Drtiči předvedli proti Tatře nevídaný obrat, díky kterému se posouvají do čela tabulky!

středa 17.1.2018 | Jan Hochman, Ivan Hochman

To byl slušný nervák! Baník prohrával s Tatrou po první třetině 1:3, a i když od druhé třetiny spustili domácí doslova střelecké manévry, byl stejný stav i po čtyřiceti minutách. V poslední třetině už ale kopřivnická defenziva nevydržela a Drtiči pěti góly strhli vedení na svou stranu. Díky výhře 6:3 a prohře Poruby na ledě Šumperka se slovácké mužstvo probojovalo na první místo moravské divize druhé ligy!

37.kolo, středa 17.1.2018
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  6:3  (1:3, 0:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 6. Romančík (Vrána), 45. Jurča (Kobylík, Černohous), 49. Hložánek, 51. Jurča (Kadlec), 53. Vaněk (Sedlák), 60. Hajný (Černohous) - 2. Sluštík (Mrowiec), 3. Poruba (Mach M.), 14. Poruba (Tomášek, Vyčesaný). Rozhodčí: Slavka - Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 3:6, navíc Sluštík a Hromada (oba KOP) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 981. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Sedlák, Mojžíš, Kobylík, Haloda M., Žabčík, Kužílek - Venclík, Černohous, Matějka - Sajdl (A), Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát (C), Kadlec - Romančík, Hajný, Vrána. Trenér: Roman Čechmánek.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) - Heinzl, Stříž (C), Marek (A), Mrowiec, Bail, Fojtík - Poruba, Mach M., Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach J., Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Hostující Kopřivnice předvedla parádní vstup do utkání. Jako první sice útočili hodonínští hokejisté, hráči Tatrovky ale hned z protiútoku v čase 1:13 otevřeli skóre utkání. Ondřej Sluštík nabruslil do útočného pásma, obešel si obránce a přesně zakončil za Kotvanova záda. Přesně 100 vteřin potřebovali hostující hokejisté k tomu, aby své vedení navýšili už na 2:0.

Jan Poruba zůstal zapomenutý za hodonínskou obranou a tváří v tvář domácímu golmanovi nedal šanci. Dvoubrankové vedení vydrželo Kopřivnici pouze do začátku šesté minuty. Čtvrtá formace Hodonína se usadila v útočném pásmu a k puku se dostal Michal Romančík, který prostřelil Hromadu mezi betony. Následně měli hodonínští hokejisté možnost početní výhody, kopřivnická čtveřice však toto oslabení ubránila bez újmy v podobě obdržené branky.

Drtiči byli od tohoto momentu k něco aktivnější a více se tlačili do střeleckých pozic, paradoxně to byl ale jejich soupeř, kdo se radoval z dalšího gólu. Tomášek našel skvělou přihrávkou Jana Porubu, který se neunáhlil se střelou, ještě si udělal kličku a zasunul po do odkryté části klece, kam Kotvan už nedosáhl.

Také Kopřivnice si zkusila hru v přesilové hře, nicméně ani jí se nepodařilo početní výhodu zužitkovat. Ke konci první periody o sobě dali důrazně vědět hodonínští útočníci, konkrétně Sajdl, ten se prezentoval dvěma pěknými pokusy z předbrankového prostoru, skóre však zůstalo nezměněno.

Druhou třetinu začali hráči Hodonína přesilovou hrou. V té se jim úplně nedařilo, nicméně po jejím konci se dostal do dobré šance Jurča. Toto Hromada vychytal. Také přečíslení tři na dva skončilo na dobře chytajícím Hromadovi.

V sedmadvacáté minutě byl na trestnou poslán Heinzl a během této přesilové hry si Drtiči připravili hned několik gólových příležitostí, všechny z nich ale pochytal Hromada v kopřivnické bráně. Oranjes svůj tlak stupňovali nadále i ve hře pět na pět, dokud nebyl vyloučeny domácí Sajdl. Ihned po skončení oslabení se dostal do samostatného úniku Hložánek, jeho akce ale skončila na dobře postaveném Hromadovi. Z řad Kopřivnice si slibnou příležitost vybojoval Mach, jeho střelu mířenou pod horní tyč ale Kotvan chytil.

Drtiči se kontaktní branky dočkali v čase 44:21. Kobylík na modré čáře napřáhl ke střele a Hromada neudržel kotouč ve výstroji, vypadl mu na brankovou čáru a tam pohotově přijel dorážet Petr Jurča, který doklepl kotouč do brány.

Poté přišla na řadu přesilovka Kopřivnice, ve které si hostující mužstvo vypracovalo dvě pěkné příležitosti, ani v jednom případě ale Kotvan nepustil puk do brány. Hodonín přidal na tempu a přišla vyrovnávací branka. Erik Hložánek vybojoval puk v rohu kluziště, obešel si dva hráče a střelou k bližší tyči překonal i brankáře.

Domácí se ujali vedení ve druhé polovině třetí třetiny. Kadlec našel přesnou přihrávkou napříč brankovištěm Petra Jurču a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Hosté si vyžádalo oddechový čas, nicméně Oranjes pokračovali v obstřelování kopřivnické svatyně a dočkali se dalšího gólu.

Přečíslení tří na jednoho řešil Daniel Vaněk přihrávkou, trefil hůl bránícího hráče a od něj puk zapadl za Hromadu. Další šance Hodonína měli Kadlec nebo Žabčík, ty hostující gólman zneškodnil.

Ještě jeden puk musel Petr Hromada lovit ze své sítě. Jakub Hajný se prokličkoval kolem hostujících obránců a trefil se přesně ke vzdálenější tyči, čímž upravil skóre na konečných 6:3 pro Hodonín.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Těžký start, kdy jsme hned v začátku dostali dvě branky a se sebevědomím týmu to trochu otřáslo. I když jsme dali kontaktní gól na 1:2, tak jsme do konce třetiny dostali třetí branku a byli jsme trochu v útlumu. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, ale soupeř měl ještě spoustu sil a tak dokázal dobře bránit. Ale i když třetina skončila 0:0, tak naše převaha byla výrazná, jen nám tam nepadaly góly. Před poslední třetinou jsme udělali nějaké změny v sestavě a zkusili jsme to utkání otočit. Dnes nám to vyšlo, ale je to pro nás velké varování v tom, že pokud nezačneme dobře, tak je pak obrovsky náročné zápas otáčet. Zase na druhou stranu, tým ukázal velkou vnitřní sílu a dokázal, že i zápasy, které se pro nás nevyvíjí dobře, dokážeme nakonec dobrou a agresivní hrou zvládnout. Máme teď hodně zraněných, během zápasu nám odstoupili další dva hráči. Ale doufám, že se všichni kluci dají brzo do pořádku.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Po první třetině, kterou jsme zvládli dobře a hráli jsme dobrý hokej, přišla druhá třetina, ve které jsme hodně faulovali a od toho momentu už byli domácí lepší a zaslouženě vyhráli. Druhá část nás stála spoustu sil a hodně zlomový byl asi i druhý gól domácích, který byl trošičku sporný, a pak jsme se začali zbytečně moc bát o výsledek a přestali jsme hrát to, co jsme chtěli hrát. Hodonín nás pak už přehrál, přetlačil a jak jsem říkal, zaslouženě vyhrál.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.