Ze Senice vezou Drtiči výhru 4:1, Kevin Rozum přišel o vychytanou nulu devět vteřin před koncem zápasu

pátek 5.9.2014 | Jan Hochman

Hokejisté SHK Hodonín si připisují třetí výhru v přípravě. I když do nedaleké Senice neodcestovali ani zdaleka v nejsilnějším složení, dokázali dát svěřenci trenérského dua Prčík - Krupica zapomenout na poslední tři nevydařené zápasy a z ledu účastníka první slovenské ligy vezou výhru 4:1. Poprvé se v dresu SHK zapsal mezi střelce Dominik Piskoř, další branky přidali Škápik, Sajdl a Jurásek. Jediné, co může Drtiče mrzet, je to, že brankáři Kevinu Rozumovi uniklo o pouhých devět sekund čisté konto.

Příp., pátek 5.9.2014
HC Dukla Senica - SHK Hodonín  1:4  (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 60. Jurák (Reissmuller, Šúrek) - 20. Piskoř (Pokorný), 23. Škápik (Kučera, Peš), 39. Sajdl (Piskoř, Kučera), 58. Jurasek (Peš, Kuba). Vyloučení: 5:4, navíc Lantoš (SEN) 10 minut, Fejt (HOD) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC Dukla Senica: Peksa (Porubský) - Kubica, Janík, Loydl, Reissmuller, Grundy, Mrázik, Gula, Zahumenský - Klíma, Szalva, Kalináč, Jurák, Lantoš, Penák, Kluka, Vereš, Surovka, Šúrek, Glemba, Kovaľ. Trenér: Pavel Klečko.
SHK Hodonín: Rozum (Luner) - Pokorný, Polesný, Škápik, Nedvěd, Fejt, Prčík, Vanek - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš, Jurásek, Kuba - Mika, Smetana T., Fiedler - Zezula. Trenér: Jan Prčík st.

Baník přijel do Senice jen se sedmi obránci a hned po dvou minutách hry měli trenéři o starost víc, protože trest na dvě plus deset minut vyfasoval Dominik Fejt a v následujících momentech tak měli Drtiči k dispozici jen šest zadáků. První oslabení ale hodonínští v pohodě přežili, stejně jako to druhé po faulu Sajdla.

Domácí tým měl v první třetině více ze hry, ale i zpoza řeky Moravy si hosté také vypracovali gólové šance. Novic v brance Drtičů Kevin Rozum si musel poradit například se střelami Juráka nebo Kalináče, hosté zase zahrozili z holí Piskoře a Peše. Oba brankáři ale měli nad střelci dlouhé minuty navrch.

V osmnácté minutě se za hodonínským golmanem rozsvítilo brankové světlo, ale sudí gól neuznali kvůli přihrávce rukou. Rozum si pak musel čelit pokusům Mrázika a Kubici, ale ani jeden z domácích borců nedokázal strážce hodonínské svatyně překonat. Z protiútoku tak udeřilo na druhé straně. Dominik Piskoř využil chyby v rozehrávce Senice a letní posila Drtičů minutu před první přestávkou otevřela skóre zápasu.

Na začátku druhé periody byl vyloučen domácí Gula a Drtiči faul zkušeného senického dokázali potrestat. A byla to opět nová tvář v dresu Drtičů - Ľubomír Škápik, který po Kučrově přihrávce z předbrankového prostoru nedal Peksovi šanci. Senica mohla snížit chvíli před polovinou utkání, když byl v brejku faulován Lantoš. Sudí nařídili trestné střílení, ale domácí forvard na Rozuma recept nenašel.

Následně Baník přečkal další oslabení a v závěru druhé dvacetiminutovky Drtiči znovu udeřili. Kombinaci celého prvního útoku zakončoval Jakub Sajdl, který sám před senickým brankářem nezaváhal. Po dvou třetinách tak Drtiči vedli na ledě prvoligové slovenské Senice o tři branky.

Ve třetí třetině se toho dlouho moc neudálo, až v devětačtyřicáté minutě byl v dobré šanci Kuba, ale jeho pokus mířil jen těsně vedle domácí brány. O pár minut se Senica radovala ze vstřelené branky, ale ani tentokrát ji hlavní rozhodčí neuznal, což neunesl Lantoš, který obdržel osobní desetiminutový trest.

Necelé tři minuty před koncem zápasu se naopak počtvrté v zápase dokázali prosadit hosté, konkrétně Zdeněk Jurásek, který dotlačil puk za Peksova záda. Už už to vypadalo, že si výborně chytající hodonínský brankář Rozum připíše ve svém prvním utkání v barvách Drtičů čisté konto, ale pouhých devět vteřin před vypršením šedesáté minuty jej o shut-out obral Roman Jurák. Na tom, že dnešní přípravné utkání vyhráli hokejisté Hodonína to ale už nic nezměnilo.

Jan Prčík (Hodonín):
Přijeli jsme do Senice v sedmnácti lidech, z toho byli dva junioři, protože nás trápí zranění. Před utkáním jsme se domluvili, že se budeme snažit hrát hlavně poctivě do defenzivy. Kluci hráli zodpovědně, v úvodní třetině, která se hráli nahoru-dolů, jsme přečkali dvě oslabení a v závěru třetiny se nám podařilo dát gól. Ve hře, kterou jsme hráli v první části, jsme pokračovali i nadále, takže se naštěstí neopakovalo to, co se nám stalo v minulém utkání s Technikou. Ve druhé třetině jsme přidali další dvě branky a nechci říct, že jsme poslední část jenom dohrávali, ale po našem úvodním tlaku tam měla Senica asi sedmiminutový úsek, kdy se dostávala do šancí, ale výborně zachytal Kevin Rozum. V závěru jsme bohužel v oslabení inkasovali, ale myslím si, že kluci zápas odmakali naplno.