Gólová přestřelka nakonec dopadla šťastně pro Drtiče, kteří oplatili Kopřivnici porážku z jejího ledu

sobota 25.11.2017 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Svěřenci trenéra Romana Čechmánka si připsali čtvrtou výhru v řadě. Zápas s houževnatou Kopřivnicí ale nebyl jednoduchý. Tatra dokázala dvakrát smazat dvoubrankové manko a třináct minut před koncem byl stav divokého zápasu nerozhodný 5:5. Vítěznou trefu zaznamenal Jakub Sajdl, který v duelu vstřelil dvě branky. V závěru pak zpečetil výhru Drtičů gólem na 7:5 Jakub Vrána. Drtiči se díky zaváhání Poruby přiblížili prvnímu místu Ostravanů, na které aktuálně ztrácejí šest bodů.

23.kolo, sobota 25.11.2017
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  7:5  (2:2, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Mojžíš), 11. Romančík (Haloda M.), 23. Hladiš (Vaněk, Vrána), 26. Žabčík (Kužílek), 31. Sajdl (Žabčík), 47. Sajdl (Peš, Haloda M.), 59. Vrána (Vaněk) - 11. Vyčesaný (Suchý), 15. Hrubý, 21. Stříž (Mach, Suchý), 34. Pěnčík (Mrowiec), 46. Suchý (Vyčesaný). Rozhodčí: Slavka - Vašíček, Král. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1247. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:5, 7:5.
SHK Hodonín: Štěpanovský (12. Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Romančík, Vaněk, Vrána - Sedlák, Charvát, Kadlec - Černohous, Jurča, Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.
HC TATRA Kopřivnice: Fendrich (Hromada) - Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Mrowiec, Bail, Merenda - Červenka, Tomášek, Vyčesaný - Hrubý, Sluštík (C), Mach - Suchý, Bartošák, Pěnčík - Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Úvodní minuty zápasu byly z obou stran docela opatrné. První impuls přineslo do hry až první vyloučení a sním přesilová hra Hodonína. Tu se domácím hráčům podařilo využít. Jan Sedlák si nabruslil od modré čáry do levého kruhu a odtud přesnou střelou otevřel skóre utkání. Na další branku diváci nemuseli dlouho čekat.

V čase 10:26 využil Michal Romančík další početní výhodu Hodonína. Romančík si s pukem najel od mantinelu mezi kruhy a střelou do protipohybu prostřelil Fendricha. Hosté o sobě také dali vědět a jejich odpověď přišla okamžitě. O 25 vteřin po druhé brance Hodonína se do puku opřel Michal Vyčesaný a vstřelil kontaktní branku.

Hodonín byl posléze poslán do čtyř. Adam Štěpanovský předvedl skvělý zákrok, během něhož si ale přivodil zranění a z utkání musel odstoupit. Jeho kolega Ondřej Haloda však na další branku nebude vzpomínat s radostí. Strážce hodonínského brankoviště se chystal rozehrávat, když k němu přijel Daniel Hrubý a jednoduše dopravil kotouč za brankovou čáru.

Kopřivnice v druhé třetině dohrávala početní výhodu. Během ní se hokejistům z města Tatrovek podařilo poprvé v zápase dostat do vedení. David Stříž se dobře zorientoval na brankovišti a poslal puk za Halodova záda. Nicméně po brance Kopřivnice byli hosté posláni do čtyř a Drtičům se tak naskytla možnost přesilové hry, které jim v dnešním zápase šly velice dobře.

Vrána zavezl puk do pásma, přenechal jej Vaňkovi, který zpoza brány našel dobře postaveného Dominika Hladiše a tomu stačilo pouze usměrnit puk do poloodkryté brány. Další přesilovku se Drtičům už využít nepodařilo, nicméně gól přišel 19 vteřin po návratu vyloučeného kopřivnického hráče na led. Kužílek našel střílenou přihrávkou Zbyňka Žabčíka a ten zadovkou naslepo trefil mezírku mezi Fendrichovými betony.

Pro Kopřivnici mohlo být ještě špatně. Mrowiec zneškodnil přečíslení tří na jednoho, poté Peš minul poloprázdnou bránu. Další akci už ale Oranjes přetavili v gól. Žabčík prokličkoval střední pásmo a dostal se s pukem až do rohu kluziště, naservíroval jej Jakubu Sajdlovi a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Po sérii vyloučení se diváci na hodonínském zimním stadionu dočkali další branky. Tentokrát se však radovali příznivci a hráči Kopřivnice. Marek Pěnčík zpracoval dalekonosnou přihrávku a výstavní střelou pod víko upravil skóre na 4:5 z pohledu Tatrovky. Michal Vyčesaný se ještě dostal do slibné příležitosti, na poslední chvíli mu akci překazil Haloda holí.

Gólové hody pokračovaly i ve třetí třetině. Hosté opět dokázali vyrovnat a v 46. minutě se začínalo opět od nuly. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Vyčesaný přihrávkou na Dominika Suchého, a ten zakončil do horních pater hodonínské brány.

Nerozhodný stav vydržel pouze 71 vteřin. Drtiči se opět chopili delšího konce a Jakub Sajdl využil důrazu na brankovišti, aby vstřelil šestý gól Hodonína. Oranjes měli ještě možnost dvojnásobné početní výhodě a několikrát se dostali velmi blízko ke skórování, nakonec gól padl až v předposlední minutě zápasu a jeho střelcem byl Jakub Vrána, který tak zajistil svému týmu vítězství.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Zápas jsme sice zvládli a vyhráli jsme, ale taky moc dobře víme, že těch věcí, které se nám dnes nepovedly, bylo hodně. Důležité je, že jsme ukázali vnitřní morální sílu a že jsme i v zápase, ve kterém nám to herně moc nešlo, dokázali zvítězit. Dnes nás, na rozdíl od předchozích utkání, tlačila bota zejména ve hře dozadu. Dnes nám to prostě nešlo. Ale jak jsem i řekl po zápase hráčům, musíme to hodit za hlavu a v pondělí se už zase začneme připravovat na další utkání a budeme se snažit nastartovat se k tomu, co jsme hráli v předchozích zápasech.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Dnešní utkání se špatně hodnotí, protože jsme vstřelili pět branek a přesto nevezeme ani bod. Nehráli jsme špatně, ale opět přišly zbytečné chyby a útočné fauly, které Hodonín trestal. Teď se musíme připravit na Opavu. Čeká nás důležité utkání.

Martin Tomášek (Kopřivnice):
Myslím si, že o dnešním zápase by se dalo hovořit docela dlouho. Dali jsme na soupeřově hřišti pět branek, a proto nás porážka hodně mrzí.