Skvěle, Drtiči! Hodonínští hokejisté vyloupili opavský stadion a v sérii se Slezanem vedou už 3:1 na zápasy

pátek 3.3.2017 | Jan Hochman

Poprvé v letošní sezoně neplatilo v zápasech Baníku a Slezanu pravidlo, že se z výhry raduje domácí mužstvo. Opava v dnešním čtvrtém čtvrtfinále sice dvakrát vedla, svěřenci trenérů Beťka a Prčíka ale ve druhé třetině zápas otočili a v poslední části pak své vedení ještě zvýraznili. Třemi góly se blýskl Petr Jurča, dvakrát se mezi střelce zapsal Petr Peš a po jednom zásahu zaznamenali také Mikhail Potekhin a Dominik Matula.

ČF4, pátek 3.3.2017
Hokejový klub Opava - SHK Hodonín  4:7  (1:1, 2:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Černý L., Herman), 22. Šindelář (Černý L.), 37. Wolf (Mosler, Polok), 45. Kilnar – 11. Jurča (Vaněk, Potechin), 30. Peš (Matula), 31. Jurča (Černohous, Pokorný), 40. Potechin (Kadlec, Loginovsky), 43. Jurča (Venclík), 48. Peš (Matula), 59. Matula (Kuba, Vrána). Rozhodčí: Koziol - Bubela, Zedník. Vyloučení: 2:3, navíc Hajný (HOD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:7. Stav série: 1:3.
Hokejový klub Opava: Wanecki (31. Urbisch) - Galvas, Tůma, Černý T., Holík, Mosler, Šindelář, Slavík - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Kilnar, Herman, Černý L., Pavelek, Svoboda, Sysala, Rousek, Štindl. Trenér: Pavel Hulva.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Charvát, Polesný, Pokorný (A), Potechin, Loginovskij, - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Hložánek - Černohous, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Hodonínští hokejisté přijeli na sever bez dvou důležitých obránců, na soupisce Baníku pro dnešní zápas chyběli Martin Miklík a Jakub Kužílek. Do první obrany po bok Marku Halodovi tak putoval kovaný útočník Matěj Charvát.

Vstup do zápasu vyšel lépe domácímu týmu, který se už na začátku třetí minuty mohl radovat z gólu. Třiačtyřicetiletý veterán Zdeněk Pavelek prostřelil Zdenka Kotvana v bráně hostů a poslal Opavany do vedení. Slezanu náskok vydržel do poloviny první dvacetiminutovky. Vyrovnání zařídil úpo Vaňkově přihrávce nejlepší střelec základní části Petr Jurča, jehož střela zapadla přesně k tyči Waneckeho svatyně.

Druhý gól Baníku měl na své holi v šestnácté minutě Matula, ale jeho pokus opavský brankář dokázal zneškodnit a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Stejně jako nástup do první části vyšel i začátek druhé periody lépe hráčům domácího Slezanu. Proti střele Lukáše Černého ještě dokázal Kotvan zasáhnout, na dorážku ex-Drtiče Jiřího Šindeláře už byl ale slovenský golman v hodonínských službách krátký a Opava na konci dvaadvacáté minuty opět vedla.

Na další gól se čekalo až do poloviny utkání. V čase 29:32 ujel domácí obraně kapitán Drtičů Petr Peš a svou první brankou v letošním playoff zařídil vyrovnání stavu na 2:2. Uběhlo jen čtyřiačtyřicet vteřin a hostující střídačka slavila čtvrtý přesný zásah. Střelou z úhlu překonal Waneckeho svou druhou brankou v utkání Petr Jurča, čímž pro mladého opavského brankáře dnešní zápas skončil. Místo v opavském brankovišti místo něj zaujal Urbisch.

Až ve třiatřicáté minutě se poprvé vylučovalo. Hodonínským se ale přesilovka po faulu Kilnara vůbec nevydařila a Slezan přečkal dvě minuty v oslabení bez újmy. Následovalo vyloučení i na straně hostů a domácím přesilovka vyšla o poznání lépe. Po pětatřiceti vteřinách početní výhody se z bezprostřední blízkosti před Kotvanem prosadil Petr Wolf a bylo opět, už potřetí v zápase, vyrovnáno.

Když už to vypadalo, že i po druhé třetině se půjde do šaten za remízového stavu, dokázal propálit Urbische Mikhail Potekhin a hodonínský obránce tedy zařídil, že do poslední části šli hosté s jednobrankovým náskokem.

Ten se Drtičům podařilo po dvou třech minutách třetí dvacetiminutovky ještě navýšit. Povedenou kombinaci s Venclíkem zakončil Petr Jurča, čímž hodonínský snajpr zkompletoval svůj hattrick. Slezan odpověděl o dvě minuty později, jiskřičku naděje pro domácí vykřesal Aleš Kilnar. Vzápětí však putoval na lavici hanby Selingr a Petr Peš v přesilové hře vrátil Drtičům dvoubrankový náskok.

Slezan to v závěru ještě zkusil bez brankáře a střelou do opuštěné opavské klece zpečetil výhru Baníku Dominik Matula. Drtiči tak po čtyřech zápasech vedou ve čtvrtfinálové sérii 3:1 na zápasy.

Pavel Hulva (Opava):
Dělali jsme hloupé chyby. I tak jsme to ale mohli zvládnout. Nepřálo nám štěstí, dali jsme dvě břevna. Zavání to mým alibismem, ale rozhodčí jsou nejslabším článkem soutěže. Je to hrozné. Neváží si hráčů ani diváků. Své hráče musím za výkon pochválit.

V první řadě musím říct, že jsme moc rádi, že se nám podařilo prolomit prokletí jménem Opava na soupeřově hřišti. Nicméně výhra se nerodila vůbec lehce. Opava podle mě dnes odehrála nejlepší zápas v sérii a srazily ji laciné branky, které dnes její brankáři dostaly. Soupeř v podstatě polovinu zápasu vedl, nám se podařilo ve třicáté minutě dvěma góly skóre otočit. Zlomový moment utkání podle mě byl půl minuty před druhou pauzou, kdy se nám podařilo vstřelit gól na 3:4. V poslední třetině jsme si pak vedení pohlídali a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Věřím, že ten poslední krok, který bývá nejtěžší, doma zvládneme i za pomoci našich fanoušků. Tímto bych je chtěl všechny pozvat v neděli na stadion, snad se nám podaří překonat letošní rekord v návštěvnosti a doufám, že jich přijde co nejvíc a že nám k tomu poslednímu bodu pomůžou.

1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33