„Podpora fanoušků dokáže tým vždy vyhecovat a vyburcovat,“ říká trenér Drtičů Roman Čechmánek

„Podpora fanoušků dokáže tým vždy vyhecovat a vyburcovat,“ říká trenér Drtičů Roman Čechmánek
pondělí 5.3.2018 | Jan Hochman, Adam Krátký

Základní část je už nějaký ten den za námi a hodonínští hokejisté vyhlíží svého soupeře pro semifinálovou sérii. Redakce klubových stránek proto poprosila trenéra slováckého mužstva Romana Čechmánka o zhodnocení dlouhodobé soutěže, ale také o postřehy k probíhajícímu playoff. Více už v následujícím rozhovoru.

 
 

Pane trenére, jak hodnotíte nedávno skončenou základní část?

Dlouhodobá soutěž je vždy hlavně o tom, aby tým našel svou tvář, aby se hráči naučili systém, kterým se chce mužstvo prezentovat. My jsme to měli ze začátku postaveno na ofenzivní hře a rychlém hokeji s možností rychlého dohrávání soupeřů, což se nám v některých utkáních dařilo. V závěru základní části jsme se už trochu více zaměřili na defenzivu, abychom tým nachystali na playoff.

Co se umístění týče, tak si myslím, že s druhým místem jsme spokojeni, jelikož se na nás v jednu chvíli Šumperk dotáhl na rozdíl pár bodů. Druhé místo se nám podařilo potvrdit vítězstvím právě v Šumperku, takže z tohoto pohledu můžeme být se základní částí spokojení.


Určitě jsou věci, které se vám po svém příchodu na lavičku Drtičů povedly, ale také takové, na kterých ještě chcete zapracovat. Mohl byste prozradit, s čím jste spokojen a s čím naopak nespokojen?

Určitě jsem spokojen s tím, že máme nějakou tvář. Že hrajeme hokej, který jsem chtěl a chci, abychom hráli. Jsem rád i za to, že se nám povedlo zapracovat na zlepšení hry, na založení útoků, víme, jak se máme chovat ve středním i útočném pásmu. V tomto určitě nastala změna a posun k lepšímu.

Čemu jsme se zatím moc nevěnovali, a jelikož se hrálo s každým soupeřem sedmkrát, tak to ani nemělo větší smysl, tak to bylo zaměření se na přesilovky. Když se hraje v tak malém počtu, tak to je zbytečné, protože to soupeř v jednom otkání vidí a v tom dalším se tomu přizpůsobí.


Tým v posledních zápasech dlouhodobé části trápila řada zranění a nemocí. Jak je na tom marodka týmu v současné chvíli?

Často se kluci zranili v zápasech, které nám nevyšly, ale i zranění k hokeji prostě patří. Už na konci dlouhodobé části se někteří kluci začali pomalu vracet do hry a uvidíme, jak na tom kdo nakonec bude na konci této krátké přípravy na začátek semifinálové série. V jaké sestavě nakonec nastoupíme, se teprve uvidí jednak podle zdravotního stavu, ale také podle toho, jakou formu budou hráči v danou chvíli mít.


Playoff odstartovalo už v sobotu 3. března prvními zápasy předkola, úvodní zápas semifinálové série je na programu až ve středu 14. března. Pro vás to znamená přesně dva týdny bez zápasového zatížení. Myslíte si, že to pro vás bude spíše výhoda, nebo nevýhoda?

Je jasné, že vždycky chce každý hráč co nejvíc a co nejčastěji hrát, aby nevypadl z toho zápasového rytmu. Na druhou stranu i pauza může být ku prospěchu, protože se doléčí zranění, nemoci a šrámy a hráči, kteří byli v sezoně nejvíc vytěžováni, si mohou trochu odpočinout a nachystat se na semifinále.


Co říkáte na první zápasy playoff? Překvapil vás nějaký výsledek ať už v naší skupině, nebo ve skupinách Střed a Západ?

Nepřekvapil mě asi žádný výsledek, určitě ne v naší skupině.


Máte v plánu navštívit některé z utkání našich potenciálních soupeřů pro semifinále?

Ano, ve středu se pojedu podívat do Šumperka. Chci se podívat, jak hrají a jestli něco změnili od těch zápasů, které hráli s námi.


Předpokládáte tedy, že soupeřem pro semifinále bude Šumperk…

Nechci samozřejmě předbíhat, je po prvním zápase (rozhovor vznikal v pondělí 5. 3. před začátkem druhého zápasu předkola, pozn. red.), ale osobně si myslím, že Šumperk má natolik silné mužstvo, že by si měli s Kopřivnicí poradit.


Co byste vzkázal před začátkem vrcholu sezony hodonínským fanouškům?

Vzkázal bych jim určitě to, že bych si přál, aby na playoff chodili v hojném počtu a aby hráče podporovali nejlépe, jak dovedou, protože kluci tu jejich podporu potřebují. Podpora fanoušků dokáže tým vždy vyhecovat a vyburcovat k výkonům, kterých před prázdným nebo tichým publikem není schopen. Věřím, že my je naopak potěšíme naší hrou a že budeme hrát co nejdéle.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS