Hororová první třetina rozhodla. Stíhací jízda tentokrát nevyšla a Baník opět podlehl ostravské Porubě

sobota 21.1.2017 | Jan Hochman

Vstupy do utkání momentálně hodonínským hokejistům nejdou. Potvrdilo se to i v dnešním domácím střetnutí s Porubou. Hosté otevřeli skóre už ve třetí minutě a do první pauzy pak přidali další tři přesné zásahy. Výkon domácích se od druhé třetiny zlepšil a přišly i snižující trefy z hokejek Kadlece, Jurči a Peše, obrat jako v minulém utkání s Technikou se však tentokrát nekonal. Druhý tým tabulky si zbytek duelu pohlídal a po výhře 6:3 putují tři body do Ostravy.

35.kolo, sobota 21.1.2017
SHK Hodonín - HC RT TORAX Poruba 2011  3:6  (0:4, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Kadlec (Matula, Peš), 37. Jurča (Haloda M., Vrána), 42. Peš (Polesný, Kadlec) - 3. Zachar (Kaluža), 10. Kafka (Moskal, Kaluža), 11. Piecha (Illéš, Sztefek), 16. Vaněk (Seidler, Sedlář), 39. Moskal (Sedlář), 46. Piecha (Illéš, Sztefek). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Wesley. Vyloučení: 5:6, navíc Matula (HOD) 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1191. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
SHK Hodonín: Kotvan (16. Haloda O.) - Potekhin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Venclík, Černohous, Hložánek. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) - Slavík, Dresler, Flašar (A), Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík - Ballner, Kafka, Piecha (A) - Moskal, Illéš, Kuťák - Zachar (C), Sztefek, Seidler - Sedlář, Vaněk. Trenér: Tomáš Sršeň.

Průběh celého utkání v podstatě určily hned první minuty. Ve třetí minutě střílel Kaluža, ale hodonínskou bránu o pár centimetrů minul. K odraženému puku si sjel David Zachar, kterému se povedlo lehkým nahozením překonat Zdenka Kotvana.

Poruba dále pokračovala v tlaku, který však přibrzdily 2 trestné minuty pro Marka Kalužu. V přesilovce se Drtičům kromě Kubovy šance nedařilo zhola nic, a ta tak zůstala nevyužita.

Na sebe navazující vyloučení Matěje Charváta a Michaila Potěchina domácím rozhodně nepomohly. Přesilovku pěti proti třem využili Ostravané zásluhou Dominika Kafky. Na něj o minutu později navázal Martin Piecha a Poruba tak vedla už 3:0.

V šestnácté minutě se v přesilovce prosadil Rostislav Vaněk a s Baníkem to vypadalo velmi špatně. Tehdy se poroučel z brány Zdenko Kotvan a třetina byla u konce.

Druhou dvacetiminutovku načali domácí aktivní hrou, což vyvrcholilo šancemi Dominika Matuly a Jakuba Kadlece, bohužel bez gólového úspěchu. O chvíli později si vylámal na skvěle chytajícím Čechovi zuby také Daniel Vaněk.

Drtiči dále pokračovali v tlaku a konečně se jim povedlo skórovat. Špatnou rozehrávku hostujícího hráče využil Jakub Kadlec. Po chvíli přišla přesilovka, která byla pro domácí velmi veselá. Petr Jurča několikrát ostřeloval hostujícího gólmana, až se mu jej povedlo na čtvrtý pokus konečně překonat. Radost domácích však vzápětí velmi šťastnou brankou utišil Patrik Moskal.

Oranjes se nechtěli vzdát a už ve druhé minutě třetí periody se dostali opět na dohled dvou branek. Petr Peš vybojoval u hrazení kotouč a z úniku překonal Čecha.

A mohlo být ještě veseleji. V pětačtyřicáté minutě se do obrovských šancí propracovali Vaněk, Vrána a Potěchin, ale brankář hostů odolal. Tehdy si kouč Poruby Tomáš Sršeň vyžádal timeout, který přišel jeho týmu vhod, neboť, po bezmála dvaceti vteřinách, skóroval podruhé v tomto utkání Martin Piecha.

Nutno Drtičům přičíst ke cti, že zbytek zápasu více-méně dominovali, ale nebylo jim dnes, kvůli velmi zlé první třetině, vyhrát. Několikrát musel hasit porubské šance také Ondřej Haloda v bráně SHK. Ve zbývajících minutách se již nic nestalo a Poruba si pohlídala vítězství 6:3.

S takovým týmem, jako je Poruba, si prostě nesmíme takhle nechat utéct začátek zápasu. Poruba potrestala všechny naše hloupé a zbytečné chyby a po první třetině vedla o čtyři branky. Ke cti nám slouží to, že jsme to nevzdali a podle mého jsme ve druhé i třetí třetině byli lepší a snažili jsme se až do konce s tím zápasem ještě něco udělat. Soupeře jsme jasně přestříleli, vypracovali jsme si spoustu gólových šancí, ale bohužel se nám je nedařilo proměňovat. Zato soupeř každou naši chybu nemilosrdně trestal.

Roman Kotala (Poruba):
Měli jsme perfektní vstup do zápasu. Dostali jsme Hodonín pod tlak. V první třetině jsme domácí k ničemu nepustili a dokázali jsme čtyři akce zakončit gólem. Ve druhé třetině soupeř neměl co ztratit, otevřel hru a i díky šťastnému gólu dokázal snížit na 4:2. Důležitým momentem bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět a vstřelit gól na 5:2 a myslím si, že zbytek utkání jsme už v pohodě kontrolovali. Kluci podali výborný výkon, od golmana, až po posledního hráče.