, ale před ní jste táhli sérii šesti vítězství a i díky tomu jste nakonec dokázali uhájit druhou příčku. Jaká byla základní část tvým pohledem?

Jak bych to nazval „mírnej optimismus“ (úsměv). Samozřejmě k úplné spokojenosti chybělo udělat o pár výher víc s našimi největšími konkurenty Porubou a Šumperkem, ale zase na druhou stranu jsme měli konstantní výkonost s týmy ze spodních pater a tam jsme ty body příliš neztráceli.


Předkolo playoff má za sebou první dva zápasy. Co říkáš na dosavadní výsledky?

Zatím to vypadá na favority. Myslím, že Šumperk to zvládne na čtyři zápasy a trochu překvapení je Valmez, který to asi zvládne za tři (rozhovor vznikal před startem třetích zápasů předkola, pozn. red).


Stejně tak se rozběhly i boje v „českých“ skupinách, sleduješ i tyto zápasy?

Přečetl jsem si pouze výsledky a mám pocit, že tam taky favorité postupují dle předpokladů.


Zatím stále nevíte, kdo bude vaším soupeřem. Přesto, jak probíhá příprava na semifinálovou sérii a co vás v příštích dnech ještě čeká?

První týden „volna“ máme spíše kondiční tréninky, od neděle přejdeme k nějakým systémovým věcem a nácvikům nerovnovážných stavů, což bývá v playoff klíč k úspěchu.


Ty jsi dostal na poslední dva zápasy základní části volno, teď máte díky přímému postupu do semifinále volno. Jak náročné je pro hráče, když tak dlouho nehraje ostrý zápas?

No… bude to něco nového, protože když se vracíš po zranění, tak než získáš herní jistotu, tak to chvíli trvá. Ale je to semifinále, takže na žádné postupné rozehrávání nebude prostor a bude potřeba do toho vletět po hlavě.


Jaká je v týmu týden před startem vrcholu sezony nálada?

Zatím to playoffové napětí ještě naplno nepropuklo, je to takový klid před bouří (úsměv).


Na závěr bych tě rád poprosil o pozvánku pro vaše fanoušky na úvodní zápas playoff…

Každý sportovní fanoušek má rád, když se hraje o všechno a když si hráči sáhnou na dno. Když si vzpomenu na loňskou sérii se Vsetínem, tak mám v paměti výbornou atmosféru v Hodoníně a plný stadion. Rád bych proto pozval naše fanoušky, abychom společně nastoupili na bitevní loď a šli si za naším cílem.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS